Uvoľnenie zo školy pri sťahovaní

4. apr 2023

Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s uvoľnením z vyučovania pri sťahovaní? Koľko môžu deti vynechať pri sťahovaní z kraja do iného kraja? Koľko voľná môžu mať na adaptáciu v novom prostredí pred nástupom na novú školu?

anjelicek26
4. apr 2023

Aku adaptaciu na nove prostredie? Jeden den sa stahuje, druhy den s rodicmi vybaluje krabice, treti den je v skole..

autor
4. apr 2023

@anjelicek26 vy ste to tak riešili že na tretí deň už bolo dieťa v novej škole? Nebolo toho naňho priveľa a rychlo? Ako si zvykalo? Malo to nejaké fázy ktoré ste si s ním prešli v začiatkoch? Odrazilo sa to nejako v správaní či v učení? Viem že každé dieťa vníma ináč, preto sa pýtam na skúsenosti prípadne na čo sa pripraviť aspoň orientačne a všeobecne.

anjelicek26
4. apr 2023

Ono nove to Bude ci Budes cakat den tyzden mesiac a mame povinnu skolsku dochadzku. V sobotu sme sa stahovali a v pondelok bola v skole...Po Par dnoch Uz Mala kamaratky..

apolka77
4. apr 2023

Čím dlhšie bude doma tým to môže byť ťažšie...keď sa sťahuje a napr.v pondelok v stredu by som do školy už dala..

melanta
4. apr 2023

My keď sme toto absolvovali, nevymeškala dcéra ani deň. Keď sme sťahovali veci, tak dcéra bola normálne v škole. My ako osoby sme sa presunuli cez víkend. V piatok bola v škole starej a v pondelok nastúpila do novej. Prvý deň po škole nám vykladala, čo všetko tam je, učitelia, spolužiaci, čo je iné, čo sa jej páči. Na druhý deň už došla domov s kamoškami.

januska12323
4. apr 2023

Keď máš z toho taký strašný stres tak sa sťahujte cez prázdniny.

autor
4. apr 2023

@anjelicek26 melanta ďakujem že ste sa podelili o skúsenosti. Snáď všetko dobre dopadne.

gabika0825
4. apr 2023

Veď má nejaký stanovený dátum nástupu do školy nie? Či to môže nastúpiť kedy chce? No hlavne podľa nástupu sa riadiť. Čím ďalej to budeš naťahovať tak tým horšie…

slavomira236
8. apr 2023

Dieta mozes ospravedlnit ty 5dni po sebe takze v pohode

autor
8. apr 2023

@slavomira236 ďakujem

zuzinabila
21. apr 2023

My ano.30.8.sme sa stahovali,2.9.nastupovali do novej skoly.kde sa maju adaptovat?doma pri mobile?

zuzinabila
21. apr 2023

+ked bude robit zo stahovania dramu,aj dieta to nasaje.je to normálna sucast zivota,nehovorim ze sa nemas rozpravat o tom s dietatom,ale prilis analyzovat
komplikovat neodporucam,moje deti si zvykli v pohode a to boli pocas stahovania teenagerky.

zafir01
21. apr 2023

ako dieta sme sa stahovali, mala som 12 a mlôadsich surodencov . sli sme z mesta do dediny jeden tyzden som sa lucila so spoluziakmi a po vikende som sa uz zoznamovala s novymi .