Okuliare a judo

janulienocka
25. sep 2013

Chcem sa poradiť: syn nosí okuliare, má 6 rokov, dioptrie 3,5. Začal chodiť na judo, čomu som veľmi rada. Ich tréning ešte nie je o bitkách ale o kotrmelcoch, behaní, trénujú si postreh a tak. Myslíte že môže robiť takýto šport, alebo radšej nie?

sissy27
25. sep 2013

@janulienocka samozrejme, že môže... ak bez okuliarov vidí až tak zle, že ich musí mať aj počas tréningov, tak možno budete nové kupovať trošku častejšie, ale rovnako ako môže cvičiť na telesnej (kde podľa mňa riziko úrazu alebo rozbitia okuliarov je ďaleko vyššie ako pri vedenom tréningu), behať po ihrisku a robiť iné podobné aktivity, tak môže aj judo 🙂
skús sa popýtať v optike na nejaké špeciálne okuliare, ktoré znesú vyššiu záťaž, ale asi aj tak pri deťoch sa okuliare menia častejšie ako dospelí...

alex31
25. sep 2013

@janulienocka ... a preco by nemohol ??? Akurat ja osobne by som sa radsej isla poradit s nejakym odbronikom (ako radi aj sissy27) co s okuliarikmi ... ak ich musi mat stale aby dobre videl (co asi pri tejto hodnote usudzujem ze aj ano) tak je treba poriesit otazku bezpecnosti ... nejde ani tak o okuliare tie ked sa polamu tak sa kupia nove (potesi sa len penazenka 🙂 ale skor o to aby mu pri moznom prasknuti neposkodili oko ... mam na mysli mozno nejake rozbite sklo alebo zlomeny ram a to uz bude horsie ... urcite je dnes na trhu siroka ponuka tovaru aj v tejto oblasti ... ved nakoniec aj mnohi sportovci potrebuju okuliare 🙂 len treba vybrat tie spravne a to ti nejaky ten odbornik urcite poradi ktore sa budu najviac hodit 🙂

janulienocka
autor
25. sep 2013

dakujem @sissy27, cvici bez okuliarov🙂 ja som skor myslela, co moze vobec robit takyto sport, pokial ma problem s ockami, ale uz som volala aj lekarke, ocnej a ta povedala ze moze, tak som rada

sissy27
25. sep 2013

@janulienocka jasné, naozaj nevidím problém... možno keby mal problém s vnútroočným tlakom, to si nespomínala, odobrila ti to aj lekárka, ale tiež poznám kopec deciek, čo nosia okuliare a športujú veselo 😉 okrem toho, judo je bezpečný šport, aj keď tak možno nevyzerá, ale tie pády majú nacvičené, a tie údery sú tiež kontrolované, keby sa dal na ultimátne zápasy, tak potom by som mala strach 😉