Je normálne, keď vychovávateľka v ŠKD žiakom trhá ich práce, lebo nie sú pekné?

katty8
21. apr 2024

Ahojte chcem sa spýtať, syn prišiel z ŠKD už dvakrát domov s tým, že vychovávateľka mu roztrhla jeho prácu a musel ju urobiť odznova vraj nebola pekne vystrihnutá alebo vyfarbená…čo som si zisťovala tak to robila aj viacerým žiakom ale ešte sa nikto nesťažoval tak sa pýtam, či sa mám na to vykašľať aj ja alebo to mám ísť s ňou riešiť. Syn je prvák a kreslenie ho moc nebaví ale snaží sa. Ďakujem

viky_21
21. apr 2024

No podla mňa to normálne nie je. Nie každé dieťa je nadané na kreslenie a podobne. Ja tiež neviem kresliť a všeobecne ručne práce mi nejdu ale nikdy mi učiteľka ani vychovávateľka nič neroztrhla preto lebo to nebolo dosť dobré. Je to stále dieťa. A zvlášť v tomto veku by som to nerobila. Skôr by som vysvetlila aké to má nedostatky alebo mu pomohla to vylepšiť.. ja by som sa sťažovala.. minimálne by som si to s nou vydiskutovala, že si to neželam

glorikarebeka
21. apr 2024

Opýtala by som sa prečo mu to trhá jej sa to predsa páčiť nemusí

karolinakovac
21. apr 2024

@katty8 ja by som to riešila s učiteľkou, pripadne zástupkyňou / riaditeľkou. Toto sa fakt nerobí, dieťa môže neskôr mať z toho peknu traumu a blok.

vvvvb
21. apr 2024

Fíha, to je teda povzbudenie a motivácia... Ja som teda ešte vyrastala za komunizmu a tam to tiež boli také... Družinárka si na mňa normálne zasadla len preto, že som nevedela pekne vyšívať. A myslela som si, že odvtedy sa učitelia a vychovávatelia zmenili. Ako vidím, tak nie.

klip0
21. apr 2024

Táto vychovávatelka asi netrafila povolanie, otrasné

matullienka
21. apr 2024

No ja by som to riešila, je to pre deti úplne demotivujúce.

adri266
21. apr 2024

@katty8 Urcite riesit s vedenim.

palicka
21. apr 2024

@katty8 nie, urcite to nie je v poriadku

reanda
21. apr 2024

v druzine nemusi ani vobec kreslit, ked ho to nebavi.. ucke by som asi natrhla usmev 😝

monikkatt
21. apr 2024

@katty8 nie je to normalne.. povedz vychovavatelke ze si neprajes aby mu trhala prace.. nech to prinesie domov a ty posudis ci je to ok

1ryba
21. apr 2024

Pani asi nezvláda svoje povolanie. Samozrejme to rieš.

dennissa16
21. apr 2024

No moj by jej tam chytil pravdepodobne taký amok, že nie že by to neurobila druhýkrát jemu,ale ani iným deťom.

mikadooo
21. apr 2024

@katty8 ja by som napísala vychovávateľke, že si to neželám a žiadam ju, aby môjmu synovi práce nehodnotila a netrhala. Ďakujem. S pozdravom xy. Cc na riaditeľku. Ona nie je učiteľka. Ona je vychovávateľka v ŠKD. Trochu si zmýlila povolanie.

lauricka
21. apr 2024

je to neprijatelne

zuzanaete
21. apr 2024

Normalne to nie je. Mame cosi podobne. Syn kvoli tomu prestal chodit do druziny. Ale on je uz stvrtak. Vychovavatelka je uz tesne pred dochodkom a teda zasekla sa v minulom storoci. Kritizuje prace deti, vsetko jej na nich vadi. Pomaly aby deti podavali lepsi vykon v druzine ako pocas vyucovania. Neviem, ci to niekto z rodicov riesil.

basulaak
21. apr 2024

@katty8 ak ma oznam na kabinete, by som strhla a roztrhala na franforce. Ze sa mi nepaci. A by sme mali o com diskutovat. 🙂

ns994
21. apr 2024

Za mna to teda vôbec neni vporiadku ..a neviem preco by tam musel kreslit..ved je to len druzina..isla by som za snou a slusne ale razne sa spytala co to ma byt

sevrin
21. apr 2024

Podľa mňa toto je cez čiaru. Vychovávateľka to berie moc vážne, chce deti motivovať k tomu, aby svoje práce fakt robili poriadne a bez chyby. Evidentne je to fakt tvrdý chlap.

