Môj 11-ročný syn sa stále bojí a stresuje

gabriela95
17. apr 2024

Dievčatá neviete mi poradiť? Mám 11- ročného syna, ktorý je veľký bojko a neurotik. Začal mať už závrate... všetky vyšetrenia negatívne, potom sa sťažoval na slabé nohy. bojí sa ísť do školy že mu bude zase zle. V noci máva svalové tyky, také slabé šklbanie. Jesť veľmi nechce , pri výške 154 cm má len 36 kg. Vyšetrenia neuro, štítna krv, všetko ok. Berieme Bečka a magne a už neviem čo s ním. Nechcem aby z neho vyrástol úzkostný neurotik.... ďakujem za Vaše rady. Ked vám niečo pomohlo napíšte

unicornlady
17. apr 2024

A prostredie doma máte aké?
Kľudné a milujúce?
Alebo krik, hádky, tlak na výkon ....

martinmmartin
17. apr 2024

Bol niekedy niekde v zivote sam? (v obchode,cesta do skoly atd) Alebo bol cely zivot kazdu sekundu az do teraz pod dohladom niekoho?

tinka_1807
17. apr 2024

@gabriela95 A čo škola? Nie ej tam sikanovany? Má nejaký okruh kamarátov? ... Tieto neuro problémy a hlavne ak sa boji školy sú väčšinou zapríčinené tým, že sa zrejme v škole necíti dobre ... Či už to sú kamaráti, učitelia, alebo možno aj váš tlak na výkon. Boli ste za psychológom?

pribinak
17. apr 2024

Nad psychológom si neuvažovala?

januska12323
17. apr 2024

Psychológ a nech začne poriadne jesť, zle mu môže byť aj z toho.

vakatko
17. apr 2024

Už dávno mal byť u psychologa, dostať dieťa do takého stavu.
Keď nechce jesť, možno trpí chronickým stresom a upravte stravu, nedostáva do tela minerály a vitamíny zo stravy. Vylúčte cukor, sladkosti, bielu múku a skúste kamilkový, medovkový čaj na ukľudnenie.

gabriela95
autor
17. apr 2024

@unicornlady áno doma kľud je to náš jediný syn

shee11
17. apr 2024

Môže byť vysoko citlivý. Na internete je o tom veľa podcastov, skús si vypočuť / prečítať. Pomôcť sa dá terapiami aj konzultáciou s rodičmi o prístupe k takýmto deťom.
Je ak kniha.

gabriela95
autor
17. apr 2024

@martinmmartin jasné doma je občas sám zo školy chodí sám ....

gabriela95
autor
17. apr 2024

@tinka_1807 škola je fajn má tam kamarátov a u psychológa sme boli dávnejšie, u nás to odfláknu