Už nevládzem

6. jan 2024

Nevládzem už a zjavne sa potrebujem vyrozprávať aspoň tu na lebo nemám komu
Mám dieťa a som naň sama ,som stále doma už 4 roky cítim sa ako vo väzení. Som slabá a všetci zo mňa robia nesvojpravnu. Moje dieťa ma tyranizuje, stale som s nim 24/7 nechce byt bezo mňa . Nechce byť so starými rodičmi, ani s krstnými. V škole sa neadaptoval ani po pol roku a dali nam odklad. Nevie byť kľudný, skáče, bije ma ,hryzje ,večer ma kope štípe a popri tom pozerá rozprávky, je do pol noci hore. Stale som len s ním Nevládzem ako ma ničí
Nechce jest vyberá si ,robí zo mna otroka

vanilkovazmrzka
6. jan 2024

A co vysetrenie u psychologa? Nema nahodou nejaku poruchu?

deti95060810
6. jan 2024

to vyzerá na nejakú poruchu...podobá sa to na PAS ale samozrejme zhodnotiť to musí lekár, psychológ...
doporučujem navštíviť centrum včasnej intervencie...zavolaj tam hneď v pondelok.

madeincssr
6. jan 2024

Uff, mas to tazke 💙. Dokazete sa s chlapcom zahrat, zabavit, porozpravat, ci ho nieco netrapi? Do skolky nechodil, nema ziadnych kamaratov? S jedlom - nezajeda sladkostami? Vsetky nahrady jedla (sladkosti, snacky...) dat mimo jeho dosahu alebo vobec nekupovat. Bez hadok - nechce jest, nemusi. Dat prec a dalsie jedlo az nasledujuce. Nasilie na tebe si nenechaj, skus mu to bez hnevu vysvetlit, povedat mu, ako ta to boli, ci by sa mu pacilo, keby si to ty robila jemu. TV a ine elektroniky mu nedovol neobmedzene (v najhorsom casovo spinana zasuvka o 21:00 vypnut). Skus sa porozpravat so starkymi, ci by sa mu nepovenovali aktivnejsie, zobrali ho povedzme do hracej haly, do kina, do babkoveho, do ZOO a pod., zaujali ho niecim, aby si zvykal bez teba a ty si mohla odpocinut.

domkakvet
6. jan 2024

Treba mu prejavovat viac citov, vysvetlit, ze stari rodicia su dobri.

luciaruz
6. jan 2024

Okamžite k psychologovi!

autor
6. jan 2024

@madeincssr všetko vypínam ako odbije 9ta hodina večer ,sladkosti nedám pokým niečo nezje ale on si pýta jedlo donesiem odhryzne a pýta ine tak to ide 5 krát nezje nic ,pohra sa 5 minut s niečím a potom skáče alebo ma kope bije a smeje sa mi ,krstny ho chcu zobrať ku sebe maju šteniatko ze sa pohra nie ani za boha ze bezo mna nejde,so starkovcami tiez nic nech ho chcu zobrať kamkoľvek veľký rev bezo mna nejde, stale musim byt pri nom ako cecok. Aspoň keby ma netyral ale ja takto nevládzem nevládzem 4 roky som len s nim doma ani nikam nechce chodiť

misana84
6. jan 2024

A čo že nechce? Proste musí… a myslíš, že do školy Ti bude chcieť nastúpiť? A z coho žijete? Nemusis chodiť do prace?povinnosti a režim musí byt!on robí s tebou to čo mu dovolíš

madeincssr
6. jan 2024

Jedlo ranajky, obed, vecera. Pomedzi to len ovocie, jogurt. Co nezje, odnes a viac mu nedaj, ziadne vymeny za ine. Od hladu neumrie. A keby si ku krstnym za steniatkom isla s nim, zo zaciatku ste sa hrali vsetci spolu a potom sa postupne skusila vytratit do inej miestnosti, ci by si pomaly nezvykol nelepit sa na teba neustale? A do hracej haly isli spolu s niektorym krstnym/starkym a ci by sa nezahral samostatnejsie? Tulite sa, prejavujes mu lasku? A chlapcek tebe?