luk25
21. apr 2024

@ns994
@mikadooo mimo príspevku len ozrejmim prácu vychovávateľky v ŠKD pretoze to nie je "len" družina, deti sa tam len nestražia. Vychovávateľky majú pedagogické vzdelanie, vysoké školy a mnoho vychovávateliek má ukončené 1-4 teda sú to učiteľky ale viac im vyhovuje byť časovo v ŠKD napr.
Po ďalšie činnosť v ŠKD je aj organizovaná to znamená tie deti sa tam iba nehrajú, aj vychovávateľka musí ísť podľa plánu ktorý je určený , má nad sebou kontrolu, hospitacie atď. Každý deň sa strieda činnosť napr. pracovní technicka-strihaju, lepia, atď. Esteticko vychovna -tam sa zväčša kreslí, spieva, čiže áno dieťa by malo kresliť tvoriť podľa témy dňa napr.co má vychovávateľka zvolene. Takže nie je to iba o strážení detí a hraní sa......

heln
21. apr 2024

@katty8 nez precitam ostatne komentare, toto nie je v poriadku, dolezity je proces tvorby, nie jej vysledok. urcite to treba riesit, pani vychovavatelka moze velmi vela v detoch pokazit.

ns994
21. apr 2024

@luk25 ja uplne chapem, ze to nie je len o hrani a ze to je vzdelana osoba... nechcem ju dehonestovat. Chapem kreslenie, plany podobne.... ozaj nepotrebujem vysvetlit kto je vychovávateľka a jej vzdelanie..mozno som sa zle vyjadrila v zmysle preco kreslit ked len druzina to je... ale nas nikto nenutil kreslit a uz vobec nam to netrhali..ano uz som stara a urcite sa to zmenilo...ale nie je to klasicke vyucovanie.. islo o to co robi a podla mna to nie je ok

katty8
autor
21. apr 2024

@luk25 tato vychovavatelka je vyucena ekonomka, robi rok v SKD a teraz si dorobila skolu este len

kikusenka1
21. apr 2024

Normálne to nie je. Ja mam skoro 40 rokov a dodnes moje deti nevedia keď niečo nakreslim ze co to je a vystrihovat a ani rovno strihať neviem ale nikdy mi nikto v škole netrhal prácu a našu pani vychovávateľku Milenku si dodnes pamätám 🥰

dennissa16
22. apr 2024

@katty8 by som sa jej opýtala, či chodila na hodiny metodiky výtvarnej výchovy, lebo robí presne tak, ako tam “neucia”

malamimi6
22. apr 2024

@katty8 som vychovávateľka, mám žiakov, ktorým kreslenie/výtvarná celkovo veľmi nejde.. v živote by som im neroztrhla nič, čo vytvorili 😳 práveže naopak, vždy nahlas pred všetkými ocením, že sa snažili a nájdem tam niečo, čo vychválim do nebies len aby som to dieťa nedemotivovala .. vaša pani vychovávateľka by mala robiť niečo iné a nie pracovať s deťmi 😳

isis234
22. apr 2024

Nie je to normálne. Šla by som za vychovávateľkou a povedala, že si neprajem, aby môjmu dieťaťu trhala prácu.
Ako písali vyššie. Nie každý má nadanie na všetko.
Nech si svoje komplexy rieši doma. Zrejme to nie je jej povolanie.
Kontaktovala by som i vedenie školy.

damira90
22. apr 2024

Moze prestať kreslit a deprimovat ho to keď ma malý s tým problém........ Asi jej tak tej vychovavatelke doma trhali a teraz to praktizuje ( je to pre ju normalne) deti to desí.. iné je keď si to sám vytrhne. Pekný vzor inak pre deti. Trhanie je také ( vyjadruje že to nakreslené je akoby špinavé) tak to odborník tvrdil nepamätám si to presne.

jana_eyre_2
22. apr 2024

@luk25 v dnešných časoch keď je nedostatok učiteľov robia v ŠKD casto nekvalifikovani pracovníci, takže vôbec nemusí byť príslušné vzdelaná.. takže ťažko hodnotiť či ide o učiteľku.. poznám naozaj dosť učiteliek v škôlke, v ŠKD aj v škole a polovica z nich si školu robí popri povolaní.. poznám aj ženu, ktorá nevybrala svoje povolanie správne.. trhať dieťaťu jeho prácu, lebo sa jej nepáči je veľmi silno neprofesionálne.. a to musí vedieť každý vzdelaný pedagóg..

vuvu163
22. apr 2024

@karolinakovac úplne súhlasím

zuzu11166
22. apr 2024

@katty8 urcite by som to riesila.
Preboha,ako moze byt taka osoba vychovavatelka.ved tym dieta uplne demotivuje a ničí mu sebavedomie.
Take male deticky-prvacikov treba chvalit za kazdu pracu,ved oni sa este len zacinaju ucit vsetko