Výživné na 10 a 14 ročné dieťa

lnocka
2. feb 2022

Chcem si podať žiadosť o vyzivne na dve deti 10 a 14 ročne, moje povinné platby sú nájom a hypoteka 400€ to muž dáva polovicu zatiL pokiaľ tu býva a deti majú takéto platby :
Strava v škole 60
Športové krúžky 60
Kredit 10
Splátka dcerin mobil 70
Doučovanie 56
Drogéria 20
Oblečenie a obuv 30
Lieky 20
Strava asi približne 300
A ročne platím keďže chodia na krúžok športový sútaže ktoré sú približne za rok okolo 700
Manzel ma príjem približne mesačne 1200€ ale ja mam momentálne v tejto situácii vyšší príjem od neho nakoľko v robote mame same nadčasy
Viete mi poradiť koľko mi môže dávať vyzivne?

zmrzlinka2021
2. feb 2022

@lnocka podla mna si tam nemozes nadzubat hocico, toboz splatka mobilu za 70 evri, co si nedovoli kopec pracujucich ludi alebo doucovanie za 56 eur, pokial dieta nema vazny problem, preco ho potrebuje...
Zas treba sa znormalizovat...

rachel978
2. feb 2022

@lnocka
Vytocitat matematicky mesacne vydavky na dieťa/2 rodicia a plus nejaka rezerva napr. 20 percent na mimoriadne vydavky. Doporucujem ku všetkým vydavkom.doklady. ja som dolozila dost podrobné (som uctovnicka takze mam vsetky doklady odlozene) . Vsetky doklady som prefotila, slovne rozpisala co kde platim a kolko. Este aj sudca ma poschvalil za dost podrobné spracovanie.

luccija
2. feb 2022

@zmrzlinka2021 prečo by nemohla?sú to reálne výdavky na deti to doučovanie asi potrebuje.ked právnická písala kamarátke výdaje na deti zaratala tam všetko cez letné tábory, zimnú lyžovačku, bicykel, nové kopačky na futbal každý rok...
@lnocka toľko koľko Vás reálne deti stoja deleno 2

rachel978
2. feb 2022

@lnocka ja len priklad 17 rocny 170 eur, 7 rocny 130 eur.

rachel978
2. feb 2022

A urcite pisat vsetko aj to co mate v pláne v najblizsej dobe a vediet to obhajit

zmrzlinka2021
2. feb 2022

@luccija pretoze takto si mozes dat vydavky, ze to vyjde pre chlapa aj tisicku - vsak sme boli na dovolenke v Thajsku... vydavok pre dieta 😉
Proste zas, myslim, ze sudcovia uz maju nejaku tu prax a zvazuju realne potreby deti, vedia v akých sumách sa to pohybuje a tiez beru do uvahy aj mzdy rodicov.

loginexistuje
2. feb 2022

zrealni tie sumy 300 na osobu na stravu je privela napr detto mobil

lnocka
autor
2. feb 2022

@zmrzlinka2021 ta splátka na mobil bola dohodnutá na vianoce ze jej spoločne kúpime keby viem ze sa ide rozviesť a odísť odomna neberiem to na splátky žiaľ som to netušila a to doučovanie je preto ze dcéra ide na strednú a nejdu jej moc predmety tak musím takto to riešiť mňa ani nenapadlo ze budem niečo takéto riešiť

lnocka
autor
2. feb 2022

@loginexistuje tých 300 som dala na stravu pre obe deti

zmrzlinka2021
2. feb 2022

@lnocka chape, je mi luto, ze sa zachoval ako debil

lnocka
autor
2. feb 2022

@zmrzlinka2021 takže keby viem tŕň mobil jej nekupujem boli sme dohodnutý ze ho budeme splácať obaja lenže to už tak není

loginexistuje
2. feb 2022

@lnocka 14 rocna 180 eur a 10 rocny 150 eur to ak dostanes je podla mna na hornej hranici pri jeho prijme a tych nakladoch

loginexistuje
2. feb 2022

a nebude ziadat o striedavku ?

lnocka
autor
2. feb 2022

@loginexistuje no dúfam ze nie

matabb73
2. feb 2022

Ja mám 13 ročnú a mám na ňu výživné 150 Eur, uvažujem nad zvýšením. Môžeš si započítať aj výdavky na lieky, drogéria, šport, kino alebo inú zábavu. Aj keď na to nemíňaš každý mesiac, odhadni priemernú sumu. Ďalej podiel na byvani, tam započítať výdavky na bývanie a podeliť počtom osôb. Kamarátka mala návrh napísaný od právničky a boli tam všetky výdavky na dieťa. Výživné môže byť až 30 % z jeho platu.

dievcacitajucelist
3. feb 2022

@lnocka nechcem nič hovoriť ale je dosť možné že požiada o striedavu a v takých prípadoch sa len ojedinele schvaľuje výživné...ja mám 150 na 15 ročného a 135 na 11rocneho...

tarvika
3. feb 2022

urcite by som ziadala aspon 500 spolu na obe deti, mozno aj 600 este ti z toho nieco zkresu. odkladaj si blocky, spis realne naklady, aj energie, internet, naklady na byvanie (samozrejme alikvitna ciastka na dieta, ak byvate traja, tak 1/3 na jedno dieta, dve tretiny na obe), nezabudni na narazove maklady, napr skolska druzina 2x rocne sa plati, letne tabory, na jesen veci do skoly, lieky, vitaminy atd.

modry1985
3. feb 2022

@tarvika 600 eur na deti sa dáva mužom čo zarobia násobne viac ako 1200 eur. A v prípade že by som videl v návrhu na rozvod čiastku 600 eur , z právneho hľadiska a aj etického by som mužovi poradil striedavú starostlivosť s tým , že ak má on nižší príjem kľudne sa môže stať že výživné na dorovnanie bude platiť ona. Reálne výživné je maximálne 150 eur na jedno dieťa pri plate cca 1200 eur. Aj to sa bavíme o maximálnom výživnom.......

