Zlomené zápästie

2. apr 2024

Ahojte. prosím o radu ak máte skúsenosti. Zlomila som si zápästie, napravanie sa úplne nepodarilo tak za pár dní ma čaká operácia kde budú kosť fixovať drotmi alebo dlahou.....mám z toho paniku nakoľko k svojej práci nevyhnutne potrebujem zdravé ruky a keďže som matka samoživiteľka mám riadne nervy z toho.A teda moja otázka ak mate za sebou podobný zákrok. Je reálne ruku zrehabilitovat a dať do stavu v akom bola predtým? Alebo sa mám pripraviť na to, že už nebude tak funkčná? Mám prácu kde ruky zaťažujem zhruba rovnako, celý deň a nieje možné to nijako oblafnut . Pomáha niečo ako wobenzym, alebo biorezonanciu alebo niečo podobné? Či len vyhodené peniaze?
Ďakujem za prípadne odpovede

tahomi
2. apr 2024

Wobenzym aj biorezonancia su vyhodene peniaze.
Nepises aky konkretny typ zlomeniny, ale su to uplne bezne zranenia, da sa z toho zrehabilitovat uplne bez deficitu.
Ak nieco pomaha, tak serapeptaza.

tundra
2. apr 2024

Na zlomeniny pomaha koren kostihoja.Odstranuje krvnu zrazeninu,zmensuje opuch.Mozes ho nastruhat a naniest na zlomeninu.Vyzera to ako zabi sliz a spôsobuje zafarbenie koze.Dcera mala na clenku utrhnute 3 zo styroch úponov a po troch tyzdnoch isla do skoly.Sam doktor bol prekvapeny a pytal sa,co som jej na to daval.Na nete je vela clankov ako ho pouzit.Prajem skore uzdravenie.
https://vedanadosah.cvtisr.sk/priroda/biologia/...

ivana3111
2. apr 2024

Ja som mala zlomenú ruku pricom boli zlomene vretenna aj lakťová kosť aj s vychylenim. Bola nutná náprava kosti počas anestezy avšak bez operácie. Rehabilitacie som mala cca 2 mesiace po , intenzívne 2 týždne, pohyblivosť ruky ako pred zlomeninou som nadobudla až 8. Mesiac po úraze. A to som pravidelne cvičila. Po operácii odporúčam užívať vapnik aby sa ti to skoro zacelilo

autor
2. apr 2024

@tahomi serapeptazu mám, ďakujem, nasadim

janinka007
2. apr 2024

v lete som mala dvojitu zlomeninu zapästia, 2 mesiace som si pomarodovala a v pohode, len už ju úplne neohnem.

lin_a
2. apr 2024

ja som mala takto zlomene zapastie na pravej ruke, kde to zle napravili a musela som ist na operaciu (dlaha a sruby v zapasti). Ja som mala predpisane rehabilitacie (30 sedeni), to trvalo asi 3 mesiace...a to som vtedy v tej ruke neudrzala ani pohar s vodou. A dalsie 3 mesiace mi trvalo kym som zacala pisat a vratila sa jemna motorika. Ruke/zapastiu sa vratila plna hybnost. Vela stastia

623gabulienka
21. apr 2024

Ja som si zlomila zapastie - dolny koniec vretenej kosti koncom januara. Napravanie sa tiež uplne nepodarilo, tak ma o 10 dni operovali. Kost mi spojili titanovou platnickou. Po operacii som mala dlahu 4 tyzdne. Potom rhb 4 tyzdne - 10 sedeni, viac mi dr uz nepredpisal. Bola som PN 2 mesiace, pracujem ale za pc, aj z domu, inak by bola pn dlhsia. Po takmer 3 mesiacoch ruka obcas este pobolieva, hybnost je dobra, ale sila esre nie he 100%na. Dr ma upozornil ze bude trvat cca pol roka, kym budem mat ruku ako predtym (uplne ako zdrava vsak asi uz nikdy).

autor
22. apr 2024

@623gabulienka ahoj. Ďakujem za skúsenosť. Ja som dnes 2 týždne po operácii bola na kontrole. Tiež mám platničku titánový a zosrobovane . Len do toho mám vraj aj potrhané väzy, tie nešili a vraj až po rehabkach sa ukáže či sa dobre zahojili. Tu ruku máš aspoň rovnako silnú ako predtým či ešte nie? Ja potrebujem ruku k práci, obe zaťažujem v práci zhruba na rovnako tak mám z toho docela obavy.....najlepšia je situácia, že za 3 týždne sa objednajte na recepcii, dáme dole dlahu a začnete rehabky. A na recepcii prvý voľný termín za 6 týždňov a ani bohovi nájsť skorší 😭

623gabulienka
23. apr 2024

Ruku zatazujem uz normálne, ale sila v nej este nie je ako predtym, no povedala by som, ze je to tak 90%. Ale zaboli este, ked spravim zly pohyb.
Drzim palce, nech sa v to dobre zahoji.

autor
5. máj 2024

@623gabulienka ahoj, prosimta mohla by som sa spýtať koľko týždňov po operácii si mala ruku v orteze?ja mám mať ortézu do 14.5 ale termín k lekárovi mám až o ďalšie dva týždne, skôr ma nechce objednať kôli tomu že má plno i keď mi odporučil v tom čase už dávno rehabilitovať, takze sa trošku bojím že už to bude ozaj dlho na rozhybavanie...

janinka007
6. máj 2024

Najdi si na nete rehabilitacne cviky a hyb s tym, pretlacaj si to zapastie.

autor
6. máj 2024

@janinka007 ja cviky mám ale zatiaľ môžem iba prstami lebo to mám iba tretí týždeň po operácii. A kým nebudem mať hotový rtg sa neodvazim cvičiť zápästie keď neviem ci je všetko dobré zrastene. Ma stve že mi to chcú nechať len skrz plne termíny o dva tyzden dlhšie ako to mám mať. Preto som sa pýtala že ako dlho si mala ruku po operácii v orteze alebo sadre

janinka007
6. máj 2024

Jaj tak. No cvic teda aspoň tu jemnu motoriku. Bohuzial s tymi termínmi nic nespravis, ked raz maju plno🤷‍♀️

623gabulienka
6. máj 2024

Ja som ortezu nemala. Po operacii som to mala presne 4 tyzdne v dlahe a ked mi ju dali dolu, pomaly som ruku rozhybavala, hned dalsi tyzden som uz mala rehabilitacie.