Kto u vás nosí darčeky?

elise
22. okt 2011

Chcem sa spýtať kto u vás nosi darčeky? u nás nosi klasický dedo mráz lebo je všade zima a mrzne, ježiško je sám darček, bábetko ktoré sa darovalo všetkým🙂 ako povedal náš syn bábatko je malinke na to aby nám donieslo darčeky🙂

titkovamiriam
22. okt 2011

U nas Ježiško-roky rokuce a tak to aj bude 😉

nelicefo
22. okt 2011

@elise u nás Santa Claus. 🙂

ilijanka
22. okt 2011

u nás Ježiško, aj mu budeme písať 😉

annie13
22. okt 2011

Ježiško (ale vačšinou mamina s ockom ale pssst)

vroni
22. okt 2011

Nikto, darceky si davame navzajom, lebo sa mame radi. Nase sikovne dieta ako dvojrocne objavilo pobalene darceky, takze na Jeziska verit akosi nestihlo....

sisaka
23. okt 2011

kedze mame stale jedno dieta male, chodi k nam Santa Claus (ked sme zili na Slovensku bol to Dedo Mraz, ten chodil aj do manzelovej aj mojej rodiny, ked sme boli mali )

lenka3007
23. okt 2011

U nas Ježiško, ved maly uz vcera stal pod križikom, co mame nad dverami a prisahal, že bude dobry a že bude chodiť do školy aj cez vikend 😀 😀 😀

bv_alexandra
24. okt 2011

Aj napriek tomu že moja dcéra už neverí, stále u nas nosí darčeky Ježiško. DOkonca každý rok a tento rok tomu nebude inak píše aj list. 🙂

traktor
24. okt 2011

u nas Ježiško, ale pozical si tatovu platobnu kartu 😀 😉

ivett1
26. okt 2011

aj u nás nosí darčeky Ježiško🙂 ...moji malí už hľadajú po reklamných letákoch obrázky hračiek, ktoré by si želali na Vianoce, tie vystrihnú a nalepia na papiere a keď chcú darček z tv (hlavne môj synček vždy vykrikuje: ´aj toto chcem domov´ a nemám ako tomu zabrániť, lebo na všetkých programoch bežia reklamy hádam už od leta 😅)...tak ho nakreslia, lebo ešte nevedia písať😀...a takéto listy potom "pošleme" Ježiškovi... 😉...minulý rok ma moja milá dcérka prekvapila a urobila dva rovnaké listy...a na moju otázku, že načo dva...len zahlásila, že ten druhý je "zoznam", aby si mohla potom skontrolovať, či ten Ježiško na niečo nezabudol (a svojmu bračekovi urobila zoznam tiež...) 😵 ...

luy
26. okt 2011

u nás nosí Ježiško,tvrdíme to všetci a tak to aj zostane,malý sa na tom baví,ale je rád že sa na to stále hráme.

mamabiba
26. okt 2011

U nás chodí ježiško. Našej 8 ročnej dcérke sme vysvetlili...pretože už jej všetci v škole hovoria, že to dávajú rodičia a čo ma najviac nahnevalo, povedala jej to aj učiteľka náboženstva....že každý má právo veriť si tomu, čomu chce, tak sa sama rozhodla, že veriť na ježiška budeme aj ďalej 😀 . už sa mu chystáme aj písať 😀 . Budem sa snažiť čo najdlhšie, aby to vnej ostalo. Našťastie je taká tvrdohlavá...bohužiaľ vo všetkom...že si každý môže rozprávať čo chce, ke´d chce veriť, tak bude.

tomika
27. okt 2011

Aj u nás nosi Ježiško,lebo vtedy má narodeniny a obdaruva všetky dobré detičky-a anjelikovia mu pomáhaju..aj stromček k nám nosí anjelik.

