Výživné a bonus

jahodecka
3. mar 2014

ahojte maminy🙂 chcem sa spytat,ci mi na sude prejde,ked sudkyni poviem,ze mi ex daval vyzivne 30e a poberal poza moj chrbat danovy bonus na malu.....moze to brat tak ze mi platil bonus tj.21e a tych 9e bolo len vyzivne? lebo ze vraj sudkyna na sude ohladom malej nema do bonusu co povedat,ze ona ako sud s tym nic nema,nevie ho od neho vymahat.......dakujem

luba28
3. mar 2014

@jahodecka a vy uz mate po rozvode????preco berie bonus???

jahodecka
autor
3. mar 2014

neboli sme zobraty....len sme zili v spolocnej domacnosti,preto ho poberal....klamal mi ze ho zrusil,ale som si to preklepla na jeho firme a berie ho nadalej....moze to sudkyna brat tak,ze platil malej bonus co jej patril a len doplacal tych 9e?

sisaha
3. mar 2014

@jahodecka danovy bonus moze poberat jeden z rodicov, pokial zije v spolocnej domacnosti s dietatom..Pokial nepracujes, nemozes si ho uplatnovat. Sudkyna s tym naozaj nic nema, ale ty si mozes ziadat vyzivne spätne a urcite nie 30 eur..

luba28
3. mar 2014

@jahodecka ak ti ho nedaval tak to tam povedz presne tak,...ano je to od neho chrapunstvo,....ten bonus by som nahlasila za neopravnene poberanie v jeho robote,kedze nezijete spolu a ked to nestopnu tak by som to riesila na danovom urade a potom by ho musel vratit,....

sisaha
3. mar 2014

@jahodecka posli oficialny list do jeho firmy s tym, ze nesplna zakonom stanovenu podmienku a tou je spolocna domacnost, aby mu to zrusili..a ziadaj ich o pisomne potvrdenie toho, ze si ho uz uplatnovat nebude.

jahodecka
autor
3. mar 2014

toto vsetko som spravila a skery sa mi do xichtu,ze jemu na tom istom danovom povedali,ze ho moze poberat a nevyplacat mi ho,kde mne den pred tym povedali,ze nema nan narok ale oni s tym nic nemozu robit.....bordel na tych uradoch..na prvom sude sudkyna to mala v pravomoci riesit,lebo to patri malej,aj kuratorka to zastala a na inom sude s tym nic nemaju.....kto s v tom ma vyznat? sudkyna vas s nezaujmom vypocuje,jednym uchom dnu a druhym von

luba28
3. mar 2014

@jahodecka nesmie ho poberat,porusuje zakon,.......nerozumiem tomu ked danovy s tym nema nic tak kto potom???

sisaha
3. mar 2014

@jahodecka podaj pisomnu staznost na danovom urade s uvedenim odkedy s vami nezije.. danovy bonus patri prednostne matke.. Tak ohlas v jeho praci pisomne ze si ho od nasledujuceho mesiaca budes uplatnovat ty a ziadas ich o potvrdenie, za ktory mesiac mu ho naposledy priznali.

jahodecka
autor
3. mar 2014

no ved prave...len ma posielali hore-dole a nic...ked uz nevedeli co a videli ze sa nedam,tak ma poslali na policiu aby som ho udala a tam ze oni nemozu nic robit,len ak to prekroci sumu 266e

nikawero12
3. mar 2014

@jahodecka nerozumiem načo tu riešiš expartnerov daňový bonus? Bez ohľadu na to, či ho tvoj ex berie oprávnene, alebo neoprávnene, nemusí ti ho dávať, na to nie je žiadny zákon. Ty na daňový bonus právo nemáš, ak nepracuješ. Daňový bonus nie je súčasťou výživného na dieťa. Ak chceš poberať od expartnera vyššie výživné, treba podať návrh na súd a nie sa zaoberať takými hovadinami, ako je expartnerov daňový bonus.

luba28
3. mar 2014

@nikawero12 ten danovy bonus je na dieta,ci????a kedze sa o neho nestara tak preco by ho mal brat a sebe prilepsovat???a matke platit 30 eur???ved je to smiesne,...on nech si prilepsuje chudacik,...aj mna by to riadne stvalo a tiez by som nechcela,aby on si ulavoval na daniach,...preco?????o dieta sa nestara

jahodecka
autor
3. mar 2014

ide mi o ten princip ze ho berie neopravnene,dieta z toho nema nic,nedava jej nic nyvyse,dokonca ani to co jej ma davat jej neda,tak preco by sa mal obohacovat na ukor malej....... a nikto s tym nic nerobi.....a je to na dieta,tak myslim ze bud by ho mal zrusit alebo vyplacat.....viem,ze nan nemam narok kym nepracujem.....aj to viem ze to nieje sucastou vyzivneho....

