Škola a styk otca s dieťaťom

kitti0503
27. dec 2011

Ahojte poradte mi niekto

Som rozvedená matka mám 6 ročnú dcéru čiže je prváčka.Styk otca s dieťeťom je každý druhý týžden od piatku 16.00-do nedela 16.00hod.Pre malú musím ísť rýchlo na 15.00 aby sa stihlo troška naučiť kým nejde k otcovi,lebo v nedelu príde domov na 16.00.samozrejme ked príde domov nesadne si hned v tom momente k stolu aby sa začalo učiť čo nestihla v piatok.A to je len prváčka.stále a stále budú mať viacej.Mám podať znova o úprave styku otca s dieťaťom aby som ju mala u seba celú nedelu?Je už niekto z vás v takejto situácii?Otec sa s nou učiť nevie,lebo Slovensky všetko nerozumie a nevie sa riadne vyjadrovať.Počula som že niektorý otcovia majú u seba len dva dni a to si zaslúžia 3dni,no ale ten môj ex je katastrofálný,lebo starý ju aj huckajú proti mne.Neviem teraz či súd by mu dal len dva dni.Malá tam nerada chodí.

vefi89
27. dec 2011

@kitti0503 myslím, že styk by sa dal upraviť... a ak tam nerada aj chodí, tak by som sa obrátila aj na to...teda by prišla soc. pracovníčka, a by sa s malou porozprávala, bola by u vás doma, a takisto by bola pri tom, keď bude malá s otcom.... skúsila by som to 🙂

kitti0503
autor
27. dec 2011

vdaka,pôjdem na to,určite niečo skúsim

anjelicek26
27. dec 2011

@kitti0503 - nerozuiem, preco sa neuci u otca? Ved hadam pisat, citat, pocitat zakladne veci jej pomoct vie, hlavne u prvacky. Alebo nech jej najde nejaku studentku, co sa za par € bude kazdu sobotu ucit hodinu s nou, ved to je fakt minimalna suma.

Nemyslim, ze ti sud pomoze, kazdy druhy vikend je vlastne standart, netyraju ju tam, otec je normalny, ze jej babka s dedkom do hlavy tlacia hluposti - no to je bohuzial vo vela rozvedenych rodinach tak. Pochybujem, ze kvoli uloham do skoly nieco pomenia...

lili777
27. dec 2011

No ja si hlavne aj myslím, že ak je otec trochu normálny a ozaj sa nedokáže s ňou pripravovať do školy (?), tak by ju sám z vlastnej iniciatívy mohol doniesť o niečo skôr. Veď na vzdelávaní vlastnej dcéry mu musí záležať. Styk sa vždy upravuje na papieri, ale podstatnejšia je normálna ústna dohoda rodičov. Teda ak je to možné.

kitti0503
autor
27. dec 2011

anjelicek26
Otecko na takéto trpezlivosť nemá a ani nevie!!A ja si zase myslím,že pre dieťa ani to nie je dobré ked vysvetlujú štyria a každý ináč!A ked nevie poriadne slovensky, tak ako sa má učiť?A po tretie oteckovi nezáleží velmi na dcére,skôr opačne,mna rozčuluje schválne a robí mi všetko proti!Ale ja to skúsim že to podám na súd,lebo viem že sú taký ktorý dostávajú len na sobotu dieťa a tento ktorý si to nezaslúži dostáva tri dni.Pije,hrá na automatoch,na dieťa neplatí,mám ju zobrať ja lebo jemu sa to neoplatí,lebo jemu to stojí 10eur-benzínka !!a je toho ešte vela.

kitti0503
autor
27. dec 2011

Oppá študentku si písala??majú strašne vela pôžičiek,dom je už skoro na dražbe,na dieťa neplatí no na študentku bude mať??ajajjjj

anjelicek26
27. dec 2011

@kitti0503 - ak maju mat nejaky vztah do buducna, tak sa s nou ucit bude musiet, mozno ho to prave motivuje. Neviem, aky je tvoj ex clovek, ale dovod, ktory si pisala - ucenie sa s prvackou - ti na sude neobstoji, ak pije, har na automatoch, neplati na dceru - TO su dovody, s ktorymi pojdes na sud a poziadas o upravu styku. Ale ucit sa moze mala aj v nedelu vecer ako stovky inych deti...

kitti0503
autor
27. dec 2011

Lenže velakrát som musela ja ísť pre nu lebo ju nechcel doniesť domov,alebo políciu musím stále volať,no toto ja nedovolím v žiadnom prípade a mna ostatné deti nezaujímajú čo robia ako sa učia ja ju nebudem na to učiť že večer ešte o 22.00-tej sa budeme učiť ked už dieťa je unavené a ani nerozmýšla dobre.Na súd nejdem len s týmto dôvodom.Stalo sa aj také že skočila do mna bývalá svokra,nechcela ani to aby ma malá počula.tebe by sa to páčilo?Vela dôvodov mám na to.A malá už teraz nedovolí,aby sa niekto iný s nou učil,len mne!

jaduska
27. dec 2011

@kitti0503 prečo reaguješ takto prudko (tvoj príspevok o 14:43), @anjelicek26 ti radí iba na základe toho, čo si napísala v úvodnom príspevku, do ostatných vecí predsa my ostatní nevidíme. Ako dôvod úpravy styku si uviedla, že sa treba s malou učiť.... Ak máš na to aj iné dôvody, tak treba napísať všetko a nie iba časť a potom sa zlostiť, keď niekto nezareaguje podľa tvojich predstáv.... 😉

kitti0503
autor
29. dec 2011

Ja nereagujem prudko ja to len píšem,no jednoducho sa nedrží ničoho,on len to chce dosiahnuť aby mna vedel rozčulovať.Napr.Nechcel doniesť domov dieťa a ja som musela ísť pre nu,on samozrejme nebol doma len stará a prastará babka oni sa vrhli na mna a nechceli mi dať dieťa.Po druhé má dostať dieťa 26.12-do 29.12 každý jeden rok a on si mi pekne telefonuje že príde 25.12 na 14.00hod.Malá ked ide k nemu,nie je s nou ale hodí ju k starým rodičom a preto tam malá nerada chodí lebo otec s nou nie je.Učiť sa snou nevie lebo nevie SLOVENSKY.A keby aj vedel trochu nie je jedno kolký a ako tomu dieťaťu vysvetlujú.A huckajú ju proti mne.Ja sa tu na vás ani nehnevám a nepíšem prudko,možno to len tak vyzerá,teším sa že mi niekto píše na toto 🙂

jaduska
29. dec 2011

@kitti0503 ak som zle pochopila tvoje reakcie, tak sa ospravedlňujem, ale možno je to tým, že názov témy a prvý príspevok nekorešponduje s tým, čo si písala ďalej.... Keby si so úvodu napísala hneď všetky tvoje argumenty proti styku dcérky s otcom, tak aj rady by boli iné. Proste celé to vyznelo tak, že ťa hnevá, že ťa prispievateľky nepodporili v zákaze styku dieťaťa s otcom. Ale na základe prvého príspevku sa naozaj nedalo 😉
Ale fajn, že sa to vysvetlilo a ďalšie baby budú vedieť, v akom duchu prispievať..... 🙂
A možno by bolo dobré dať si zmeniť názov témy, lebo tento je dosť úzko špecifikovaný a keby bol všeobecnejší, tak ti prispeje viac žien, ktoré majú skúsenosti s nepodarenými otcami....