Syn má Aspergerov syndróm a v tábore si ho nikto nevybral do tímu

xxdankaxx
5. júl 2023

Ahojte prosim o radu. 10 rocny syn ma aspergerov syndrom a adhd. Lieky nema chodi do normalnej skoly. Dnes bol na dennom tabore a prisiel velmi nestastny ze ho nikho nechce do timu dokonca ho odhanali :( neviem co mu povedat ako ho utesit?

deti95060810
5. júl 2023

denný tábor nemá vedúceho? už by som ho kontaktovala že nech troška to tam usmernia...😉

tamitamitami
5. júl 2023

Aj ja by som zajtra ráno pri príchode poprosila vedúceho nech ho skúsi zapojiť medzi deti (ak by to nešlo tak by som sa informovala/poprosila či by aspoň oni ako vedúci zobrali syna medzi seba keď už to medzi deťmi nejde).

evkamotka
5. júl 2023

Suhlasim, zajtra vysvetli veducej, nech deti daju na pol a nie ze si vyberaju a syn vyjde napospas. Nech si to vsimnu

xxdankaxx
autor
5. júl 2023

@deti95060810 ma a aj usmernil ale vie ze nikto ho nechce do timu a je z toho smutny :( on totiz vacsinou neriesi ale teraz aj plakal a to akoze uz je co povedat lebo jeho plakat som nevidela niekolko rokov

evkamotka
5. júl 2023

Tak teraz uz nic, len potulit. Dalsie dni prinesu dalsie zazitky a toto vybledne

xxdankaxx
autor
5. júl 2023

Dakujem krasne za podporu zienky 🙂

spadnutaslivka
5. júl 2023

@xxdankaxx vieš, na deti s diagnózami sú rodičia zvyčajne citlivejší. Ale aj "zdravým" deťom sa bežne stane, že ich všetci odháňajú, nikto ich nechce, sú akože mimo kolektív a pod. Netráp sa, potúľ ho a vykročte vpred novým zážitkom 😉

nataly420
5. júl 2023

Mám iného nevlastného brata a vždy ho deti sikanovali a boli hnusní k nemu…to sú deti vždy si niečo najdu. Neskor keď vyrástli a dostali rozum tak sa s ním kamaratili a ochranovali ho. Bohužiaľ Čím viac budeš na ne tlačiť tým horsie to bude. Prajem vám vela síl viem, že je to ťažké.

bennn
5. júl 2023

uplne bežne sa stava, že niekoho nechcu do tímu, lebo je proste slabý, zlý v tom športe, napr. ... a nie je to uplne dobry pocit, ale človek si zvykne. A možno niekedy si ho ako posledného nevyberú... Deti nemaju moc pochopenia v tomto empatia nikde...

prunee
5. júl 2023

Ach, aj mna to zamrzelo, nie to este tvojho syna alebo teba ako maminku, velmi drzim palce, aby bol syncek dalsie dni spokojny a radostny, urcite pridu aj super zazitky 🤗

kornelies
5. júl 2023

@xxdankaxx Chyba veduceho/veducej. K takymto situaciam sa treba vyhnut, napr losovanim, aby boli vsetci rovmocenni.