Základná škola Benkova Nitra a integrácia detí s Adhd

slniecko2
6. okt 2014

Ahojte mamičky, máte prosím niektorá z vás skúsenosti s touto školou? Odporučila mi neurologička, aby som tam dala syna, lebo je hyperaktívny. Odporučili by ste mi tú školu? Ďakujem za odpovede.

stefka33
6. okt 2014

@slniecko2 Nepoznám túto školu konkrétne, ale predpokladám, že sa zaoberajú intenzívne integráciou. To však všetky školy. Keď moje dieťa nastupovalo do školy, tak som sa o to trochu zaujímala, tak sa s tebou podelím o svoje infošky z druhej ruky. Na našom sídlisku je tiež menšia škola ktorá sa chváli množstvom integrovaných detí. Človek by si pomyslel aké super, dieťa sa zoznámi s handicapovanými deťmi, naučí sa tolerancii, viac sa deťom venujú, menší počet žiakov v triedach atď. Toto som sa však rozhodla overiť si u mamičiek, ktoré tam už deti dali. A tu ti naservírujem len fakty - škola intenzívne sa zaoberajúca integráciou 1. ročník, počet žiakov 24 - z toho 6 integrovaných z dôvodu ADHD, žiadne deti s telesným handicapom. Bežná škola umožňujúca integráciu 1. ročník, počet žiakov 20, z toho 0 integrovaných, neskôr zistené ADHD u jedného dieťaťa, ktoré bol následne integrované. Len z tých čísel mi logicky vyplýva, ktorým deťom sa dostáva viac pozornosti zo strany učiteľky.

slniecko2
autor
6. okt 2014

@stefka33 ďakujem. táto pripomienka stojí za uváženie. na druhej strane asi najviac rozhoduje, aké sú vlastne učiteľky v daných školách. ale tiež by som radšej, keby chodil do bežnej školy - bolo by to lepšie, ako dochádzať kus od paneláku.

stefka33
6. okt 2014

@slniecko2 No dobrá učiteľka je naozaj dôležitá, takzvané staré školy ADHD totiž málokedy uznávajú. Pre nich je to neposlušné, poprípade ešte aj blbé decko. Tak nech máte šťastie na nejakú milú, chápavú a trpezlivú. Držím palce. 🙂

bublinkajasminka
6. okt 2014

máme známych, ktorí majú syna a ten mal určený syndróm ADHD bol velmi hyperaktívny, zo školky ho vyrazili a tak im navrhli túto školu. Chlapec je teraz siedmak a velmi su spokojni, povedali ze len tu im pomohli ...takze na zaklade ich odporucam

slniecko2
autor
6. okt 2014

@stefka33
@bublinkajasminka ako som si pozerala, tak v najbližšej škôlke (golianova), tak tam nepíšu nič o integrácii detí s ADHD. Zrejme nie každá škôlka to má. A ďakujem za skúsenosť s tou Benkovou. Snáď to bude dobré.

bublinkajasminka
6. okt 2014

@slniecko2 na golianovu skolku chodila moja dcerka - byvame takmer vedla skolky - skratka blizko aj vy? a veru tam integracia v skolke nebola ale bol tam vynikajuci pristup k detom...ak by ti tam dieta zobrali bolo by on dobre postarane, taku riaditelku aku sme mali uz nenajdem...mi srdce za nou place, mame vynikajuce vztahy a teraz mam ja uz prvacku ale s riaditelkou golianovej si piseme stale 🙂

slniecko2
autor
6. okt 2014

@bublinkajasminka my sme na čermáni (paneláky) takže preto pozerám, čo najbližiu školu plus mám ešte aj predškoláčikov- hodilo by sa mi preto, keby som rovno odovzdala deti aj do školy aj do škôlky. Inak syn sa správa v škôlke pekne, učiteľky s ním problém nemajú, ale poznám ho a škola bude pre neho záťaž (obsedieť toľko hodín, dávať pozor, aj keď ho niečo nebaví). Asi najlepšie, ak pôjdem do škôl a spýtam sa na možnosti. vďaka za tip

bublinkajasminka
6. okt 2014

@slniecko2 tak to ste takmer vedla nas 🙂 no snad daco najdes - drzim palce, ja mam malu na cirkevnej skole na klokocke vedla golianoveho gympla a som maximalne spokojna 🙂 🙂

pipinka333
10. okt 2014

Nikdy v zivote fuj strasne sklamana moj syn mi tam chodil dva mesiace..vedeli co mu je papier od lekara tam tiez mala ta uzasna ucitelka a napriek tomu sa postarala o to ze mi dieta skoncilo v nemocnici..bal sa chodit do skoly ucitelka ho priam nenavidela a dala mu to aj pocitit po dvoch mesiacoch sa mi zrutil a skoncil v nemocke..dodnes sa boji okolo skoly aj prejst..teraz nastupil do inej a je to super pani ucitelku miluje..ona si nasla k nemu cestu neberie ho ako zle decko ..velka vdaka jej patri

lubenka75
7. nov 2014

@pipinka333
Ahoj, kam chodí Tvoj syn teraz?