jahodecka
autor
3. mar 2014

@luba28 🙂 🙂 🙂

luba28
3. mar 2014

@jahodecka urob ako ti kaze @sisaha,...,....🙂

sisaha
3. mar 2014

@nikawero12 preco by to nemala riesit? Ak s dietatom nezije, nema si ho co uplatnovat
Daňový bonus si môže uplatniť ten daňovník, ktorý žije s deťmi v domácnosti. V súlade s § 115 Občianskeho zákonníka domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady na svoje potreby. Pokiaľ žijú deti v jednej domácnosti s matkou, daňový bonus si uplatní matka detí.

jahodecka
autor
3. mar 2014

ok,dakujem baby🙂 uz to spravim asi po 3x🙂

luba28
3. mar 2014

@jahodecka a posli to az direktorovi danoveho do vl.ruk a vsetko tam spis,ze si sa bola informovat,ze ta odbili atd,.....a ze porusuje zakon a tam aj v jeho praci bue mat problem,....

nikawero12
3. mar 2014

@sisaha matka si môže daňový bonus na deti uplatniť len vtedy, ak pracuje

sisaha
3. mar 2014

@nikawero12 to ja viem...a? ako ma docielit, aby ho tomu chrapunovi nedavali?

kaktusik007
4. mar 2014

@jahodecka tak mi pride zvlastne, ze to riesis ked narok na danovy bonus ty nemas - mi to pride ako taky truc podnik... ale OK..
podaj pisomny podnet na danovy urad - musia sa tym zaoberat. Dotycny ma este odkonca mesiaca cas, aby v rocnom zuctovani priznal, ze mu bol danovy bonus vyplateny neopravnene...

natiska sa ale otazka - mas ako dokazat, ze dotycny uz s dietatom nezdiela spolocnu domacnost????

ako ja to dokazat viem - mam zapisnice zo sudu, kde je jasne napisane, ze s detmi nezdiela spolocnu domacnost od oktobra 2012... danovy bonus poberal do juna 2013 vratane...
kedze za rok 2012 som na bonus ja nemala narok, neriesila som tol.... ano, hnevalo ma to!!!! ale nerieisla som... nejdem robit druhemu zle, aj ked je to hajzel...
rok 2013 je vsak ina kava - som na zivnosti a narok na danovy bonus mam... tak som si ho jednoducho uplatnila, a za cely kalendarny rok 2013 --- na danovom odo mna chceli aby som na exmanzela dala podnet, ze ho poberal neopravnene -- ale preco by som to preboha robila???? jednak si predsa hadam daju dokopy dve a dve a zistia, ze na dve rodne cisla vyplatili danovy bonus obom rodicom, a ak nie - moj ex ma cas do 31.marca, kym si poda danove priznanie - tam ma pravo uviest, ze mu bol danovy bonus vyplateny neopravnene a ma sancu ho vratit... ak to nespravi -- a podpise sa na danovom priznani ze danovy bonus mu bol vyplateny spravne -- tak pacha trestny cin kratenia dane a poistneho.

a tu je ta policia, ze co s tym ma..... ak ti ide o danovy bonus za rok 2013, musis pockat do podania danoveho priznania -- az tak zistis, ze ci naozaj si ten danovy bonus vybral.... a potom, je to trestny cin kratenia dane....

ale ako fakt, riesit to a robit mu takto zle, zvlast, ked ty na ten bonus narok nemas..... no neviem

jahodecka
autor
4. mar 2014

@kaktusik007 to ze od kedy nezijeme v spolocnej domacnosti,mam v sudnych papieroch,co som podavala navrh o zverenie malej,je to tam jasne napisane.....nieje to truc podnik,ide mi o princip,ze mi da smiesnych 30e a ma neskutocne poziadavky na malu,kym sme spolu zili,uz vtedy mi na nu nicim dokopy neprispieval,lebo to co on zarobil si splacal pozicky co si zobral s byvalou a zilo sa z materskej....a teraz robi to iste,nedal si ho zrusit,aby si vedel splacat pozicky nadalej.....tych 30e co mi daval boli väcsinou stravne listky v tej hodnote,alebo na vela prosenia si ich zamenil u mamy za peniaze.....preco by som ja mala brat ohlad na jeho potreby,ked on sa o nas ako o rodinu nestaral cely cas co sme boli spolu,vlastne nas este vyuzival a viezol sa popri nas,co nas nasi podporovali.....s malou sme mali zvysene vydavky ohladom zdrav.stavu a bola som nutena ist si ziadat socialnu vypomoc od obce,lebo mi nechcel dat peniaze na liecbu.....a ja mam nanho brat ohlad? mozno ti to pride nefer,ale je za tym este kopec inych veci....

maminuska
4. mar 2014

@jahodecka ja som ti už písala ohladne toho bonusu do inej témy. Podaj písomne a doporučene jeho zamestnávateľovi , že je porušovaný zákon č.595/2003 v tom a v tom § a že zamestnávateľ bonus vypláca neoprávnene a ked nezjedná nápravu , nahlásiš písomne túto skutočnosť na príslušnom daňovom úrade. Ak to nahlásiš písomne na daňovom úrade musia sa s tým zaoberať a pravdepodobne zahája u zamestnávateľa daňou kontrolu .

Ani jeden z Vás nemá právo na to aby mu daňový bonus bol vyplácaný !!!!