Po páde mi je vidno hlinu na kolene

16. mar 2024

Čo robiť, ak som spadla a na kolene mi zostali kúsky z hliny, a po úraze mi to ani chirurgovia nevedeli vybrať. Teraz to mám už zahojené, ale tú hlinu tam stále vidno. Môže to byť problém? Ak nerátame po estetickej stránke. Avšak veľmi rada by som sa toho nejako zbavila, ak je to možné.

anickabasnicka
16. mar 2024

vsak vezmi brambory a zasad. budes to mit aspon po ruce a moc se nenachodis, kdyz mas hlinu v noze. jeste by to ale chtelo vodu v tom koleni, aby nemely sucho.co je to za blbost, ze by ti doktori nechali v rane kousky hliny. vzdyt je to potencionalni zdroj infekce. ta rana by ti minimalne musela hnisat a spatne se hoji.a jeste aby ti sla po zahojeni videt.

viestta
16. mar 2024

@anickabasnicka predstav si, ze sa mozu mikroskopicke ciastky hliny zapuzdrit v pokozke a nesposobia infekciu len neprirodzenu pigmentaciu. Dokonca aj ked rana hnisa, ńemusia sa vylucit vsetky ciastocky, telo ich zapuzdri a ostanu tam. Kamarat ma antuku zarastenu v kolene uz hadam 30 rokov, od detstva

viestta
16. mar 2024

Autorka, ak to chces odstranit, tak chod na plastiku na konzultaciu. Ked vedia odstranit tetovanie, mozn budu mat riesenie aj na tvoje koleno

dadka1997
17. mar 2024

Po uraze ti to ani chirurgovia nevedeli vybrat a tak ťa poslali domov ? Vazne ??? 😃

viestta
17. mar 2024

@dadka1997 nie vzdy sa vsetko podari vyplachnut. Neviem preco sa ty a @anickabasnicka nazdavate, ze jej tam nechali hrudy hliny. Ostanu tam mikrociastocky, ktore chirurg nedokaze vyplachnut a potom ich tele zapuzdri rovnako ako zapuzdri pigment pri tetovani

autor
17. mar 2024

@dadka1997 vybrali mi iba pár kamienkov nožnicami a veľmi to bolelo 🙂 a potom povedali, že sa už hlbšie nedostanú a nevedia ako to urobiť, tak mi to vydenzinfikovali. Načo píšete negatívne komentáre keď ani netušíte čo vlastne komentujete.

autor
17. mar 2024

@anickabasnicka nie, nehnisala, lebo vo vnútri žiadne kamienky ani nič nezostalo, iba to zostalo zafarbené. Ak neviete o čom píšete, radšej sa nevyjadrujte 🙂

autor
17. mar 2024

@viestta ďakujem krásne za radu aj zastanie sa ❤️

anickabasnicka
17. mar 2024

@viestta jestli jsou to mikročástice, jak píšeš, tak ty snad okem vidět nejdou, když jsou to mikročástice. takže ani viditelný problém by dělat neměly. ..ale autorka píše kousky hliny, a kousek hlíny je viditelný kousek hlíny, který se dá uchopit. a na to jsem reagovala. ..
@autorka příště se vyjadřujte přesně a jasně, není kousek hlíny jako kousek hlíny. jediný, kdo má tady problém, jste vy.
@dadka1997 napíše kousek hlíny a ve finále jsou to mikroskopické částečky, které jsou mikroskopické.

viestta
17. mar 2024
autor
17. mar 2024

@anickabasnicka keď je veľa mikroskopických čiastočiek vedľa seba, tak vidieť idú. Stále sú to kúsky, hoci mikroskopické. Ale to je do detailov. Ale máte pravdu. Mala som sa vyjadriť lepšie. Pardon 🙂
Každopádne to neospravedlňuje váš hnusný komentár, ako keby to bola sranda, že sa mi niečo také stalo. Keby ste vy spadli, udreli by ste si poriadne do krvi lakte, boky, obe ruky a koleno, asi by vám nebolo do smiechu ležať 5 dní v kuse, aby tá bolesť prešla. Našťastie mi to zostalo iba na tom kolene😒

adka176
17. mar 2024

Poznám jedného človeka, ktorý si nevybral kúsok skla (1cm kus) z ruky na zápästí a to sklo má obrastené kožou, trčí mu to z kože ako taký roh a takto s tým žije už 20 rokov, aj lekári povedali, že s tým nebudú nič robiť a on si zvykol ... takže sú to také nepríjemné veci, ale dá sa s tým žiť...

