17-mesačná dcéra odmieta obedný aj večerný spánok

lucka_lucia
9. máj 2019

Dobrý večer,už som zúfalá zo dňa na deň dcéra nechce spať ani na obed ani večer. Žiadny problém nemá. Teda aspoň myslím lebo okrem spánku je taká ako vždy . Je možné že už nepotrebuje obedny spánok ? Už asi 4 mesiace spí od 12 iba hodinu a večer od 20 do 6 . Zrazu už nechce zaspávať . Ako spia vaše deti v tomto věku??

veronikaszabova
9. máj 2019

@lucka_lucia mladsi syn cca od roka poobede nespi. Nie vsetky deti potrebuju denny spanok. Teraz ma skoro 5 rokov.
Vecer ide spat medzi 19:30-20:00.
Rano vstava ako kedy - ked ide do skolky o 7mej. Ak nie, aj o pol9 😉

nikaeli
9. máj 2019

Moj ma 15mes a spi presne tak, ako poises - cez den cca 12.00 - 13.30, v noci 20.00 - 6.00 (niekedy je hore uz o piatej, tym padom ide cez obed spat skor).

sono2
9. máj 2019

@lucka_lucia 17? Mne spala ešte dvakrát. Od 22ho raz a dosť dlho. Je možné, že nepotrebuje. Je dosť unavená?

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@veronikaszabova a všetko je ok? Ja sa bojím či to nebude mať zlý vplyv na vývoj

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@nikaeli presne aj moja o 5 niekedy hore ale to odmietam čiže troška si poplace a zaspí do pol 7

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@sono2 podľa mňa je .pred spánkom je aj dosť nervózna teší sa na mlieko aj do postele a potom keď vypije mlieko za nič nechce spať

veronikaszabova
9. máj 2019

@lucka_lucia jasne, ze je vsetko OK. Co by malo byt akoze "ine"? Ze nespi, no a?
My sme ho nenutili spat, ked nechcel.

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@veronikaszabova neviem čo ale všeobecne je dané že malé dieťa potrebuje mať dostatočný spánok

veronikaszabova
9. máj 2019

@lucka_lucia ved ma, v noci.
Nie kazde dieta je tabulkove a spi 1x-2x denne.
Starsi syn ( uz ma 10 🙂 ) poobede spaval do 4r.

sono2
9. máj 2019

@lucka_lucia mhm. Tak by som jej dávala normálne večeru, trocha sa hrať a až potom spať. Ja som teda dojčila na spánok tak dcéra zaspavala. Pokiaľ nemá fľašku ako uspavaci prostriedok, by som jej to zmenila. Aj tak to je zvyk už celé um, ak to teda um je. Netreba ho už.

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@sono2 ja jej dám večeru potom sa hrá pozerá tv a pri mlieku pekne zaspavala .zrazu je všetko inak

simsalabim
9. máj 2019

@lucka_lucia moja starsia cca od roka nespala poobede a v noci spala cca od 10 do 5-6. Nepomohlo nic, ani ju unavit ako kona. Teda vlastne pomohol az cas. V puberte spala tolko, co nespala ani ako novorodenec 😂

sono2
9. máj 2019

@lucka_lucia chápem. Tak skús niečo zmeniť. Neviem. Je relatívne malá

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@simsalabim takže ako pozerám není to nič nezvyčajné že je dieťa bez denného spánku :D

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@sono2 len neviem čo

jani321
9. máj 2019

Aj my máme presne 17 mesiacov. Máme jeden denný spánok 1 h -1,5h. Niekedy sa stane, že tiež celý deň nespí. A večer zaspí až okolo 21.-21.30, celú noc sa budí a ráno okolo 6.00-7.00 je definitívne hore.

romanovaz
9. máj 2019

Moja bude mat 18 m.a teraz zacala spavat doobeda aj 2-3 h.Vecer chodi okolo 20-21:00,ale zase ona si to "vynahradza" v noci,kedze sa budi aj 5x na kojenie

timilv
9. máj 2019

No keď tak čítam, tak my máme doma riadneho spachtoša. Naša ešte aj teraz (22mesiacov) správa na obed tie 2-3 hodiny... Večer zaspava cca o 21:00 a vstáva medzi 7:00-8:30. Veľakrát sa už neviem dočkať že kedy vstane 😂

