Detské pády a prilba na hlavu

nikolet_89
27. sep 2012

Ahojte maminy, mam 7 mesacnu dcerku. Od 5-tich mesiacov mi zacala stvornozkovat normalne na kolenach...teraz ma 7, stvornozkuje ako drak a zacina sa staviat, vzdy sa niecoho chyti a postavi sa...my mame doma parkety vsade a tak sa nevyhneme padom bohuzial :/ ci som pri malinkej, alebo jej davam prirodzenu volnost tak ci onak nam skoro kazdy den padne, niekedy sa neudrie, inokedy ano...co ste robili vy s vasimi detmi, ake opatrenia ? mam strach z padov, kde si udrie hlavicku, lekarka nam hovorila, aby sme jej vzdy dali napit a ze pokial nevyvracka nic, tak by malo byt vsetko ok...keby som mala chodit za kazdym padom na pohotovost, tak to si tam mozeme postavit stan...rozmyslali sme aj nad tym, ze jej kupime detsku prilbu na hlavu...nasli sme od 0-3 rokov...a ak jej dam aj na zem niaku poslozku 200x200cm aj tak mi z nej odide a lubi sa jej mimo nej...neviem co robit poradte pls...

oskorusa
27. sep 2012

@nikolet_89 nauč ju padať - je to veľmi jednoduché, na zadok - formou hry bum-bác ju pekne zo stoja posaď na zadok, ďalej ju môžeš naučiť zo stoja kľaknúť na kolienko. Najnebezpečnejšie sú pády dozadu, keď sa dieťa podšmykne, takže prevencia - protišmykové ponožky, papučky. Dieťa ma ťažisko veľmi nízko, a naučí sa padať bezpečne, hlavne netreba byť úzkostný po páde, aby to v dieťati nevyvolalo strach. Spadne ešte miliónkrát. Držím palce v tréningu

nikolet_89
autor
27. sep 2012

@oskorusa ahoj no vyskusam to s tym bum bac, ja niesom praveze uzkostna, vzdy pockam co sa bude diat, obvykle ani nezaplace...len sem tam..vtedy ju pomojkam a je dobre...ponozky protismikove aj papucky davam ale aj tak, tie parkety :/ no nic dufam, ze sa mi nauci padat

anjelicek26
27. sep 2012

@nikolet_89 - saska stala tiez ako 7 mesacna a obchadzala nabytok, sediet samozrejme nevedela, padala ako doska dozadu na hlavu celych 6 tyzdnov :( My sme kupili helmu, tusim anti shock sa vola, mame dlazbu a parkety, radsej byt za "blbecka" s helmou na hlave, ako si ublizit...

nikolet_89
autor
27. sep 2012

@anjelicek26 ahoj andelicek, moja malinka uz vie aj sediet, len vzdy ako sa jej smykne nozicka, alebo rucicka jak naschval trepne hlavicku...najhorsie je, ked sa jej smikne ruka, ked ide na niaku policku, snazim sa jej dat volnost, ale aj tak aj ked som pri nej, nie vzdy stihnem zareagovat, je to sekunda, ved to pozna asi kazda mamina...neviem skusim ju este naucit padat na zadocek a davat vacsi pozor, mozno sa nauci niako padat "normalne" ale tu helmicku si zrejme zadovazime

anjelicek26
27. sep 2012

@nikolet_89 - hadam sa to rychlo nauci, nasej to trvalo vecnost, ona sa este len plazila- nie 4-nozky a z toho sa uz postavila, no sodoma gomora vtedy a trvalo to dlho :(

nikolet_89
autor
27. sep 2012

@anjelicek26 ja dufam, ze to dlho nepotrva, ona je schopna spadnut aj v postielke na hlavu, robia ich niake uzke :D no nic idem hladat helmu

martinkatinka
27. sep 2012

Každé dieťa padá, tomu sa nevyhneš... Ale vraj pád z výšky, ako je jeho vlastná by nemal byť nebezpečný.... ak máš pocit, že helma pomože, treba jej ju dať... My sme mali helmu, ktorú nám vyrobili, pretože malý po operácii sa nesmel udrieť, nesmeli sme ho ani chytiť prvé dva týždne za bok hlavy..... veľmi zložité.... ešte aj teraz má na vrchu hlavičky "dieru", kde nemá lebku.... tam si musí dávať pozor.... Čo som tým chcela povedať??? Napriek tomu ako nás strašili, že sa nesmie ani ťuknúť, nevyhli sme sa tomu, ale všetko je OK. Mohli sme byť na ňom nalepení, našiel si sposob, ako sa trošku ťuknúť....
Mimochodom, postieľku sme mali obalenú paplónom, aby sa nebuchol do tých štebliniek.....

mandarinkadarinka
27. sep 2012

ja som mala a mam podobne problemy 🙂 dnes uz s 15 mesacnym chalanom, ktory namiesto chodze len zbrklo uteka...a pada a pada.... padat ho ucim uz pol roka a vzdy sa tak strepe na hlavu, ze uz som vazne zufala :(((( ja som to riesila popruhmi pri chodzi, ale to bolo dost umorne, schudla som 10kg za 2 mesiace z toho vecneho behania za nim.... prilba akoze o nicom, hned ju da dole, nechce ju na hlave 🙂 dalej som urobila taku novinku, ze ma vymedzeny priestor, kde sa pohybuje, v ktorom je makky koberec, takze tam pady nevadia.mimo to ho beriem vzdy za ruku, ked chce niekam ist... vonku pouzivam stale popruhy na chodenie, lebo taky pad na beton, tak to by som nechcela zazit :(

maska12
3. okt 2012

Ahoj mne sa dnes stalo, že mi malý spadol v kúpelni na dlažbu... má 13 mesiacov bohužiaľ neviem či si udrel hlavičku, lebo som ho nevidela padať... ležal na boku... ale čo ma trápi, je že vôbec neplakal, tak sa teraz bojím či mu niečo nie je... a ešte mi aj zaspal, tak teraz ho len sledujem, že či mu niečo nie je 😢