Námahová zlomenina priehlavku

30. mar 2024

Ahojte. Mám namahovu zlomeninu priehlavku. Bolí ma to od cca 19.2. ale kým sa na to prišlo že je to zlomené chodila som s tým do práce. Momentálne som 3 týždeň na PN .. doma to neboli ale keď idem von (samozrejme cez vychádzky) tak to stále cítim ešte. Nakoľko mám prácu kde som len na nohách a behám rozmýšľam kedy ísť do práce .. mal to niekto? Ako dlho sa to hodilo?
Ortopéd mi dal kontrolu až koncom apríla. Mám ostať na PN ja neviem. Zase nič nezarobim. Mám dilemu

egonsk
30. mar 2024

ak nechces dozivotne pajdat a ziskat dalsie problemy, nepretazuj sa a skus nejako vykorculovat z financnych zalezitosti tak, aby si este ten mesiac prezila.

allisian
30. mar 2024

Teraz som to riešila. Mala som popraskané, aj zlomené kostičky. Kým som sa dostala k ortopedovi, niektoré už boli v štádiu hojenia. Predpísal mi nejaké D čko,,nemala som nohy zaťažovať .Myslím cvičiť, skákať, behať a tak. To bolo všetko. Chodidlá občas ešte zabolia, ale nie tak zúfalo, žeby mi ešte slzy vyhŕkli.

janinah
30. mar 2024

Máš to nejako fixované?

autor
30. mar 2024

@allisian no ja tam mám takú hrču ešte stále, doma to už neboli vôbec ale keď sa idem prejsť tak to stále cítim. Ako dlho si bola mimo s nohou na PN?
Áno, ja beriem vysoké dávky vápnika + D. Nefixoval mi to, že to mám doma stahovat obvazom a nezaťažovať. Momentálne som teda mimo prevádzky 3 týždeň ..
@janinah

janinah
30. mar 2024

Hoji sa to standardne 6- 8 týždnov,zaleží aj aku mas prácu,ak sedíš v kancelárii,tak ok,ak behaš niekde po prevádzke,tak to neuchodíš a len si narobiš problemy.Vydrž do tej kontroly a nohu šetri.