Svadba 2,5 mesiaca po pôrode

elisabethka
14. okt 2022

Ahojte mame mat v maji 2023 svadbu Avsak sa nam nejak “poštastilo” a som tehotna. Porod pravdepodobne koniec maja. Zalohy zaplatenie a pod. Chcela som posunut na koniec septembra, ale neda sa skrz priestoru a podobne.
Prekladame termin na polku augusta, co je 2,5 mesiaca po porode. Potom bola moznost potom mesiac pred porodom.
Myslite, že to dám? 🙂

queen_mary
14. okt 2022

Velmi zalezi, ako to budes mat s varovanim. Moj maly ked mal 4 mesiace tak sme isli na vikend do Prahy. Ale ja som nekojila a mam uzasnu svokru. Ale 2,5 mesiaca fu, zalezi ci budes dojcit a hlavme, ci budes mat nejake varovanie.. a ci vobec budes chciet dat dieta postrazit.

Ak to ma byt len nejaka mala svadba s obedom tak v pohodke, aj krsty sa uz bezne robia v takom "veku". 😀

januska12323
14. okt 2022

Ja by som to prehodila pred pôrod ale tam je tiež riziko, že nevieš ako na tom budeš.

nasersitto
14. okt 2022

Kamaratka sa presne tak vydavala (tiez uz mali naplanovane a zadarilo sa im) a bolo to super, maly spal skoro cely cas ale urcite zalezi od babatka, niektore je spokojne ine nie a tiez zalezi ci kojis, ak nie tak je to este jednoduchsie, ja by som do toho isla. My sme sa brali ked mala dcera 8 mesiacov a bol to horor lebo nasa dcera je od malicka hrozne uplakana nervozna a v tom veku uz aj menej cez den spala. Plakala skoro cely den akurat na obrad pospala. Takze vynervovana ona a aj ja. Po 2,5 mes uz budes podla mna vcelku ok po porode a male bude este vela spinkat. Ja som urobila chybu ze som si nenajala vyslovene na ten den opatrovatelku a stale som musela pytat niekoho z rodiny aby ju varoval, a plus som stale behala kojit...

moze
14. okt 2022

Ja si myslim, ze 2,5 mesiaca po porode, ak nebudes mat extremne narocne dietatko, bude uplne v pohode. Len treba inu logistiku a ohladom dietatka vsetko do bodky premyslene.

kiki68
14. okt 2022

@elisabethka radsej po, co ked porodis o nieco skor? Ako 2,5 mes po porode som bola ja na svokrovej oslave na nejakom hrade a v pohode sme to zmakli. Hlavne aj ked nebude mozno este postava dokonala, uz budes po a uz budes dost fit na to, aby si vedela byt do noci na nohach a proste si to trosku uzit. Mozno pri kojeni nebudes moct pit, ale toto by mne luto nebolo. Brala som to ako vyhodu. Takze za mna v pohode. Co je krajsie ako mat fotos s babom a v satach

martinkatinka
14. okt 2022

Ja som sa vydavala, ked mal drobec 3,5 mesiaca. Napriek tazkemu porodu som to zvladla, tehotna by som veru nemohla, bola som na rizikovom.
Mala som kamaratku, ktora s nim bola v noci. Uplne super to zvladli vsetci. Musim napisat, ze vacsinu casu aj tak prespal

ivangeline
14. okt 2022

Stale je tam,,,co ak?

bolarazjedna
14. okt 2022

Ja mam teraz 3 mesačného, no ja by som odporúčala radšej pred pôrodom. Môj syn je veľmi dobrý, no napriek tomu už to neni tak, že len spí. Kojím podľa požiadania, sú dni, že prespi v kuse aj 3,5 hodiny, inokedy ale nechce zaspať. Ako ja mam vedieť, ako sa bude práve v ten deň správať? Druhá vec, nevieš, či nebudeš mať náročné dieťa, ktorého každý zvuk, svetlo, podnet vyrusi a začne plakať, ne ues, či nebudete v tom čase riešiť koliky....

petamich
14. okt 2022

podla mna to bude v pohode, maly mal asi tolko isto, ked sme sli na firemny vikend do Tatier, ak sa da majte tam ubytovanie, zozenies si niekoho na strazenie, dieta bude snad dobre spat a odskocit si nakojit, zas nebude taky problem 🙂 mesiac pred porodom je podla mna blbost, vydavala som sa v 5. mesiaci aj to sme mali len obrad a veceru lebo korona a o 20:00 som bola polo-mrtvy vorvan a teda za mna mesiac pred porodom svadba = unava, namaha, ...no neviem

konikkon
14. okt 2022

@elisabethka ja by som sa v 8. mesiaci nevydávala.2,5 mesiaca po pôrode to už bude určite oveľa lepšie. Budeš mať po šestonedelí, ty sa už budeš cítiť fajn. Navyše, dvojmesačné dieťa ešte dosť času prespí. Určite si zabezpeč opatrovanie a ubytovanie / izbu pre dieťa.

