Čo zabaliť 12-ročnému na celodenný výlet zo školy?

31majka12
1. máj 2024

Poraďte prosím čo zabaliť synovi na výlet zo školy ,idú v polovičke júna .
Ráno o 7hod vyrážajú a večer 20.00by sa mali vrátiť .
Hrady ,zámky ,náučný lesný chodník,vínna pivnica .
V popise majú vlastné stravovanie.
Ešte je k tomu aj histaminik .
Má 12r

jaskolka
1. máj 2024

Tak ja ti síce nenapíšem, co môže histaminik, to už musíš "prispôsobiť" tomu, co on môže jesť.
Ale všeobecne deťom sestra balila rožky alebo chleby s nátierkou, alebo maslom a syrom, v krabičke nakrájanú zeleninu, rajčiny, paprika, ovocie- jablko, hruška, banán, kúsok bábovky, alebo bublaninu, pripadne nejaké zeleninové placky, občas si už dievčatá samy pýtali trebárs rezeň či fašírku s chlebom.
Proste suchá strava na celý deň, keď nemajú nikde vopred dohodnutý obed. A samozrejme dostatočne pitie, voda, ovocný čaj. Dostali aj nejaké vreckové , aby si mohli aj sami niečo malé kupot

guudy
1. máj 2024

@31majka12 s histaminikom to bude narocne. Sprav mu co ma rad a pribal histapp. V juni bude pravdepodobne teplo a kedze idu na cely den, tak z hladiska histaminu to bude jedno, co nachystas. Urcite je dobra volba ovocie/zelenina, bude asi teplo. Nekrajaj kvoli histaminu. Cize jablko/hruska/kus salatovej uhorky v kuse, redkovky, atd. Do chleba/peciva daj co ma rad, som skor za studene (syr), maso bude trpiet v teple (histamin). Mozes upiect muffiny napr.

sella38
1. máj 2024

syn ked ide na celodenny zapas, tak balim toasty, ovocie do dozy, banany, mandarinky, nieco sladke, slane, tycinky, napr. ma rad bakerolls to ho zasyti alebo dupetky, voda, croissant..

gabika0825
1. máj 2024

@31majka12 ja by som zabalila primárne ovocie, zeleninu, určite žiadne šunky ani salámy, syr by som tiež nedávala. Podľa mna stačí keď mu namazes chleba maslom, hodis na vrch druhý chleba a do samostatnej dozy hodis v celku zeleninu a do druhej dozy ovocie. Tým pádom si dá do chleba čo bude chcieť. Keď večer príde tak sa poriadne naje.

nika23t
1. máj 2024

@31majka12 histamin, to musíš recepty upraviť. Ale ja robím deťom toasty plnené čímkoľvek, co chcú. Syr, sunka, pažítka, paradajky, olivy, kecup atď... Ďalej obložená bageta, muffiny, kapsičky z lístkového cesta, pizzovniky, ovocie, tyčinky, oreo napr, nejaké chrumky. Ako nie všetko, ale podľa výberu deti. No a samozrejme vodu, preferujem čistú.

rozculena
1. máj 2024

vínna pivnica pre 12ročného? LOL

sulavikova
1. máj 2024

@31majka12 prepáčte, ale opäť nečítam pôvodné príspevky. Ja ako triedna mojim malým/ teraz už síce veľkým žiakom a ich rodičom stále píšem, čo si majú zobrať so sebou+ program+financie. Keď náhodou niekto nemá 0,50 na WC, nemám problém mu to zaplatiť… urobila by som to pre každé dieťa v škole. Takže mu do ruksaku zbalíte jedlo a pitie na celý deň, menšiu hotovosť, príp. lieky proti nevoľnosti. Určite ho poteší aj niečo sladké, s čím sa podelí s kamarátmi. Možno ešte vetrovku a tričko na prezlečenie, šiltovka/ dáždnik/pršiplášť. Podľa počasia. Pekný výlet, nestresujte sa. Deti si pomôžu navzájom a majú tam aj dospelákov😇

danica2711
1. máj 2024

veď hádam vieš, čo môže jesť a čo má rád, nie? Takisto ako dospelá asi vieš, ktoré potraviny sa za deň pokazia a ktoré nie. Použi zdravý rozum, toto predsa jedna matka zvládne aj bez MK

onedaynick
1. máj 2024

@sulavikova pyta sa na stravovanie pre histaminika. Nie na vreckove, ci oblecenie.

sulavikova
1. máj 2024

@onedaynick skúste odpovedať autorke. Ďakujem, príjemný deň želám.

31majka12
autor
1. máj 2024

@guudy ďakujem tie muffiny sú dobrý nápad a aj zelenina a ovocie ,chlebík pečiem kvaskový ,maslo a syr ľúbi ,takže viem čím sa orientovať ...

31majka12
autor
1. máj 2024

@guudy histapp ešte nebral ,no dr odporúča skúsiť .
Takže určite kúpim,ďakujem za radu .

31majka12
autor
1. máj 2024

@danica2711 rátala som s tým že tu budú aj mudrlantky ,áno viem čo zje a čo nezje ,ale ešte nebol na výlete na celý deň.
Vždy išli na 2-3 hodiny a na obed bol doma.
Ak nemáte radu ,tak sa zdrzte komentu

guudy
1. máj 2024

@31majka12 urcite kupte histapp alebo daosin. Vyskusajte, ktory mu bude lepsie vyhovovat. Mate dost casu do vyletu 🙂
Manzel odkazuje, aby si mu preistotu zabalila aj kus toaletaku. To len na odlahcenie, neber vazne 😊

31majka12
autor
1. máj 2024

@jaskolka tak sú potraviny ktoré nemôže ,tie vylúčime ale každá dobrá rada je nad zlato ,aspoň mne osobne pomôže čo mu môžem zbaliť ...
Ovocie a zelenina určite ,a pečivo s troškou rastl masla neuškodí .
Ďakujem ☺️

31majka12
autor
1. máj 2024

@rozculena idú na obhliadku nie piť

31majka12
autor
1. máj 2024

@nika23t vodu pije iba čistú ,a mätový čaj má rád na studenou.
Muffiny ,kvaskový chlebík s troškou rastl masla ,zeleninu a ovocie ,snáď to bude stačiť.
Z pochutín iba ovocné kapsicky a nejaké to želé .
Inak asi nic.
Ďakujem za radu ☺️

31majka12
autor
1. máj 2024

@sulavikova ďakujem za super rady ,určite si ju uložím 🙋☺️

31majka12
autor
1. máj 2024

@onedaynick ale veď to je dobrá rada ,som za ňu vďačná ,určite lepšia ako že mám používať rozum 🙄

31majka12
autor
1. máj 2024

@guudy ten toaletný nie je na škodu ,tiež nám ho mama balila,keď sme išli zo školy na výlet .
Pozdravujem vášho manžela 🙋

rozculena
1. máj 2024

@31majka12 to má aký zmysel pre 12ročného?
To si tam určite učitelia zakomponovali😂