Rozvod

28. apr 2024

Prosím vás čo všetko potrebujem ja som videla milión diskusii vzorov čítala články ale aj tak sa bojím že to zle spisem. Máme dve malé deti do 5 rokov. Bývame u mojich rodičov kde máme obaja trvalý pobyt na dom je hypotéka predať sa nemôže dole bývajú moji rodičia... Samozrejme si hodlam úver ďalej platiť sama splatných je možno 5000. Muž ale odísť nechce dom nie je na nás písany ale na mojich rodičov plus brat tu ešte býva. Ja neviem čo všetko tam napísať muž mi to hrozne sťažuje je agresívny všetko vidia deti zas sa bojím že vycúvam a budem trpieť len nech je ticho :( písala som podľa vzoru z internetu ale neviem treba aj nejaké potvrdenie o spoločnom pobyte či to nemusím priložiť. Asi kópie rodných listov deti a kópiu sobasneho listu treba to overiť?

pribinak
28. apr 2024

Nepotrebuješ žiadne overené kópie. Ani potvrdenie o spoločnom pobyte

pribinak
28. apr 2024

Prečo mu rodičia neodhlásia trvalý pobyt? Ty si prečo nedala poradu s právnikom?

oriesocek
28. apr 2024

Predpokladam, ze hypoteka je kvoli rekonstrukcii? Na dom nema pravo, kedze nie je Vas spolocny, ale na preukazatelne naklady s rekonstrukciou, zariadenim ano....

dadis
28. apr 2024

@pribinak A mozu mu ho zrusit? 🤔 Neviem ako to je s nehnutelnostou, ak ju vlastnia rodicia, ak by bol dom pisany na manzelku, tak mu pobyt pocas manzelstva zrusit nemohla..

pribinak
28. apr 2024

@dadis píše že je písaný na rodičov

petronelag
28. apr 2024

Treba to riešiť s pomocou skúseného právnika.

dadis
28. apr 2024

@pribinak Ved pisem, ze neviem, ci to je v tomto pripade mozne..akoze ozaj neviem 🙃

autor
28. apr 2024

@oriesocek áno my sme prerábali celé horné poschodie na samostatný byt. Samozrejme mi je jasné že budem musieť vyplatiť asi polovicu splatenej časti aj keď síce neviem z čoho ale to teraz nie je podstatné

janickacrazy
28. apr 2024

Skús napísať do právnej poradne, aj tu na koniku je.

princezna_bosorka
2. máj 2024

najdi si advokata, inak riskujes, ze sa okasles....www.sak.sk a hladaj niekoho z tvojho okresu / mesta

cacianka
5. máj 2024

Ak bude vyvádzať, volaj políciu, aj rodičia, dajte ho vykázať z obydlia, a okamžite podaj návrh na súd vo veci zákaz vstupu, zákaz priblíženia. Aj to je cesta ako dostať agresora z domu pred rozvodom.

cacianka
5. máj 2024

Na nete si pohladaj CPP, prečítaj pravidlá, ak splnas, napr nižší príjem, budeš mať nárok aj na bezplatnú právnu pomoc.

zuzans258
6. máj 2024

Zavolaj na linku žena v tiesni, oni Ťa nasmerujú.. drž sa