Dieťa si vylialo horúcu vodu na nožičky

spoved
29. mar 2024

Zdravím stal sa nám úraz, dieťa na seba vylialo horúcu vodu na nožičky, hneď sme išli do nemocnice ošetrili to ale chcem sa spýtať či tu má niekto skúsenosti s obareninou a s biolampou pomohlo vám to? Alebo ako postupovať keď mu odbalia nožičky? Aká masť alebo čo je najlepšie na to dat aby mu neostali jazvy?
Ďakujem pekne za radu

dadka1997
29. mar 2024

@spoved a preco sa na to nepytas lekarov ? Snad oni vedia aky stupeň popalenia dieťa má a co je na to vhodne, určite pripavky na bezne popáleniny budu slabučke

petronellla87
29. mar 2024

@spoved ja keď som si obarila nohy, tak po odfačovaní keď som už mala zahojene pľuzgiere som si ich natierala lubovolnikovym olejom. Fajn je aj niečo čo obsahuje aloe. Dôležité je aj aký stupeň popálenín mal. Lekár na chirurgii vravel že to je v podstate jedno čím sa to natiera, len aby to nebolo parfumovaná a nechodíť na slnko. Zo začiatku mala ta nová koža inú farbu, teraz to už ani nie je vidno

mamina7070
29. mar 2024

to ti povie lekar na kontrole daval sa ialugen krem ale take stvorce nim napustene alebo mastny tyl a ked uz bolo ok tak sa premazavalo napr indulonou ale to fakt s lekarom zavisi od stupna procesu hojenia

lukbe
29. mar 2024

Veď ešte určite pojdes na kontrolu. Tam by ti mali dat, čo treba. Ja si dávam pri popálenine šťavu z aloe vera, rovno z kvetu, čerstvú, aké nie tam, ak je už rana. To nevie, či sa môže. Ale na cervenu kožu je to dobré.

andovka007
29. mar 2024

@spoved ialugen krém sme natierala synovi na nohu...poradili nám ho v nemocnici