Koľko hodín zvyknú mávať prváci?

21. apr 2024

4, 5? Čiže cca do 11.30-12.30hod?

hopsik
21. apr 2024

Áno, presne tak

sara07
21. apr 2024

ano žial tak maju .. je to za mna dost
fakt skutočne by radšej mali zosekat to učivo a dat im toho menej, tie deti aj tak sa učia učelovo na danu pisomku atd aj ked su staršie ale za mna nie je v pohode aby deti chodili o tretej štvrtej domov , to k čomu je dobre

taga
21. apr 2024

Nas prvak ma 5 hodin, avsak piata vyucovacia je obedma velka pauza, cize poslednu hodinu ma v case 6. vyucovacej a konci 13.45 kazdy den

autor
21. apr 2024

@hopsik
@sara07 pýtam sa kvôli ŠKD, koľko tam bude musieť po vyučovaní ešte byť.

pehavcek
21. apr 2024

To je asi na kazdej skole individualne.Nas ma niektore dni 4 hodiny a končí o 11:05 plus este obed, a niektore dni su cez piatu hodinu na obede a potom ma este jednu hodinu.Vtedy konci 13:05. A ja si tiez myslim, ze na Slovensku maju deti strasne vela hodin.Hlavne v tych vyssich rocnikoch.

autor
21. apr 2024

A teoreticky by som ho vedela počas mojej prestávky v práci medzi 12-13hod ísť zobrat a odviesť k babke. Aby v ŠKD nemusel čakať na mňa do 15.30h len teda neviem ci to bude reálne vzhľadom na to koľko budú mať hodín

zorkahorka
21. apr 2024

Nemusi byt v skd, moze ist po obede domov. Ale v tej skd sa hra s deckami, chodia von. Moj syn ma druzinu velmi rad, ani zo skoly nechce chodit domov

zorkahorka
21. apr 2024

@pehavcek pochybujem, ze my sme mali menej... ved ucia sa len písanie, citanie a pocitanie, ostatne su vychovy,ktore ani nie su nijako klasifikovane

autor
21. apr 2024

@zorkahorka viem, že nemusí ale bude chodiť do rannej družiny okolo 7.10h a zdá sa mi byt dlhý čas aby tam bol preto aj poobede do 15.30hod. No ale uvidíme v praxi ako to budeme stíhať.

pehavcek
21. apr 2024

@zorkahorka urcite sme nemali menej hodin.Ale napriklad sme ako prvaci urcite nemali volne hodiny a koncili sme najneskor o 12:00.Aspon za seba hovorim.Neviem ako to bolo na inych skolach.Ale mne vadi ten pocet hodin vo vyssich rocnikoch.Ja som ako siedmacka mala v stredu 9 hodin.Zacinali sme nultou a koncili sme o piatej.To bolo neskutocne.A slabsi ziaci maju co robit aby to ako tak dali.Potom nemaju cas na oddych, konicky.Nemalo by to tak byt...Moj nazor

pehavcek
21. apr 2024

Do druziny nemusi chodit vobec.Ani na obedy.Ty si volis ci bude dieta navstevovat SKD alebo nie.

januska12323
21. apr 2024

Po obede ho môže zobrať babka a nebude v družine vôbec. Prváci mali vždy toľko hodín, každý deň majú matiku, písanie, čítanie to už máš tri a kde sú ešte výchovy, náboženstvo, prvouka.

sara07
21. apr 2024

najlepšie sa spýtať hned na prvom rodičovskom , my sme mali aj družinarku na nom
tam ide ešte o to že ak bude na obede tak ti ho proste nedaju
u nás do školy nesmieš ist , proste zazvoniš alebo voláš
ešte je možnost že ti ho triedna alebo družinarka hned po skončení pošle dole pred školu ale ty tam musíš byt už nastupená u nás inak nepošlu proste dieta za dvere školy prvy stupen

kleopatra114
22. apr 2024

Naši majú 4-6 ( 11:40-13:30), plus obed .

letfenixa
22. apr 2024

Za týždeň 22 hodin, tj 3-x končia 4.hod, 2-x končia 5.hod.
Učiva majú menej, učia sa počítať do 20 BEZ prechodu cez desiatku, čítať a písať normálne ako my.
Výchovy môžu byť znamkovane.

majka99999
22. apr 2024

U nas na skole bud 4 hodiny a obed alebo 4 hodiny, obed a este piata hodina, ktora je cez siestu. Moji sice do rannej druziny nikdy nechodili, ale starsi byval do 16.30 v pohode, lebo som z roboty vystupila s busom pri skolke pre mladsieho okolo 16.20, skola je par minut od skolky. Mladsi nastupoval cez pandemiu, ja na HO, chodila som podla potreby, niekedy hned, lebo teda neznasal druzinara (v druhom rocniku ho vyhodili, lebo vysli na povrch rozne veci). Teraz ako tretiaka ho nechavam do 15.30, su zvycajne vonku. Netreba sa druziny bat, mozno sa mu bude pacit a, ved zo skolky tiez nechodi na obed, nie? V SKD si mozu ulohy napisat a doma potom nemusi uz nic robit. Teoreticky 3x do tyzdna moze ist k babke, 4 hodiny su do 11.55 v nasej skole, 8.15 zacina vyucovanie.