lnocka
autor
3. feb 2022

@modry1985 áno to ja viem ze ze mi muž nedá veľa ja by som chcela tých 350 aspoň nakoľko deti sú športovkyňa a majú pravidelne sútaže obe ktoré platíme my takže sú to dosť vysoké náklady o ktorých aj on vie takže myslím ze tých 350 je minimum na ne keďže platby mesačne na deti sú len okolo 650 na ne aj so stravou ale bez sutazi ktoré vychádzajú približne za obe jedna súťaž okolo 100

arasidka123
3. feb 2022

@rachel978 🙈 9 ročný 100...8 ročná 70...

luccija
3. feb 2022

@zmrzlinka2021 človek si ani neuvedomi koľko z platu da na deti tu nejde o to zdrat ho z kože.
@lnocka najlepšie je spísať to s právnickou oni vedia čo môžu a čo nie a tie peniaze sú dobre investované.Vela mužov si myslí, že to odbiju 100 a koniec, lebo väčšinou financie okolo detí nákupy oblečenia, krúžky riešia ženy

luccija
3. feb 2022

@lnocka tak o tom koľko Ti dá rozhodne niekto iný.A striedavka je často len vykrikovanie dopredu máš už veľké deti aj ich názor bude dôležitý.a už bolo aj také, že sudkyňa povedala, že muž má dobré vzdelanie nech hľadá prácu za vyšší príjem

natalala
3. feb 2022

@lnocka podla mna si napisala naozaj triezvy odhad sum, ja by som povedala ze aj malo napr na oblecenie, ved ked len zimne topanky musis kupit, bundu atd, tak to je urcite aj viac. Ja suhlasim s nazorom ak zarabate cca rovnako, tak vydavky na deti delene 2. Ak by si zarabala 3x tolko ako muz alebo opacne, tak je namieste prehodnotit, kolko moze realne ten druhy prispiet. V akom pomere, ako ste platili vydavky na deti doteraz?

lnocka
autor
3. feb 2022

@natalala všetko sme platili spolu a vie veľmi dobre ze sú to veľké náklady lenže teraz sú mysli ze to chcem pre seba peniaze keď odpočítať sútaže dotoho tak tie sú minimálne za 700 za rok len na Slovensku nehovorím o zahraničných

luccija
3. feb 2022

@lnocka to si myslí každý muž, že žena chce peniaze pre seba a deti budú hladovať🙂chrapuni.Ved si jeden mesiac odkladaj každý bloček a uvidí.Tiez si myslím, že pre pubertakov je to na odevy malo.Ved len tenisky či rifle koľko stoja a ako rýchlo rastú.Plus poplatky v škole na začiatku roka hovorím kamarátka si sama spravila rozpis a právnicka jej to upravila už vie reálne koľko rodičia platia aj na to zabudnu.

modry1985
3. feb 2022

@lnocka Ale problémom je že ty predbiehaš. Ak to chceš informatívne budiš. Ale ty netušíš ako Vám určia starostlivosť o deti. Úplne iné to bude pri striedavej , úplne iné pri 9 a 5 úplne iné pri 12 a 2. Aké máš výdavky na dieťa je dôležité , ale najdôležitejší je príjem. Doposiaľ je to úplne jedno kto čo platil , aj keby si ty zarábala milión a on nula. Boli to prostriedky spoločné. Pri rozvode to je už však iné. Prihliada sa na možnosti rodičov. Rozvodom nie len niečo získaš ale aj niečo stratíš. Minimalne životnú úroveň. s 350 eurami skôr nepočítaj ak si chceš pripraviť nejaký finančný plán po. Buď úplná realistka a počítaj ako ti už povedia XXX ľudí sem medzi 200 až 300 eur.

rachel978
3. feb 2022

@arasidka123 inak aj moj tolko chcel, lebo mu kadekto vravel ze ako malo platia na deti.
Ale ja som svojmu ex este rok pred rozvodom vravela, ze kolko pozadujem a pod toto nepojdem lebo obaja maju zdravotné problemy. Obhajila som si to aj pred koliznou prisla som tam so hrubym sanonom, tabuľkami v exceli. Vsetko spocitane, doklady prilozene. Tak aj kolizna mi dala za pravdu a taku istu sumu navrhla. Sudca dal hlavne na jej navrh.

dievcacitajucelist
3. feb 2022

@luccija mne môj ex ešte do augusta 2021 platil na dve deti 80 eur lebo priznal príjem "50 EUR" je živnostník robil černotu...teraz mu to už neprešlo

arasidka123
3. feb 2022

@rachel978 s mojim ex sa dohodnúť nedalo a nedá ani doteraz na ničom...toto nám určil súd..

matabb73
3. feb 2022

@modry1985 prečo by nemala počítať so sumou 350 Eur? Ja, keď som si spočítala výdavky na deti pri rozvode pred štyrmi rokmi, tak mi vyšlo: 18 ročný syn 360 Eur a 9 ročná dcéra 340 Eur. To je dokopy 700 Eur, polovica pre jedného rodiča 350 Eur. A to dcéra odvtedy narástla, viac zje a aj oblečenie je drahšie, lebo už nosí dospelácke. Jej muž zarobí 1200 Eur a na výživné môže zo zákona prispievať až 30% platu, čiže 360 Eur. Dieťa nie je lacný špás. Až keď si človek spíše všetky výdavky, vidieť ako veľa nás stojí. Čo majú deti po rozvode začať menej jesť alebo chodiť v zodratých veciach? Deti by nemali doplácať na rozhodnutie rodičov.