Koľko sa hojí zlomený prst?

16. apr 2024

Už vyše mesiaca marodim, zakopla som sa o posteľ a zlomila som si prst. Viem je to moja vina že som si nedávala väčší pozor. Pondelok som bola na kontrole a ešte stále to není zahojene. A to som si myslela že už konecne môžem ísť do práce. No stále nie. Celý deň som prerevala a nadávala na seba aka som mohla byť taká nesikovna. Mňa už porazí doma. Fakt sa snažím čo najmenej chodiť a oddychovať aby sa mi to čo najskôr zahojilo, no nič to nepomáha. Dokonca stále ma to pobolieva. V práci mi hrozí vyhadzov už druhý mesiac marodim, dokedy to majú tolerovať. Taká som nervózna z toho, potrebovala som sa vyrozprávať.

mamina7070
16. apr 2024

a pracujes manualne? a ktory prst si si zlomila? ja som mala v lete treti tusim a len to zlepili jeden omdruhy obviazali a chodila som v croxoch do prace kolegyna podobne
daj si vitaminy mineraly to je fakt dlha pn na prst na nohe
pobolievalo to samozrejme dlhsie aj pri žeme pocasia ale to uz k tomu patri

autor
16. apr 2024

@mamina7070 Áno robím manuálne celý deň som na nohách. Je to malíček tiež to mám obviazane a zlepené dokopy so 4tym prstom. Aké vitamíny a minerály? Mne predpísal doktor tabletky s vapnikom no nikde to v lekárni nemajú. Tak som si kúpila niečo podobné a z toho mi je zle strašne ma to preháňalo, tak som to vysadila.

mamina7070
16. apr 2024

uz vyse mesiaca to mas fixovane? to je dost dlho zvlastne takto to riesit
ja som si davala mast ibalgin duo zo zaciatku, aj ti to napravali ?

vler
16. apr 2024

@mamina7070 hej byt mesiac PN kvoli zlomenemu malicku sa mne zda fakto dlho

autor
17. apr 2024

@mamina7070 Nemám to opuchnuté už dávno, mastila som to zo začiatku keď bolo opuchnuté a farbené do modro fialova. Nenapravali mi nič, len od začiatku fixovali, už som bola 4 krát na kontrolu každý týždeň chodím a stále že ešte to není dobré zahojene. A stále naďalej zafixuju to.
@vler Aj mne sa to zdá dlho ale čo mám robiť keď ma doktor nepustí do práce.

petronelaproki
17. apr 2024

no ja som si v auguste minulého roku zlomila malíček, mala som aj niečo so šľachami na priehlavku, mesiac som to mala zafixované, 1 týždeň som nemohla ani stúpiť na nohu, ale po mesiaci som to mala zrastené, dali mi dole fixáciu, ale ešte asi mesiac ma to bolelo, a pobolieva ma to hockedy aj teraz... užívala som colafit a vápnik.
ak pracuješ manuálne a si na nohách tak sa ti vôbec nečudujem, že si ešte PN ( ja som po 2 týždňoch už bola v robote, ale ja som v kancli)

autor
17. apr 2024

@petronelaproki Aký vápnik si užívala? Mne kázal doktor užívať denzitex no nikde to nemajú v lekárni. Ja teraz už chodím celkom dobre, zo začiatku som dosť krivala. Teraz už to je dobre ale pobolieva ma to. Tiež nemôžem len nonstop sedieť a mať nohu vyloženú. Veď už vyše mesiaca som doma, je to dlho.

petronelaproki
17. apr 2024

neviem, taký bežný vápnik s inými minerálmi z lekárne