portret7
6. jan 2024

Aky je vas denny program?

slavka1988
6. jan 2024

Mala som to podobne so synom úplne ako by som to pisala ,navštívili sme psychologicku kde mi skúsila poradiť pri jeho hneve chytiť ho a silno objať a zotrvávať a druhu vec nastoliť ,,tvrdý rezim ,,syn musí vidieť tvrdého jedinca ktorý zastupuje aj otca aj matku a nenechať zi sebou mávať a Ano začiatky sú ťažké ale skúste mesiac dodržať určite pravidla ako mobil každý deň hodinu (viac nie) večer prečítať rozpravku .,najneskôr o 20 umyť zuby ak nebude chcieť začne plakať hádzať sa nechať ho vyrevat aj na zemi alebo ho zodvihnúť a držať v objatí kým najsilnejší hnev prejde .Pevne verím že bývate sami pretože ak do toho zasahujú vaši rodičia je to potom tazsie .Ak Vás začne kopat bit ako ten môj povedzte mu kľudný hlasom že to vydrzite nech sa vyjeduje lebo ho lubite psychologicka mi dala veľa rad a naozaj po čase fungovali aj take ktorým som sa smiala že to u môjho nezaberie 🙂 kľudne pošlite aj súkromnú správu

vanilkovazmrzka
6. jan 2024

Stale nevieme, co na jeho stav hovori psycholog.

deti95060810
6. jan 2024

autorka, každý deň zober dieťa von na prechádzku. dnu stále sedieť nie je dobré.
na menšej túre - prechádzke sa unaví, vybije energiu....

lienka.7
6. jan 2024

@autorka je mi to ľúto, ale takto si si dieta výchovala len ty sama.

taga
6. jan 2024

Dieta ta tyranizuje, pretoze si slaba..
Dieta podvedome potrebuje silneho rodica ku svojmu prezitiu,preto sa svojim tyranizovanim snazi ta vyprovokovat, aby si bola silnejsia, zasadovejsia, jednoducho aby si ukazala ze ty si rodic! A teraz nemyslim nejake fyzicke nasilie, to nie, ale tvrde pravidla, zasady, hranice!
Denne von, aspon na 2 hodiny, na prechadzku, unavit
Pri akejkolvkom fyzickom ataku odist od neho prec, ale idealne predchadzat... ved to vidis, ze sa na teba chysta, razne cbytit ruky, nohy,hlavku, tak aby citil tvoju silu a zastavit jeho utok.. musi citit,ze ty si ta silnejsia a opat, nemyslim, ze ho budes na vymenu zas atakovat ty, ale proste nemoze 4 rocne dieta tyranizovat rodica. Ved ty si starsia,psychicky aj fyzicky vyspelejsia a on to musi pocitit z tvojho spravania.
Jedlo: 2 veci na vyber, co si vyberie, to dostane.. preco mu pre pana nosis 5x rozne jedlo, ked odmieta? Nechces, nejedz, nemusis.. ale ty si jeho matka, nie casnicka ani kucharka ani sluha aby si mu na kazdy chod pripravovala 5 jedal! Bud silna, bud razna a najma, skus vypnut emocie a reagovat skor racionalne ako emotivne.. musis to zvladnut teraz, lebo o 2 roky to bude este horsie

slovakboy
6. jan 2024

@taga áno presne tak. Dieťa keď nemá hranice je nešťastné. Pretože sa boji že ho slabý rodič nedokáže ochrániť. A preto vystrája. Možno treba skúsiť aj preveriť nejaká porucha či to nie je ale týmy čo odporúča @taga by si mala začať.

ivangeline
7. jan 2024

...hranice!

danica2711
7. jan 2024

smer psychológ. OBIDVAJA!

soldi
17. jan 2024

Ako si napisala autorka. Si slaba. Ta zmena musi vyjst z Teba. Tu Ti neda nikto univerzalny navod, lebo problem je ocividne hlbsi.
V prvom rade pories seba a svoju psychiku, potom sa to premietne na dieta.