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@timilv bože to musí byť život

timilv
9. máj 2019

@lucka_lucia u nás sa to tak zlepšilo keď prestala spať 2x cez deň... Po druhom spánku bývala už veľakrát veľmi nervózna a spala aj tak max polhodinu či doobeda či poobede. Tak som postupne naťahovala čas prvého spánku. Teraz chodí spať na obed okolo jednej a to je pre ňu najlepší čas, veľakrát do 3 minút spí. Manžel sa vždy smeje, že láme rekordy v zaspávaní. Ale ona je ešte kojená, a mám pocit, že to nám to zaspávanie dosť uľahčuje ☺️

lucka_lucia
autor
9. máj 2019

@timilv môže byť ale ja som kojila 13 mesiacov s vždy to bolo ťažké zo spánkom .aj mne by pomohlo uspavat neskôr na obed lenže potom kedy by išla večer spať .neviem či zrušiť denný spánok alebo posunúť všetko .jedno horšie ako druhe

timilv
9. máj 2019

@lucka_lucia naša zaspáva o tej jednej a bolo už že sa zobudila aj po štvrtej a aj tak mi neskôr ako o pol desiatej ešte nezaspala... O tej deviatej je to u nej úplne normálne nech spí akokoľvek veľa cez obed. Ale ona je od roka ako začala chodiť v kuse v pohybe, veľa sme vonku - chodíme sa prejsť s tým, že aj ona po vlastných, žiadny kočík, bicykel, atď.. ako sa naučila chodiť, chce ísť pekne sama a to ju dosť unaví určite 😂 veľa sa aj hrá vonku na dvore, behá, naháňa sa so psom, lozí, šmýka sa,... Proste nonstop v pohybe. Keď je škaredo, tak buď niekam ideme, alebo doma sa hráme rôzne pohybové hry, aktivity pri ktorých musí rozmýšľať,...už si to sama pýta.
Možno by jej denný spánok nechýbal, ale aj ja by som sa toho asi ešte v tomto veku bála. Naša to na nás párkrát skúsila, že nechce ísť do postele, ale neustúpila som a teraz už pekne keď má čas spánku nám len zamáva, zoberie mojkáčika (nepoužívame cumlík), povie papa a uteká do postele kde na mňa čaká. S detskou doktorkou ste sa neskúšali poradiť?

oomina
10. máj 2019

@lucka_lucia skús ju nedať spať a uvidíš, uvidíš či bude unavená a vypýta sa sama alebo už jednoducho nepotrebuje 🙂

nikaeli
10. máj 2019

@lucka_lucia no nas uz rano nezaspi.. ak spi v postielke, bude tam s nou dovtedy lomcovat, kym ho nevyberieme 👦 a ak spi s nami, zacne po nas lozit, zlezie z postele a tak 😝 vidim na nom, ze spat uz nebude a ma chvile, ked ku mne pricupita a zacne mi davat gumicku do vlasov na hlavu, papuce k noham a tak 😉 vola ma, aby som uz vstala............

potomka
10. máj 2019

Mozne je veru aj to, ze uz spanok nepotrebuje. Mam okolo seba aj take deti, ktore s poodbenajsim spankom sekli dost skoro, no mnohe sa k nemu zas po nejakom tom case aj vratili. Budes musiet len pozorovat a cakat, ako na tom bude casom ta tvoja bambula

kristina211
1. jún 2019

@nikaeli a koľko by ste chceli aby deti spali? Véd večer keď spi 10 hodín v kuse je super. A cez deň apson 1, 1,5hod.tiez super. Spolu ksoro 12 hodín. Co by iné Mamičky za to dali. 17 mes deti a viac už nslespua 13 hod ale okolo 11 hodín za celý deň. Mne môj 17 mes spi ani nie 10 hodín za celý deň. A večer nechce zaspať. Od 21tej sa trapime 1.5 hodiny kým zaspi každú noc. A je to boj.

nikaeli
4. jún 2019

@kristina211 ale ved ja sa nestazujem - je tu otazka ako spia nase deti, tak som na nu odpovedala.. v case, ked som to pisala, mal moj maly 15mes.. dcera ked mala 18mes, uz cez obed vobec nespala. Ked som ju nutila, vecer nevedela zaspat ani o desiatej, tak sme tomu prispobili den (bez denneho spanku) a vecer chodila spinkat po siedmej..

(ale ked sme uz pri tom - to, ze som napisala, ze spi od 20,00 do 6,00 neznamena, ze spi vkuse 10hod 😀 to ani nahodou - vkuse nespi ani tu hodinu a pol cez obed a cas, ktory som uviedla, je len orientacny.. niekedy ide spat o 21ej, niekedy az o 22ej - vsetko zavisi od aktivit cez den a od toho, kolko spi a kedy vstane na obed) 😉