Zlomený prst

denjelka
6. apr 2024

Ahojte, podarilo sa mi zlomit vrchný článok prsta na troch miestach. Dr mi povedal že si mám kúpiť finger dlahu v zdravotníckych potrebách, no po niekoľkých hodinách som ju musela dať dole, nakoľko mi akoby vystipalo kožu pod tou dlahou, ostalo to červené s bielym otlakom. Dlaha bola taka stipcova a previazana obvazom. Kto mate skúsenost, máte nejaký tip na lepšiu dlahu alebo ako predísť tomu aby sa to zaparilo pod ňou? Ďakujem 😊 ešte dodávam že dlahu som neupevnila uplne nadoraz, ale zároveň nebola ani prilis volna aby sa hybala a vysuchala to miesto.

simsalabim
6. apr 2024

@denjelka takyto samolepiaci obvaz z dm by nepomohol? Viem, ze ho maju aj u na https://www.dm.de/mivolis-selbsthaftender-finge...

anavixy
6. apr 2024

Existuju aj dlahy s penovou vystelkou, alebo potom nedat do umelej dlahy holy prst ale natiahnut si nan nieco alebo ho obviazat jednou vrstvou by mohlo byt ok.

deti95060810
6. apr 2024

riešili sme to pred týždňom... v zdr. pomôckach sme kúpili štipec - mal penovú výstelku... mali rôzne veľkosti. aby to nepadalo tak som to dcére prilepila