11 mesačný syn nechce spávať a ja som unavená

legss1981
30. máj 2012

Ahojte chcem s avyspat ako to urobit?nevladzem uz maly ma 11 mesiacov a nespime v noci vselico som vyskusalaa nic.neveim mozno je to za zuby ale ani cez den vela nespi a v noci je vela krat hore spime spolu v posteli kojim ho ale nevladzem

zuzanocka
30. máj 2012

@legss1981 skús knihu.. Každé dieťa sa vie naučiť spať 😉 možno sú to len zozvyky, možno ho niečo trápi.. pátraj po príčine 🙂 veľa šťastia prajem, viem, čo to je byť nevyspatá 🙂

legss1981
autor
30. máj 2012

dakujem

anjelicek26
30. máj 2012

@legss1981 -

Kde spi - u vas ci vo vlastnej posteli? Moze mat prievan, zle ulozenu postielku, mozu ho rusit zvuky.
Kolko krat sa koji v noci? Mozno to chce ponukat v noci vodu a dojcit len vecer a rano za bdeleho stavu.
Knihu kazde dieta sa vie naucit spat aplikujeme vo veku nad 1,5 roka, ked ma dieta uz rozum - moj nazor. Vsetko ostatne je zufale vyplakanie.

kralicica
30. máj 2012

ja som do roka kojila, maly spal s nami v izbe, budil sa aj 8x za noc, uz som bola na prasky. premiestnila som ho zo dna na den do druhej izby a zrazu spal celu noc bez budenia... asi tak. uz ma skoro rok, podla mna je na case ked to je taketo zle...

zuzi0911
30. máj 2012

aj ked teraz je to uz lepsie(prva 3 roky, druha 15 mesiacov).ale donedavna to bol horor moje deti su od narodenia nespaci. navyse su velmi narocne,placlive.mne velmi pomaha mamina ked nevladzem zobere si ich na jeden den a noc aj ked je to malo niekedy t staci,aleboked pridem tak sa im venuje a ja oddychujem. na toto liek neexistuje tutreba dufat ze coskoro bude lepsie. prajem vela sil

renatka100
30. máj 2012

Prestan kojit a maly bude spat ako zabity uz pomaly nadisiel cas 🙂

anjelicek26
30. máj 2012

@renatka100 - prestan kojit v NOCI, to je ta spravna rada 😉 Nie prestan kojit uplne. Je to rovnake ako s dietatom na flaske, miesto mlieka vodu a dieta strati dovod vstavat a zaludok si odvykne od jedenia..

legss1981
autor
30. máj 2012

u nas v posteli kojim ho este no to je problem stale je ne prsniku je nervozny ka sa prebere dam mu caj alebo dudel ten nechce place ak mu damprsnik tak stichne na pol hodinku a potom sa mrvi place nevie sa ulozit.postielku uz som prekladala a nemame krik byvame na dedine prievan nemam.

anjelicek26
30. máj 2012

@legss1981 - ak ma dieta plytky spanok - su take - moze ho kazde posunutie vas v posteli prebrat a chce sa zo zvyku prisat. Nas maly spi uz asi dva mesiace s nami a ani sa nehne, spi ako drevo, ma uplne tuhy spanok. Par noci budes musiet vydrzat, proste prsnik az rano, maleho prebrat, ponuknut vodicku, ak nechce, tak tulkat, ale prsnik nedat... nehovorim, ze je to lahke a hned... ale pojde to, ja som bola az prekvapena, ako to dcerka vtedy zobrala, par dni pomrncala, dala si vodu a potom uz spavala cele noci... ale to uz mala 2,5 roka vtedy 😝

verka
30. máj 2012

nam pomolo prave to, ze sme prestali kojit v noci, a bohuzial aj cez den, ale to je o niecom inom.....ked sa zobudi, dam mu vodicku,alebo dudel, az tak okolo druhej rano sa zobudi a dam mliecko....teraz nam sli ale ocaky, takze sme tiez zle spinkali,ale uz sa to azse lepsi

cherryl
30. máj 2012

@renatka100 lahko sa povie prestan kojit ked maly je nauceny pravdepodobne otocit sa a len didkovat odmala 😉
@legss1981 dat navecer vydatnejsie mliecko ci kasu a v noci ho postupne naucit len na caj a pohladkanie

poleva
30. máj 2012

@legss1981 nie je hladný?

zuzi0911
30. máj 2012

mne sa obidve ete budia koli smadu a ta mladsia niekedy aj od hladu. takza ked sa nebude buit od hladu moze zas od smadu skus malemu masirovat brusko lebo podla opisu homoze aj brusko trapit

zvonkohra
30. máj 2012

@legss1981 my sme mali ten probelm doteraz a to ma mala 27mes...keby som vedela ze sa nauci spinkat aj bez didi urobila by som to aj skor...je nervozny lebo aj ty si nervozna.....tak nechat tatkovi na par noci a uvidis nauci sa spinkat aj bez cici 🙂 nasa bola hore asi 3 noce teraz spinkame krasne celu noc hoci vstavame o 5 rano ale ten spanok je super oproti tomu kolko x sa kojila...moja rada nauc skor lebo potom bude este vacsi problem oducit

renatka100
30. máj 2012

@zvonkohra presne suhlasim cim neskor tym tazsie sa bude oducat

zvonkohra
30. máj 2012

@renatka100 tak vlastna skusenost,nasa cim bola starsia tym v noci vacsia zavislacka...a ako som napisala boli tazke len prve 3 noce bez didi ale to si uzil mm ja som bola mimo domova

