Náhradné výživné

20. jan 2024

Dobrý deň, keď poberám náhradné výživné, kto ich od ex bude žiadať splatiť a akým spôsobom?? Vďaka

alickapusinka
20. jan 2024

Ak bude neplatič výživného pôjde do basy. Bude to platiť štát. Potom budú od neho vymáhať asi zrejme cez exekútora. Pozri si nahradné výživne na inetrnete o tom píšu.

kikuska624
20. jan 2024

Keď Vám úrad vypláca náhradné výživné, musíte mať doklad od exekútora, to je podmienka. a on bude aj naďalej vymáhať pre štát

autor
21. jan 2024

Ecekuciu som podala ,ale znej nebude nič,aj trestné oznamenie,to mám poriešené

kikuska624
21. jan 2024

Tak policajti si Vás budú pár krát predvolávať a po určitej dobe to posunú ďalej na prokuratúru.

nonka128
28. mar 2024

Ahojte. Ja by som potrebovala radu tiež.este pred tým než som žiadala o nahrdne vyzivne mi bol ex dlžný 1300eur....potom som poziadala a dostavala nahradne vyzivne .. no teraz mi zo súdu prišlo že ex je odsúdený z prečinu zanedbania povinnej výživy bol mu uložený trest odňatia slobody v trvaní 2 mesiacov s podmienecnym odkladom na skúšobnú dobu 12 mesiacov..... súd mu uložíl povinnosť aby v skúšobnej dobre podla svojich možností zaplatil zameškané vyzivne ....do 10 dní mam dat vedieť ci si povinnosť splnil.... otázka je ci tie 1300 eur co mi je dlžný môžem si nechať alebo treba to štátu vrátiť? ..aj keď tie 1300 eur mi bol dlžný ešte pred tým než som žiadala nnahradne vyzivne.....???

autor
28. mar 2024

@nonka128 môžem otazku? Ako dlho trvalo kým mu uložili trest?? Vďaka

nonka128
28. mar 2024

2 roky

autor
28. mar 2024

@nonka128 no pekne,tak si ešte musím počkať, vďaka

nonka128
28. mar 2024

No to hej myslím ze tak aj mi hovorili ze keď počas dvoch rokov nebude platiť tak vtedy bude trestaný alebo tak nejak