kvoli
17. mar 2024

Synovi vybrali triesku z rúčky, mal ju tam už takmer 2 roky, šiel na iný zákrok tak sme využili že bude v narkóze a tak ako vraví pani @viestta, bolo akoby v puzdre, akoby to telo zabalilo do zrazeniny, tiež to bolo na pohľad tmavé keď to mal v rúčke.

anickabasnicka
17. mar 2024

@kvoli tříska je ale něco jiného. ta se zapíchne pod kůži.a je vidět. když je hodně hluboko, tak ji nevytáhnete aniž by jste museli tu kůži nějak moc nařezávat. a to už pak i dost bolí. pak vám bud vyhnisá a nebo se zapouzdří jak píšete a vytáhnete ji později při nějaké jiné příležitosti...ale tady autorka napsala , že ji tam nechali doktoři kus hlíny, a kus hlíny je prostě kus hlíny a ten by ji určitě žádný lékař v ráně nezanechal.

anickabasnicka
17. mar 2024

@autorka vážená autorko tohoto dotazu, opakuji, že jsem reagovala na váš dotaz s kousem klíny v ráně. nic ve zlém, ale když si ho přečtete ještě jednou, nebo i několikrát po sobě, tak v první chvíli vás napadne, že si někdo dělá srandu a ptá se na něco, co snad ani není možné.....až teprve v dalších vašich reakcí z kusu hlíny byly najednou mikroskopické částice hlíny, které jsou zřejmě zapouzdřené a vy máte z toho trauma.ale to v tom vašem prvotním dotazu nejde poznat. proto jsem reagovala tak jak jsem napśala. určitě vám ale v mé odpovědi nepřeji ten úraz ani nic zlého, takže mi lasakvě nepodsouvejte něco, co není pravda.
příště popište váš problém tak,aby bylo opravdu hned poznat, v čem a s čím potřebujete poradit. a ne, že se to člověk dozví až na třetí straně diskuse

kvoli
17. mar 2024

@anickabasnicka áno, je to niečo iné len som tým chcela povedať, že to už nemusí byť ani hlina ale len tie puzdra

antben
17. mar 2024

Dobrý deň! Škváru z bežeckej dráhy mám na kolene aj na stehne už od mojich 20tich rokov a nič sa nedeje.Nerobte si z toho problém.
Plastický chirurg koleno porieši...

autor
17. mar 2024

@antben anooo, ďakujem veľmi 🤍 nechám to teda tak, neprekáža mi to toľko, iba som sa bála, že by z toho mohol byť problém

autor
17. mar 2024

@anickabasnicka ako som už spomenula, máte pravdu, že som mala vám viac ozrejmiť o čo ide. Každopádne, nemyslím si, že je vhodné takto reagovať keď nepoznáte všetky okolností a čím si človek prešiel. Váš prvý komentár bol naformovaný v zmysle výsmechu. Aspoň tak som to pochopila. Som si ho začala čítať a čudovala som, o akých zemiakoch hovoríte. Potom mi došlo, že niekto nepochopil pointu. Každopádne za to beriem moju zodpovednosť, hoci som si myslela, že či je to hlina alebo čiastočka hliny nebude dôležité a bude to iba detail, z ktorého pochopíte, o čo sa jedná. Avšak stále si myslím, že reagovať týmto uštipačným spôsobom ste nemuseli, ale aspoň som sa zasmiala 🙂

anickabasnicka
17. mar 2024

@autorka vy mate opravdu problem.a hlina v koleni to nebude.

autor
17. mar 2024

@anickabasnicka Anička, ja som si svoju chybu narozdiel od Vás uznala. Vám vadilo zamenenie slova mikročiastočky hliny/pigment za slovo hlina, za čo som sa Vám už ospravedlnila. Mne vadilo zase, že ste okomentovali niečo veľmi blbým spôsobom, ktorý ma trochu zarazil. No žiadneho ospravedlnenia sa za nadlahcovanie situácie som nedostala. Ak sa idete zblázniť iba za tú ”hlinu”, tak prajem veľa trpezlivosti s deťmi, ak nejaké máte 🙂

mandzula
17. mar 2024

@autor mam kusky bezeckej drahy v kolene, na predlakti a na boku - uz 28 rokov. Hned po pade som isla k lekarovi, ktory mi to drhol kefkou a aj tak mi tam kusky ostali. Uz ich ani nevnimam.

