Pracovný úraz

22. mar 2024

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať

Známy mi písal že mu v práci spadli na hlavu posuvné dvere a majster povedal, že sa to neráta ako pracovný úraz. Nie je blbosť? Veď keď sa to stalo v práci, počas pracovného času tak by sa to malo rátať ako pracovný úraz. Či?

Ževraj sa to už stalo viacerým zamestnancom, že tam je asi slabý alebo nefunkčný senzor, cez ktorý keď prejdete tak sa dvere automaticky zastavia, alebo sa vrátia naspäť hore a budú to len teraz riešiť.

Písal mi, že ho neposlali ani na RTG, nič

taynee
22. mar 2024

Málo informácií u posúdeniu, či išlo o pracovný úraz. Odporúčam, nech sa informuje známy priamo. Inak nerozumiem prečo RTG? Pri úraze hlavy sa robi CT. A pokiaľ sa necítil dobre, mal okamžite vyhľadať lekrársku pomoc. Toto nech rieši známy.

autor
22. mar 2024

@taynee posielali ho do skladu a keď prechádzal pod dverami zrazu sa spustili naňho.
CT či RTH ja som tým myslela len to že ho neposlali nikde s tým.

Nechodí na MK
Ani nevie že som sa opýtala

Bolo to len z mojej hlavy

taynee
22. mar 2024

Tym som myslela, ze toto neriesit na MK. Ist za svojim priamym nadriadenym, za BOZP technikom apd. Posudzovat ci islo o pracovny uraz nie je ani v mojej ani tvojej kompetencii. To treba presetrit. Kazdopadne to nechaj na dotycnom.

hipuska
22. mar 2024

Samozrejme, že.islo o pracovný úraz. Úraz sa stal na mieste výkonu práce, pri vykonávaní práce. Takže, tam nie je o com. Jedine, ak by bolo na dverách nejaké upozornenie, ako s nimi manipulovať atď...tak vtedy by to bolo otázne, či dodržal daný postup

daniela2202
22. mar 2024

Jednoznačné porušenie.... je to pracovný úraz... vybabrali s ním

klaudiaden
22. mar 2024

Netreba sa nechat odpinkat, vsak to je jasne, ze sa to stalo pri vykone prace, takze je to pracovny uraz. Predpokladam, ze tam maju nejakeho bezpecnostneho technika alebo niekoho. Treba si to vypisat a ist riesit.

kacena4
22. mar 2024

a on je neschopny samostatneho fungovania? aby si vyziadal zapisat pracovny uraz a šiel k lekarovi? je to na nom

autor
23. mar 2024

@kacena4 povedali mu že sa to neráta ako pracovný úraz, takže o Tom neurobili ani záznam.

A netreba hneď urážať, že je neschopný..
Písala som vyššie, že on ani nevie, že som na MK písala

evapistovic
23. mar 2024

Napíste mi správu.
Som Bezpečnostny technik a Technik poziarnej ochrany.
Poradim v správe.