2,5-ročný syn sa začal v noci budiť

26. apr 2023

Ahojte, syncek spava od 6m celu noc, sam vo svojej izbe. Zaspava sam, mame kratky ritual (kupel, pyzamko, polozit do postielky a on zvacsa hned zaspi alebo sa este par minut hra, rozprava si a a potom zaspi). Za posledne 2 tyzdne sa situacia zmenila, zacal si pred spanim z nicoho nic pytat rozpravku. Updatli sme teda ritual - kupel, pyzamko, 2 kratke rozpravky a hajde do postielky. Problemom pre nas ale je, ze sa zacal budit v noci. Budi sa v roznych casoch, niekedy spi celu noc, niekedy sa zobudi raz, niekedy trikrat, vzdy s placom a volanim. Ked prideme, pyta rozpravku. Staci mu 10sekundova verzia rozpravky a okamzite spi dalej. Nikdy nechce nic ine - pit, cikat, nie je vystraseny, nic.. jedine co potrebuje, je ta rozpravka. Dnes v noci ma "rekord" - este nie su ani 3hodiny a uz nas volal 4x..
Zaroven s tymto zacal odmietat aj denny spanok, spi tak raz za tyzden.
Objavilo sa aj u vas taketo obdobie? Ako dlho trvalo a ako ste ho zvladli, co u vas pomohlo?
Dakujem

babulkomale
26. apr 2023

Obdobie trva uz piaty rok. Nepomohlo nic. Prepac ze som nepomohla, ale aspon vies ze niekto je na tom horsie 😃

autor
26. apr 2023

@babulkomale 😁 A tiez zacalo takto neskor, ci u vas sa “frci” od narodenia? 😅

babulkomale
26. apr 2023

stale, s malickymi pauzami a zlepseniami. Nechcem to zakriknut ale v poslednej dobe sa to zlepsilo. 🤞🤞
Len pomojkaj a vydrz. Tvoj zaspi hned, u nas to byvali aj tri hodiny kedysi. Chodila som spat o stvrtej nadranom.

zorkahorka
26. apr 2023

To s tymi rozprávkami moze byt nahoda. Bude to asi nejake obdobie

autor
26. apr 2023

@babulkomale Klop klop klop na drevo a drzim palce. 🍀

autor
26. apr 2023

@zorkahorka Asi ano. Dufam. Aj sa mu trochu meni rezim, len dufam, ze si nevytvori nejake zle spankove navyky.

zorkahorka
26. apr 2023

@autorka aj ja mam 2,5rocneho a tiez mi cez den nuekefy nespi. Najma ak neskôr rano vstane

zuzkaa1991
26. apr 2023

Takom veku väčšinou idu druhe stolicky ci azda ma už ich??....moja ma.5r a stale sa budi v noci nehovorim ze kazdu noc zalezi ake aktivity ma ako papa kedze viac menej u nas si pyta. Mlieko a najlepšie je ked sa postavim.idem zohriať mlieko za ten cas co sa hreje idem na wc kym pridem uz spi 🙈🙈🤣🤣