nikush
30. máj 2012

@legss1981 su aj deti, ktore zacnu spia ako zarezane, ked su same v izbe a nic ich nerusi...skuste ho dat, ak to miesto dovoli do vlastnej izby, mozno pomoze. a chce to len pevne nervy a nepovolit, jednoducho ak nevladzes daj manzelovi, aj on je rodic, nech sa s nim tuli v noci on, nakoko maly citi, ze ty si mama a ty mas prsnik, co mu ulahodi...mozno ho nieco ozaj trapi...je nokonecne vela moznosti
a isto neprestat dojcit uplne, umele nezaruci kludny spanok celu noc

ejuska79
30. máj 2012

@legss1981 my sme mali presne to iste... ninka cez den nespavala, max 30 minut..podotykam raz denne od 7 mesiacov a v noci bola hore aj 20 krat co furt cucala..tiez som skusala vsetky rozne metody co som nasla a tiez spala medzi nami..potom som musela prestat kojit pre tehotenstvo a ninke som zacala davat sunar, mala presne rok, uz som zacinala 3.mesiac.samozrejme oducanie bolo tazke ale ani nie dlhe, po tyzdni sa budila len dva krat, potom raz a teraz uz prespi aj celu noc asi 2 mesiace, co je maly na svete...tym nechcem povedat, aby si prestala kojit, len pisem ako sme sa toho nocneho kojenia zbavili my..ale neviem co by bolo keby nie som tehotna, asi by som este kojila 🙂 kamoska mala podobny problem a pomohla jej ta kniha, kazde dieta sa via naucit spat..tiez jej to trvalo asi tyzden a uz pekne spi a papa len nadranom...

jankako
30. máj 2012

@legss1981 ja som sa prvý krát vyspala ked som prestala po 16 mes.kojiť.dovtedy vkuse na ciciku,celé noci..je to fakt velká záťaž.a nevyspí sa nielen matka,ale aj to dieťa,lebo nemá poriadny spánok.ani cez deň mi nespala bez toho,aby sa nezobudila na cucnutie..

luciferkax
30. máj 2012

ja by som chvílu ešte počkala, vydržala... môj drobec začal spinkať (teda že vstávame len dvakrát za noc) v 13 mesiacoch, ked sa naučil chodiť.. zrejme sa vždy unaví tak, že večer na prsníku azspí, potom sa dvakrát za noc napapá a ráno sme obaja vyspatáý :D

norwayka
30. máj 2012

Aj ja mam nespave deti, s niektorymi detmi mozes robit, co chces a nebudu mat ten spanok taky, vacsinou sa to vsetko upravi do 3-4 rokov. Ja tiez na to cakam. Nas maly ma 2,5 roka. Teraz som ho premiestnila do vlastnej izby, ale tiez v noci, niekedy mam stastie, tak nad ranom pride a musim si s nim lahnut. A vstava o 5.30, maximalne o 6.00. U nas v 10 mesiacoch prebral stafetu manzel. Museli sme sa prestriedat. Nemohol by manzel pomoct aspon cez vikend, nech sa trosku vyspis?

frick
31. máj 2012

Ahojte ja mám trošku iný problém Môj syn má skoro 11 mesiacov a zrazu mi začal vstávať o 5 ráno.Nevadilo by mi to aspoň stiham si porobiť ale on je len uplakaný a unavený ale zaspať už nevie.Napadlo ma že či nieje hladný a preto sa budí skorej ale na večeru mi chce jesť len kašu a dej si dá tak 260 ml.Chlebík mi jesť nechce lebo má len 2 zuby a asi sa mu to nechce žuť už neviem čím by som ho zasýtila ak je to teda spôsobené hladom.Kolo 20:00 už spí.Cez deň spáva ešte 2x jeden spánok má málo keďže vstáva tak zavčasu sa mu to celé poposúvalo.

martinkatinka
31. máj 2012

Cez deň nech ti ho niekto postráži, poriadne si oddýchni a potom šup, v noci začať odúčať od kojenia.... Musíš byť oddýchnutá, aby si toto niekoľko nocí zas vydržala. Lebo zo dňa na deň to asi nepojde, na to treba čas.

bobsent
31. máj 2012

@legss1981 môj má už rok a pol a stále takto....a nekojíme 😖 či bol kojený, či na UM, či na kašičke-efekt rovnaký. do roka každú hodinu hore, teraz tak 2 hod.
neviem si ani predstaviť že raz bude spať normálne-hlavne nezaspávať v kočíku. ☹
súhlasím s názormi ako tu boli uvedené-jediná záchrana ak ťa niekto vystrieda v noci. mať po roku dieťa čo spí ako novorodenec je nesmierne vyčerpávajúce. niekto vraj si na nedostatok spánku zvykne, ja teda nie...potrebujem spať občas viac ako 3 hodiny.

legss1981
autor
31. máj 2012

@luciferkax to mas super dufam ze to aj mana caka

legss1981
autor
31. máj 2012

@ejuska79 jaj super by to bolo.mam mu citat knihu?

ajca123
31. máj 2012

@legss1981 ked máte pre neho spravenu izbu,tak ho tam uz aj daj.. Má 11mesiacov
Ja som nášho druhého syna dala do jeho izby ked mal 9mesiacov
A postupne som ho prestavala kojit.. Ked sa v noci zobudil došla som k nemu nakojila a uložila a odesla k sebe a asi o mesiac začal spávať celu noc...
Mám tri deti a som tiez unavena,oni sú moji naj,naj lepšia dieta 🙂)) vďaka ním som uz na svoji vahe 🙂)

legss1981
autor
31. máj 2012

@poleva myslim ze nie je dostatocne a uz vsetko aj kakao pije

poleva
31. máj 2012

@legss1981 čo ti večeria? mlieko je málo

ejuska79
31. máj 2012

@legss1981 kazdopadne by som si tu knihu precitala, aspon pre info...a inak ta kamoska ju dala tiez do izbicky..