Vyvrtnutý členok

veva011
30. apr 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať že ak ste mali už vyvrtnutý členok ako dlho ste nemohli na to stúpiť ? Mne sa to stalo sobotu večer, niečo mi tam puklo tak v nedelu ráno som išla na RTG. Doktor povedal že to je len vyron extrémne opuchnuty ale že nemysli že mám niečo natrhnuté.
Dá sa mi chodiť jedine po špičkách a keď mám preniest celu váhu na tu nohu tak ma to boli hlavne vzadu a z vonkajšej strany členka. Preto by som chcela vedieť či to je normálne?

evcagabi
30. apr 2024

Ved je este len utorok, vyvrtnuty clenok potrebuje cas 🙄

januska12323
30. apr 2024

Nohu vôbec nezaťažuj, čím viac budeš hrdinka teraz tým dlhšie bude trvať hojenie.

3009
30. apr 2024

@veva011 ja som mala asi 3 týždne dozadu vyvrtnutý členok a stúpať na nohu som začala asi na 8 deň.

8853
30. apr 2024

Tyzden by mal byt najlepsie uplne bez zataze, potom postupne zatazovat, ak zacne boliet, znova prestat a skusit o par dni

gubcikova
30. apr 2024

Dcéra na telesnej spadla.Boli sme na RTG,že nič. Zafačovali jej to a poslali domov. Asi 3 dní na to,jej noha menila farby sama od seba,noha ľadová,prsty fialové. Išli sme teda k dr. kde nám bolo povedané,že prečo nám nedali barle že na tu nohu nemá vôbec stúpať až po dvoch týždňoch pomaly začať používať. Mali sme bandazovat počas dňa a na noc natierať a nechať voľné. Noha stále vyložená hore ,ak ležala vyše srdca.

pe_mi
30. apr 2024

@veva011 ahoj daj pozor na zaťažovanie a stúpanie,môže krvná zrazenina narobiť šarapatu.embolia,tromboza.nestupaj ani na špičku barle a oddych

veva011
autor
3. máj 2024

Ďakujem za všetky rady. V pondelok ale by som potrebovala už ísť si niečo vybaviť. Aktualne to vyzera takto. Myslite, že to už môžem zaťažovať ?

evcagabi
3. máj 2024

@veva011 ou, taketo som to mala kedysi aj ja a tusim som sa uz nahrnula do prace 🥲 cez vikend este odpocivaj, natieraj a na den stiahni