anickabasnicka
18. mar 2024

@anonym tak ještě jednou, milé dítě, reagovala jsem jen a jen na váš popis toho, co vám zustalo v koleni- kus hlíny. nikde v tom svém prvním dotazu nezminujete, co se vám stalo za uraz, pouze že máte kus hlíny v ráně na koleni a otázka co se s tím dá dělat. moje odpověd tedy byla adekvátní vašemu stylu dotazu.
to, že si myslíte, že z kousku hlíny si odvodím, jaký úraz se vám stal"....udreli by ste si poriadne do krvi lakte, boky, obe ruky a koleno, asi by vám nebolo do smiechu ležať 5 dní v kuse, aby tá bolesť prešla. Našťastie mi to zostalo iba na tom kolene😒", sorry, ale z kousku hlíny věštit neumím.
vaší omluvu jsem nežádala. jen jsem vás upozornila,že je to vaše chyba, když jste zvětšila mikroskopické částečky na kus hlíny. a tím pádem dostala na první dobrou odpoved jakou jste dostala. a že máte psát detaily hned a ne až v x-té vaší odpovědi. a pak se tady divit a vynucovat si omluvu.

viestta
18. mar 2024

@anickabasnicka tvoj komentar bol pokus o vtip, dost uleteny ale este stale to bolo vtipne. Tie ostatne tvoje komenty su uz vyslovene trapnost, ktoru prebije len vacsia trapnost.

autor
18. mar 2024

@anickabasnicka zaujímavé, že napríklad @viestta to pochopila🙄 ak sa chcete vyjadrovať takýmto spôsobom, tak sa radšej ani nevyjadrujte. Moje ospravedlnenie zo slušnosti ste už dostali, ak vás tá hlina až tak rozhorčila. Ja žiadam tiež ospravedlnenie od vás, pretože vás komentár nebol primeraný danej situácii. Mali ste sa snažiť pochopiť problém a dať mi adekvátnu radu, ale namiesto toho ste sa len vysmiali za ”absurdnost” tejto situácie. To ospravedlnenie som ešte nedostala. Keď vám vadí hlina, mne môže vadiť váš komentár tiež. Viete, niekedy si treba domyslieť, čo tým človek myslí. Neverím, že túto celú debatu vediete len kvôli kúsku ”hliny”. Potom ste mi začali hovoriť, že mám ja nejaký problém a hlina to nebude. To tiež podľa mňa nebolo vyjadrenie sa primerane k situácii. Jediné, v čom si myslím, že je problém, je to, že ste žena, ktorá si nevie priznať svoju chybu, a ešte vediete konverzáciu s osloveniami typu ”milé dítě”, čo tiež zodpovedá vášmu mentálnemu rozpoloženiu. Takých ľudí ako vy milujem najviac.

autor
18. mar 2024

@anickabasnicka čomu vy hovoríte adekvátna odpoveď, je úplná blbosť. Nikdy by mi nenapadlo sa vysmievať človeku, ak nepoznám všetky okolnosti. Myslela som, že toto fórum je o pochopení a dávaní rád, ale ľudia ako vy sa tu iba vysmievate. Len taká rada do budúcnosti, radšej nekomentuje😉 než aby ste tú napísali blbosť a hádali sa, že to bolo primerané situácii. Myslím, že ako autorka tohto príspevku mám právo povedať, že to tak nebolo a vaša odpoveď ma zarazila. Podľa mňa je chyba na oboch stranách. Lebo vysmievanie sa nepovažujem za adekvátnu odpoveď.

autor
18. mar 2024

@anickabasnicka, napríklad @mandzula tiež hovorí o kúsky bežeckej dráhy, a nemyslí to doslovne. Však trošku zapojte rozum. Od vás som, aj po vyjasneni situácie, radu ešte nedostala, iba ste sa tú hádali.

mandzula
18. mar 2024

@autor to bude tym, ze nemam potrebu brat na to pravitko, kazdemu sudnemu cloveku je predsa jasne, o co ide.🙂

anickabasnicka
18. mar 2024

@viestta i ty brute?
@mandzula hmm, ale vy píšete o bežecké dráze až potom, co @autorka upřesnila co má a s čím vlastně za problém...a k tomu pravítku.když po vás budu chtít hodit kusem hlíny,tak se schováte nebo zustanete stát, však jsou to přece mikroskopické kousičky..
@autorka tak si to upřesněte. moje odpověd vás zarazila, dotkla se vás nebo vás rozesmála? víte vy vůbec, co vlastně chcete, když pokaždé napíšete něco jiného?

mandzula
18. mar 2024

@anickabasnicka ja som si pred napisanim svojej prvej reakcie precitala len uvodny prispevok autorky, takze som reagovala len nan. A nebavime sa predsa o hadzani hliny, ale o jej zvyskoch v kolene po pade.