1234321
14. okt 2022

@elisabethka bude to Ok 🙂 uvidis ako sa dieťatko krásne prispôsobí a budete zosúladení. Tento rok mala kamaratka svadbu 6 týždňov po pôrode, každý sa čudoval, že tak skoro. Ale dala to uzasne! A to mali 130 ľudí 🤣 a samozrejme gratulujem k bábätku 🥰

belllinka
14. okt 2022

No ka neviem, 2,5 mesiaca po porode, mlieko ti bude striekat z prs jedna radost, prsne vlozky pod satami tiez nebudu zrovna vabne vyzerat a vyzliekat sa kazdu chvilu kvoli kojeniu… 🙄 mozes mat nespave dieta, ktore bude no stop revat a budes nervozna ty, aj vsetci okolo

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaca222
14. okt 2022

podľa mňa v pohode, hodíš bábo do kočíka a myslím, že na svadbe bude kopec ľudí čo ho budú s radosťou kočíkovať 🙂 len rátať s tým, že veľa času ti zaberie kojenie, budeš musieť odbiehať, aj šaty treba zvoliť také, aby sa ľahko kojilo. Držím palce 🙂

januska12323
14. okt 2022

@elizabet173 ani po pôrode nemôžeš vedieť ako bude, toto je taká ruleta.

tosomja
14. okt 2022

@elisabethka jasné že dáš. Maličké bude v kočíku, každý pokocikuje, ty nakŕmiš prebališ. Ja som bola s 3 mesačnou na svadbe a boli sme do rána. 😁

tosomja
14. okt 2022

Ja by som chcela takú svadbu. Mala by som ho v šatke 😍

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
14. okt 2022

@elisabethka no ja by som si to dala na skor, na marec aj skor ak mate tie zalohy prenosne a miesto aj dodavatelia volny termin, ale ty uz si to dala na ten august... Neviem si predstavit, ze by som mala riesit saty, v ktorych mam kojit, vyzliekat a obliekať kazdu chvilu... Na konci augusta moze byt hrozny hic alebo aj dazd... To si clovek neovplyvni.. budes schopna sa na ten den preorientovat na to, ze si nevesta a nie mama?
Ja mam chvilu po svadbe, vydavala som sa v 5tom mesiaci, mali sme tam svedka s priatelkou, ich mala 1,5 mesiaca (oni si chalani placli, ze si pojdu za svedkov, takze nemala moc na vyber neist) boli nevyspati, nevydrzali "do rana" po nasom tanci sa vyparili aj s dietatom pochopitelne 🙂
Viem ale, ze ako mamina by som si tu svadbu neuzila tak ako s este bruchom... Akurat som nepila a vydrzala som do 2h rano

janickacrazy
14. okt 2022

@elisabethka No ja by som sa radšej vydávala tehotná ako 2,5 mesiaca po porode. Lebo teda ja ked som kojila, tak to bola katastrofa, hormony lietali, bola som nervozna, ked sme mali niekam ísť na dlhšie, hocikedy mi mlieko začalo striekať, fakt si to neviem predstaviť. Plus moje deti mali v tom veku aj koliky a prostredný syn v tom veku reval celé dni a spal tak po 10 minút a 4 hodiny hore. Nikdy nevieš, aké bábo sa ti narodí.

sojorez
14. okt 2022

Vlastnu svadbu som absolvovala tehotna, v 5. mesiaci. A to som cakala, ako to dopadne, lebo este dva tyzdne predtym som trpela brutalnymi nevolnostami, az som si vravela, ze pred oltarom budem stat s vedrom... Potom som bola sestre na svadbe dva mesiace po porode s dcerou. Kojila som, dcera bola refluxove dieta, zle spavala. Vydrzali sme obrad a na hostine asi pol hodinu (mala som satku). Takze za mna rozhodne svadba pocas tehotenstva.

selwadza22
14. okt 2022

@elisabethka ahoj kamarátka mala tiež mimco na svadbe aj ho kojila a zvládla to... Samozrejme jej pomohla mama a kamarátky. A ak budú na svadbe dievčence radi ti bábo pokocikuju 🙂

martyzpp
14. okt 2022

@elisabethka tiez sa pridavam k “taboru” pred porodom. Ked si spomeniem na ten najstresujucejsi tyzden pred svadbou, kedy trebalo vsetko doladit, doma upratat, auto vyzdobit, vysluzky urobit…nedokazem si predstavit robit to pri dietati. Moj druhy syn asi do 6.mesiaca spal maximalne 30 minut niekolkokrat denne. Jedine co som vtedy zvladla bola starostlivost o neho a o starsieho. Obedy nosil manzel z prace…a ako uz bolo vyssie spominane, nevies ci drobec nebude mat koliky - cely vecer moze, chudatko, preplakat. Pevne verim, ze to tak nebude, ale moze sa stat. Ked aj mam nejake tehotne kamaratky, vzdy im radim: vsetko co sa da si vyrieste este pred porodom (prerabanie bytu, nejake uradne vybavovacky, svadbu, atd.), aby si sa mohla sustredit na dieta a neznervoznovat sa tym co este nie je poriesene. Prve mesiace po porode su este take hladanie severu, starostlivost o dietatko je velmi intenzivna.

zorkahorka
14. okt 2022

Spoj to s krstom,urob malu svadbu s pohoatenim.skor taku malu rodinnu oslavu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz