Ako podať návrh na vylúčenie iného dieťaťa zo školy?

lucia20
8. nov 2012

Mile mamicky, mohli by ste mi prosim vas poradit? moja prvacka chodi do triedy s 15-timi detmi. To co sa deje v skole je uz totalny chaos, anarchia, teror... no vsetko dokopy...
Ale k veci. Momentalne je na dennom poriadku, ze nam chodia domov deti dobite. Mame tam jedneho chlapceka. Ten chyti amok a bije deti, ucitelku hlava-nehlava. deti sa kryju pod lavicami, aby sa im nic nestalo. Navzdory tomu, moja doteraz bezproblemova dcera, prisla v pondelok s hrcou a modrinou na hlave, v utorok dostala kopacku do brucha, vcera prisla s tym, ze ju silno kopol medzi nohy.... A to nie je len moje dieta. Jeden chlapec uz od neho dostal pastou na oko, dalsie dieta ma rozbite usta, dalsie potrhane zosity, vsetkym vysypal skolske tasky.... Mamicky, my rodicia sme z toho uz na prasky. nase deti chodia cim dalej tym viac zdeptane, nestastne... Uz sme v koncoch. Toto riesime uz 2,5mesiaca. Vcera sme mali hromadne stretnutie. Dotycna mamicka tam sedela ako pat penazi a drzala usta. Ona to bude riesit psychologom o 2-3mesiace na co sme jej jasne povedali, ze nie sme ochotni cakat uz ani tyzden. Dnes sme sa rodicia ostatnych-tyranych deti rozhodli, ze podame navrh na to, aby dieta bolo vylucene zo skoly...
Poradte prosim ako dostat taketo problemov dieta zo skoly. 14 deti trpi a jeden sa vytesuje z toho ako sa ho vsetci boja. ☹ ☹ ☹ ☹

raza
8. nov 2012

@lucia20 ahoj. v prvom rade - neverím, že by sa vám podarilo vyhodiť žiaka zo školy...
úplne chápem, čo píšeš, presne toto isté sa stalo mojim známym. nedalo sa to riešiť, mamička toho žiaka sa dokonca tvárila, že jej dieťaťu všetci krivdia, keď už nas..la všetkých rodičov, tak jej svoje povedali na rodičku a ona odvtedy na rodičko prestala chodiť.. 🙄 chlapec postupne týral len najslabšieho člena.. to pravdepodobne ostatným rodičom stačilo :( teraz je to už lepšie, ale poviem ti , že niekedy by som mala chuť toho zasrana vyfackať... (pardón, že tak na rovinu, ale ty isto pochopíš..)

majuskacechova
8. nov 2012

@lucia20 to je hrozne 😠 😠
a co na to pani ucitelka? a riaditelka?

majuskacechova
8. nov 2012

@raza no presne vyfackat. ked by som ho chytila joj.... on bude bit moje deti.... no isto... sila.....

anjelicek26
8. nov 2012

@lucia20 - skola ma zohnat psychologa okamzite, alebo aspon asistenta k dietatu, ktory ho bude extra dozorovat. Stale si myslim, ze pri takychto detoch zlyhali predovsetkym rodicia na plnej ciare a prevychovat treba hlavne ich 😖 Napriek tomu nikto nema pravo fyzicky a psychicky tyrat tvoje dieta, kazdy raz podat staznost na policii, nic s tym neurobia, ale zaznamenaju to a pri vela staznostiach budu na rodicov a skolu tlacit, aby sa to riesilo okamzite.

matozazzo
8. nov 2012

Pisala som a nejako mi to neulozilo. v prvom rade triedna ucitelka uz davno s tym mala nieco robit. Ako si prvak dovoli toto k detom a ku nej??? Hned vychovna poradkyna, stretnutie s rodicmi - psycholog, opatrenia v skole. Ako je mozne, ze ublizuje detom? Kedy? Pocas hodiny, cez prestavky, po skole? Kde je dozor??? A naklusat do riaditelne, ze podate trestne oznamenie, pohrozit proste skole a nech s tym riaditelka okamzite nieco urobi. Ak nic nezaberie, daj dcerku inam... To jej sposobi mensie zlo ako tyranie od spoluziaka...

raza
8. nov 2012

@anjelicek26 samozrejme, že je chyba v rodičoch... dieťa môže mať rôznu poruchu, môže byť agresívne, ani za to nemusí môcť. ale rodičia sú nato, aby s tým niečo nerobili, lebo kvôli ich srpostej výchove, ale zanedbanej, nazvime to ako chceme, v konečnom dôsledku trpia všetci naokolo, ale aj ich dieťa. vrrr, ja som sa normálen vytočila, ja som si spomenula na ten náš prípad..

fra
8. nov 2012
anjelicek26
8. nov 2012

@raza - inak mna vzdy totalne zarazi, ked sa toto riesi az v skole... co s tym dietatom bolo v skolke? Zasa neni prvy raz v kolektive..

dionyzka
8. nov 2012

poviem na rovinu - v SR sa tak skoro nejak zmeny nedockas zo strany skoly.
Dala by som svoju dceru do inej skoly, ako bojovat 2 roky s tymto problemom, pokial sa nieco pohne. Zial.

lucia20
autor
8. nov 2012

@raza no v prvom rade si ma nepotesila... 😒 ale vies, mne to pride tak strasne postavene na hlavu. proste ten chlapec ma byt v nejakej specialnej skole, najlepsie so sprisnenym dohladom. presne takto sa tvari u nas jeho mamina. vcera s prepacenim drzala hubu a dnes po mne vyhukovala na ulici, ze to je v poriadku jak sa zasran chova a ze ich aj tak odtial nedostaneme. my sme uz fakt na hranici zrutenia. ako deti, tak aj rodicia. ved snad nie je mozne, aby 28 ludi (deti+mamy) trpeli kvoli dvom. to je predsa nemyslitelne. akoze fakt s tym absolutne nic nejde robit? nemame sa ako branit? vobec mi nevadi ako sa vyjadrujes, lebo poslednu dobu uz hadam keby som tu mamu mala priamo pred sebou v urcitych chvilach, tak prefackam aj ju.

@majuskacechova no pani ucitelka za nezvladnutie situacie dostava k buducej strede vypoved. ☹ to je riesenie vedenia skoly... pani ucitelka ich nezvlada, kedze celu hodinu riesi toto dieta, aby nevyrusoval, inych nebil, aby netrhal zosity.... nema cas ani poriadne ucit. nase deti sa dokopy neucia. nestiha sledovat ulohy, vyucovat, no proste nic. uz vsetky ostatne deti nedokazu pracovat v tejto atmosfere. zacinaju sa uzatvarat do seba. ja uz som na pokraji zrutenia, tak si predstav ako su na tom deti. ☹ ☹ ☹ ☹

@majuskacechova ja som vletela dnes na vyucovanie a uz pod tlakom, viem, ze som nemala a nie je to riesenie, som na neho nahucala v triede, ze nech sa neopovazi dotknut este raz mojej dcery, lebo potom ho chytim do parady ja.

@anjelicek26 skola sa k tomu postavila tak, ze nemaju financie na asistenta ani psychologa na plny uvazok, cize zohnali psychologicku na dve hodiny tyzdenne, to absolutne nic neriesi. ale absolutne nic. a prisiel podnet, ze nech zaplatime asistentku. z principu som povedala, ze to nezaplatim. moje dieta sedi v triede, chce sa ucit a ja mam platit asistenta pre toho zasrana? aj ked je to len 30eur mesacne, ale preco ja sa mam skladat na to, co zanedbala jeho mater. som ochotna sa zlozit na bodygarda pre moju dceru. na to prachy dam, ale nie na to, aby henten dostavala nieco extra. a jeho matka drzi hubu, ked sme tam vsetci, ale po ulici bude vyhukovat... och...
mozem ti povedat, ze som sa vcera pytala na to policajtky, ze ked budem po kazdom ataku navstevovat pohotovost a pekne naklusem na policiu ze co bude dalej... ona mi povedala, ze poviem vam to na rovinu. zalozime to do spisu, to musime, ale nic sa nestane, kedze nie je trestnopravne zodpovedny. ze tu zlyhal system. 😢 😢 😢 😢
my uz tlacime kde mozeme, napriek tomu sa nam nic nedari dosiahnut. uz mame pocit, ze je to ako boj s veternymi mlynmi. ☹ ☹ ☹ ☹

fra
8. nov 2012

skuste sustredeny spoločny tlak rodičov... myslim, že ak sa riaditeľovi vážne začnete vyhražať že všetky deti zoberiete preč musí to začať riešiť, lebo školy su platené podla počtu detí

majuskacechova
8. nov 2012

@lucia20 joj chudatka 😠
ber ju odtial prec cim skor. nedovol aby zila v takom strese

anjelicek26
8. nov 2012

@lucia20 - psychiater moze odporucit preradenie do specialnej skoly na zaklade posudku. Ja by som veru svoje dieta z tej skoly zobrala :( Presne ako pises - jedno dieta pokazi start do skoly vsetkym ostatnym a skazi im vztah ku skole mozno natrvalo :(

fra
8. nov 2012

@anjelicek26 lenže na sk je to momentalne tak, že ak rodič nesúhlasí, psychiatrické vyšetrenie nesmie prebehnut.... no na hlavu, ti poviem... treba nejako donutiť tych rodičov aby s tym suhlasili a riadili sa podla odporučaní

anjelicek26
8. nov 2012

@fra - ak pozvu do skoly ju, psychiatra na jeden termin, hadam sa s nim uz vo dverach neotoci, nie? Psychiater uz bude vediet ako na nu a vysvetli jej, ake je to dolezite... ved to je tyranie tych ostatnych deti, ked sa to v skole deje den po dni..

lucia20
autor
8. nov 2012

@matozazzo vies, ucitelka sa snazila aj riesit, ale riaditel, vychovavatelky, vsetci mavli rukou, ze ona to nezvlada a jeho je ozaj zvladnut tazko...
vychovna poradkyna tam ani hadam neni, stretnutie sme mali uz dvakrat, riesili sme to s vedenim... ziadny efekt. lenze vies, prelozit dceru to je sice riesenie aj ked by som sa k nemu velmi nerada uchylila, lebo je to zs s MS. mam tam obe dcery a chodia tam uz vyse 5 rokov... ale aj to je riesenie. lenze prelozit deti chce 12 rodicov z 15tich. to je riesenie? zrusit celu triedu, lebo jeden .... so svojou mamickou tam kraluju alebo co? musi byt nejaka paka.

@anjelicek26 on k nam chodi z druheho mesta a "idu" chyri o tom, ze vo svojom meste nemohol chodit do skoly, lebo ho odmietli prijat ako problemoveho ziaka, kedze tam chodil do skolky a poznali ho. comu sa mi celkom aj chce verit...
@dionyzka ale fakt.... 12 deti odide, aby on mohol ostat??? ved to je na hlavu..

kveta
8. nov 2012

@lucia20 Tak to mate vyhrate... Skola nie je povinna u seba mat decko z ineho obvodu... Mozu ho poslat spat do skoly, do ktorej papierovo patri.. Dost ma udivuje, ze to skola takto este neriesila.

emily3
8. nov 2012

podajte staznost riaditelke a popiste tam o co ide...ako tyra ostatne deti, ako sa sprava a pod. a a podpis vsetkych rodicov, a riaditelka s tym uz bude musiet nieco robit, ked to bude mat na papieri ...
fuu ako nezavidim, my sme mali minuly rok iny problem, s ucitelkou.a zla kombinacia ziakov, a ked sme im na zaciatku roka vraveli, ze zle rozdelili deti do tried, aby ich este poprehadyovali, tak neurobili nic, ze sa to uz neda...do triedy sa dostali deti, co spolu chodili do skolky a uz tam si robili zle. a uc. ich .nezvladala a potom dostali uc. v bledomodrom..ze ziaci odchadzali z triedy a aj my sme zvazovali o prestupe..a podali sme ziadost do druhej triedy, co nam nevyhoveli, lebo ich bolo v triede 15, co je min.pocet ziakov... 😒 tak sme si to vytrpeli do konca roka...a potom odisli este dvaja..a triedu museli rozdelit....

anjelicek26
8. nov 2012

@lucia20 - asi len tak to riaditel pochopi :( Neviem, co poradit, ale necakala by som. Verim, ze ta to mrzi, ale ak ten chalan par krat prepadne, moze skoncit aj v triede mladsej dcerky :( Orientovala by som sa inam..

Inak co pise @kveta - presne nech ide do skoly podla obvodu, tu by som ho vylucila, ze sem nepatri... nech to riesia oni, aj ked teda v novej skole sa "potesia" zasa ine deti :( Problem to vyriesi pre vas, ale nie celkovo.

kveta
8. nov 2012

@lucia20 Plus obratila by som sa na UPSVAR, aby zvazili umiestnenie toho decka do Diagnostickeho ustavu.

emily3
8. nov 2012

@lucia20 tak to je fakt blbe aj pre vas aj pre skolu., to by ho mohli posunut do specialnej skoly pre problemove deti....

fra
8. nov 2012

fíha, kveta ma pravdu, ak to nie je škola do ktorej žiak podla obvodu patrí (to mi vobec nenapadlo že by to tak mohlo byť), nemusí do nej chodiť- s tym, že sa ma prihlasiť do školy podla obvodu... takže sustavne tlačiť na riaditela, on sa poddá

lucia20
autor
8. nov 2012

@fra ja som toto prave vcera navrhovala. su tam este nejake politicke tahy okolo skoly, ale princip je v tom, ze chcu skolu zrusit. a toto im bude dokonale hrat do kariet... tak som povedla, ze nech sa mu vyhrazeme. mozno to nie je slusne, ale jasne mu povedat, ze bud odide jeden, alebo sa to bude riesit, alebo odide 12 deti a triedu a nasledne aj skolu mu zrusia....

@majuskacechova vies, ale ona tam ma priatelov, ma tam kruzky, aktivity vsetko.... miluje tu skolu, svojich kamaratov.... uplne mi to trha srdce a neviem co s tym. vziat ju je krajne riesenie. ak sa to nezmeni samozrejme ju navzdory vsetkemu vezmem prec, ale rada by som to vyriesila inak.

@anjelicek26 ale ako sa dopracujeme k tomu, aby ho vysetril psychiater???
na koho s tymto tlacit?

emily3
8. nov 2012

@lucia20 a jeho rodicia vobec nespolupracuju? to by s nim mali ist hned a necakat.....nemate tam niekde pedagogicko pszchologicke centrum? myslim ze ucitelka moze dat navrh na vysetrenie dietata,...ale to chce spolupracu s rodicmi... 😒

raza
8. nov 2012

@lucia20 určite treba dať sťažnosť riaditeľke písomne, ako písala emily3.
možno by ste nemuseli všetci brať deti len sa tým aspoň skúsiť vyhroziť?? a určite povedz riaditeľke aj o tom incidente, ako na teba tá mater vyletela.

majuskacechova
8. nov 2012

@emily3 chapem ale na druhej strane zit v takom strese...... ved priatelia, kruzky, aktivity najdete aj inde.... drzte sa 🙂 😉

lucia20
autor
8. nov 2012

@kveta no priznam sa, ze teraz som si 100% neni ista. lebo dnes ako po mne hucala na ulici, nastupovala do auta s SPZ naseho mesta, ale nie toho druheho. ale vieme, ze byva vo vedlajsom meste. ale dalo by sa tym operovat? ak by k nam nepatril aj papierovo, ze by mohol na zaklade toho byt vyluceny?

@anjelicek26 on podla mna do normalnej skoly nepatri.

@fra skusime. tlacime uz dva mesiace a dost intenzivne a pozri kde sme. aktualne sme bez ucitelky od buduceho tyzdna, co tie bezproblemove deti poznaci tiez a navyse mame tyrana s jeho "uzasnou" mamou. vsetci rodicia na prasky, len ona vyrehotana. krava jedna. sorry za vyraz, ael uz by som ju pocastovala aj inak.

majuskacechova
8. nov 2012

@lucia20 chapem ale na druhej strane zit v takom strese...... ved priatelia, kruzky, aktivity najdete aj inde.... drzte sa 🙂 😉

fra
8. nov 2012

@lucia20 čo že nie je slušne? tlačit na riaditela? a ked ten maly terorizuje 40 ludí (deti a ich rodičov) to je slušné? tu musia ist ohlady bokom, v práve ste vy

lucia20
autor
8. nov 2012

@emily3 ved o to ide. ze vcera sedela na stretnuti ako pipina ticho... nic nepovedala. potaom zacala, ze ona pojde s nim k psychologovi, ale ze ten ju objedna o dva mesaice. co nie je pravda. hned som jej vysvetlila, ze ked pojde do mestskeho centra, dostane termin do par dni. no tak sa tvarila prekvapene, ale ja som povedla, ze uz nie som ochotna cakat ani den, kym sa jej syn a ona preberu...