diewcatqoo
22. apr 2024

Moj prvak ma cely tyzden 4 hodiny, konci o 11:25. V utorky zacina az druhou hodinou, takze konci piatou vyucovacou o 12:25. Volne hodiny pocas dna nemava, do rannej druziny nechodi.
Jeden den v tyzdni byva v druzine do tretej, inak si ho zvycajne vyzdvihnem okolo jednej-pol druhej. Obcas ma zdrbe, ze si nestihol dostavat stavebnicu a mala som prist neskor 🙂
Druzina predsa nie je povinna, rovnako ako nie je povinny obed. U nas nechodia vsetci ani na obedy, ani do druziny. A ak uz bude chodit na obed a do druziny, mozes predsa prenho prist do druziny kedykolvek.

mimikarol
22. apr 2024

Naši mali 4, raz do týždňa 5. Vyučovanie začína 7.40 končili 4tou hodinou 11.15

saxana000
22. apr 2024

Nasi zacinaju 7.30 ucia sa asi do 11.05 v piatok maju nabozenstvo tak to je jediny den 5 hodin.vacsinou klasika slovencina matematika idu ako prve ked su este schopni sa sustredit potom uz je len vytvarna hudobna telesna.o pol 12 idu na obed. v druzine pozeraju hmed po obede rozpravku alebo im cita pani ucitelka knizku nech si trosku odpocinu a potom bud idu von alebo nieco vyrabaju hraju sa na koberci.nasa ma druzinu velmi rada velakrat nechce ist domov lebo na tu hru uz pocas skoly vela priestoru neostava cez vyucovanie ani cez prestavku vobec a ked prideme domov o.4 pol 5 hned najest prezliect sadnut k uloham nachystat tasku na dalsi den nieco si maximalne nakresli alebo posklada z lega a uz je vecer sprcha pyzamo rozpravka a o 8 spat lebo 5.30 vstavame.. zo skoly chodi tak neskutocne unavena a prepalena ze je tuha do 5 minut co este pred rokom v skolke mi behala o pol.11 po byte uplne ziva.

livuska124
22. apr 2024

Dcéra má 3x do týždňa 4 hodiny, a 2x 5 hodín. Obed majú až za vyučovaním. Vyučovanie im začína 7:50 a končí buď 11:25 alebo 12:20 (podľa počtu hodín), potom idú na obed a následne do družiny. Na obedy ani do družiny nechodia všetky deti, niektoré idú domov rovno po vyučovaní.
Do škôlky chodil tvoj syn? Tam bol kratšie? Alebo prečo sa ti zdá byť od 7:10 do 15:30 dlhý čas? (Lebo naša bola taký istý čas aj v škôlke). A 7:10 je normálny príchod do školy, aj dcéra tak chodí. Kým sa prezujú v šatni a poklebetia, čo sa stalo cez víkend, je 7:25, to už ich púšťajú do tried.
Inak skladba vyučovacích hodín je celkom fajn, že také náročnejšie hodiny (rozumej matika a slovenčina) sú len 3 za deň (dokonca v piatok iba dve + dve výtvarné), doplnené telesnou / hudobnou/ etikou/ výtvarnou/ prvoukou + ešte angličtina, ale aj tá je len takou hravou formou v prvom ročníku, keďže čítať / písať sa deti ešte len učia. Mne sa to nezdá nejak veľa alebo prehnané.
A v družine majú celkom fajn program - majú počas toho školské krúžky, kam sa dalo na začiatku roka zapísať. Skoro každý deň idú z družiny von - či už na dvor, alebo na prechádzku do parku. Družinárka s nimi precvičí aj učivo ak niekto potrebuje, tí šikovnejší (nad ktorými nebolo treba stáť) si môžu urobiť domáce úlohy, hrajú sa spoločenské hry, stavajú lego, či iné stavebnice, tvoria, vyrábajú kadečo, sem tam im urobia filmové popoludnie (majú takú "kino" miestnosť) a pustia im rozprávku.... dcére sa v družine veľmi páči.

zuzanaete
22. apr 2024

A co bude robit doma s babkou? Lebo druzina je o kamaratstvach. Cez prestavky pocas vyucovania toho vela deti nestihaju. Ranna druzina byva zmiesana. Nas by byval v druzine aj do 18tej. Chodim po neho o 16tej a hned pocujem, ci moze este zostat. Bezne tam zostavame este rodicia, nech sa este pohraju a oni nie a nie sa dohrat.

belllinka
22. apr 2024

@zuzanaete presne, veď tam je zábava s kamarátmi. Čo bude robiť doma s babkou? Štrikovať?

majka99999
22. apr 2024

@zuzanaete ano, tiez sa mi stalo, ze mi povedal, ze chce este hrat futbal, ze som skoro prisla. 😁 Myslim, ze treba skusit, nechat ho nech sa pohra s detmi, jedine, ze by siel na ihrisko a tam boli deti, co s nimi nechodi do triedy, a su kamarati.

nivea777
22. apr 2024

Dnes majú napríklad 5 hodín,do 12:30 telesnu a potom idú na obed. Už sa stalo aj tak ze ešte 12:30 boli niekde vonku na prechádzke takže zbytočne by som prišla vtedy keď neboli v škole. Najskôr chodím o 13,aby už bol najedeny

zorkahorka
22. apr 2024

@pehavcek asi zavisi od skoly. Na zakladke sme nulte nemali, az na strednej a bol to zabijak. Mali by ich zrušiť

pehavcek
22. apr 2024

@zorkahorka ja si myslim, ze zlaty stred je najlepsi vo vsetkom.Ani malo hodin, ani vela.Ani skola bez uloh, ani obrovske mnozstvo.