Nechápem rozsudku

dominika1217
17. aug 2016

Poradte prosim z rozsudkom,fungujeme tak prve prazdniny a ja nerozumiem jednej veci.
Tu je rozsudok:
Otec je opravneny stykat sa s mal. v kazdy neparny vikend v mesiaci pocnuc piatkom od 16.00 hod. do nedele 18.00 hod nepretrzite s tym,ze si otec mal prevezme a odovzda v bydlisku mal., kazdy parny kalendarny rok pocnuc 1.dnom jarnych prazdnin,tak ako budu vyhlasene v danom prislusnom parnom kalendarnom roku od 16.00 do 3 dna jarnych prazdnin do 18.00 hod nepretrzite s tym........a odovzda v bydlisku mal. Kazdy kalendarny rok v mesiaci jul pocnuc od 1.7.od 16.00 do 10.7 do 18.00 hod nepretrzite a v mesiaci august od 1.8- 7.8...nepretrzite....

Mame dilemu doma,ze ci aj cez prazdniny ten mesiac jul a agust platia tie neparne vikend,ze aj vtedy ma ist dietata k druhemu rodicovi...?
Uz som to dala doma citat raz jednemu,raz druhemu,jeden to pochopil tak,ze podla neho ma ten rodic narok na dieta v tych urcitych datumoch cez prazdniny a este plus aj neparne vikend,dalsi zasa vravi,ze dat iba na tie datumy a neparne vikendy neplatia.

Mam v tom hokej,na sude ma to nenapadlo,ze tomuto neskor nebudem rozumiet.

Uz som chcela ist s tym rozsudkom aj za nejakou pravnickou a to tiez za to,ze si to precita a mi to vysvetli jej bude treba platit.
Tak sa pytam najskor sem,ci neviete niekto poradit,kto ma tiez urcene styk s detmi s ex po rozvode,rozchode...Dakujem pekne.

14nunu10
17. aug 2016

Iba v tie dni co su cez júl agust,nie neparne víkendy..cez prázdniny je to inak ..

bosoriak
17. aug 2016

@dominika1217 No ak nie je v tom rozsudku uvedene, ze pocas jarnych prazdnin a letnych prazdnin neplati prva veta, tak sa domnievam, ze aj vikendy, podla prvej vety v rozsudku.

14nunu10
17. aug 2016

Tie nepatrne víkendy sa myslia klasické mesiace ,všetky prázdniny ako sú vianočné,veľkonočné,jarné,letné,zimné víkendy neplatia ale treba sa držať tých dátumov co mas udane..veľa šťastia a pevné nervy lebo toto ide riadne na psychiku..drz sa 😉ja mám striedavku uz dva roky a fungujeme týždeň on a týždeň ja a každý raz to vždy riadne oplacem ...je to ťažké a smutné keď zlaticka odchádzajú ..😭

dominika1217
autor
17. aug 2016

@14nunu10 dakujem pekne,asi mas pravdu,lebo cez tie prazdniny,ked bola u jedneho aj 10 dni,tak vyslo,ze bola u jedneho z nas dva vikendy po sebe,cize aj parny,aj neparny...Tiez idem bojovat znovu o striedavku,no zatial bezuspesne 😢

daniela_m
17. aug 2016

prázdniny sú upravené zvlášť, vtedy neplatia tie víkendy

kajoma
17. aug 2016

Podla mna tie vikendy platia cely rok,aj v letnych mesiacoch a tie prazdninove tyzdne su navrch k tomu

14nunu10
18. aug 2016

@dominika1217 veľa šťastia ....A síl ..😎😉

daniela_m
18. aug 2016

určite tak ako som napísala, v práci sme to nedávno riešili, tiež jedna mamička volala a pýtala sa presne na toto

14nunu10
18. aug 2016

@daniela_m suhlasiiim 👍👍👍

dominika1217
autor
18. aug 2016

dievcata,dakujem,nechcem sa niekoho dotknut,ale radsej by som bola keby pisali take,co vazne vedia ako to je 🙂 ze maju s tym osobnu skusenost,ze si deti tiez striedaju s ex priatelom,manzelom...Asi to bude teda tak,ze tie vikendy cez tie prazdniny neplatia,dakujem

kajoma
18. aug 2016

Ja trvam na svojom nazore,myslim,ze som dost fundovana to napisat,ale ako sa zariadite,je uz pravdaze vasa vec, s pozdravom

maminuska
22. aug 2016

@dominika1217 ja som toto nedávno riešila s právničkou , osobitne sa posudzuju prázdninové mesiace a osobitne iné mesiace.
Teda ak sú prázdniny tak sa ide podľa režimu prázdnin ,a žiadne nepárne víkendy.

ludovit8
22. aug 2016

@dominika1217 Ignoruj rozsudok, súdy aj tak nič neurobia, keď si spravíš po svojom. Daj im do listu 15 a bude to ok, akože si zabudla to tam nechať. Alebo aj 10 stačí, veď sú to nenažraní pokrytci. Keby si mala problémy, odvoláš sa na moje 3 výkony=judikáty (ti pošlem čísla) a budú musieť držať hubu a krok. Báť sa ich treba iba keď ich nepomazes, inak sú v pohode.