lucia1981
27. okt 2011

... aj u nás nosí darčeky Ježiško a dúfam, že to tak bude ešte dlho.... 🙂 na nášho nezbedníka veľmi dobre zaberá keď pred vianocami neposlúcha a povieme mu " ak nebudeš poslúchať, tak Ti Ježiško nič nedonesie, lebo on sa pozerá, či si dobrý a či si zaslúžiť darčeky...." 😀 😀 😀

terrs
27. okt 2011

U nás to bude komplikované. My máme Ježiška, a tu majú dve partie - Santu a jeho škriatkov, vplyv Ameriky sa nezaprie, a 12tich jólasveinarnir. A vyberte si.
Pravdepodobne budú nosiť darčeky "vianoční chlapíci", bude chodiť Mikuláš a stromček prinesie Ježiško.
Nechcem to dieťa pripraviť o radosť z toho, že mu niekto priniesol darčeky za to, že celý rok bolo dobré. Čo by to boli Vianoce kedy odmalička viete, kde sa zobrali darčeky?

shura
27. okt 2011

my mame doma Carovny stromcek, pod ktorym sa raz do roka objavia darceky, ak Niko posluchal. Babky maju svoje vlastne carovne stromceky, ktore prinesu darcek aj pre neho. a ked mu niekto povedal, ze u nich chodi jezisko alebo santa, tak mu vysvetlime, ze oni chodia k nim a my sme si radsej vybrali carovny stromcek... a este sme mu vysvetlili, ze tie stromceky sa stavaju carovnymi tym, ze ich spolocne a s laskou ozdobime, cim im dame tu carovnost a jedinecnost 😀

indiankaindi
27. okt 2011

U nás nosí darčeky Santa, Ježiško je na kríži, ten darčeky nemá ako nosiť 😅

vodnarky
28. okt 2011

tak u nas sa nakresli Santa Clausovi list,ktory mu aj potom zanesieme...on ten list odnesie Jeziskovy a ten potom prinesie darcek na vianoce... 😉 roky-rokuce nam prinasal darceky Jezisko,ale kedze my zijeme v krajine kde to robi Santa Claus,tak sme si to takto pekne spolu spojili.. 😉 😀

kmnigvil
29. okt 2011

U nás nosí každý rok darčeky pod vianočný stromček Ježiško. Každý rok napíšem Ježiškovi zoznam darčekov - hračiek, ktoré by chcela naša dcérka Bibianka a Ježiško si vyberie z toho zoznamu nejaké darčeky a donesie ich k nám pod vianočný stromček. 🙂

stanca22
4. nov 2011

U nás klasicky Ježiško. 😉

m.i.r.i
8. nov 2011

My to budeme mat prvy rok take, ze uz drobec bude aj rozumiet, takze u nas to bude tiez Santa..rozmyslame len ci ho nazveme ako za nasich cias, ze Dedo Mraz, ci Santa..jedno mi znie tak rusky, druhe americky 😉 Ale bude to proste ten bradaty dedusko v kabate, Jezisko sa vtedy narodil, ale darceky teda u nas nenosi..

julie1412
22. nov 2011

U nas daval darceky Jezisko, ale ked som v 10tich rokoch zistila, ze ich davaju rodicia, bola som taka sklamana,ze odvtedy som nenavidela Vianoce.Teraz mam 4-rocnu dceru a chceme ju od takeho sklamania usetrit, tak sme jej od mala vysvetlovali, ze na Vianoce ma Pan Jezis narodeniny, ze on je ten najvacsi darcek pre vsetkych ludi. A ostatne darceky davaju rodicia, kupujeme len 1 darcek pre kazdeho clena rodiny. Mala je spokojna a vzdy sa tesi na prekvapenie🙂 ,vlani chcela hokejky /netradicne dievca🙂 / a bola strasne stastna, ze ich dostala. Tento rok chce garaz s autodrahou, uz sme ju aj kupili, uz sa tesim ako jej ocka zaziaria 🙂 a navyse dostane pod stromcek braceka, nanho sa tesi najviac🙂

angua27
28. nov 2011

u nás nosí darčeky Ježiško. všetci chlapíci v červených plášťoch sú Mikuláši (aby sa to neplietlo). ale tento rok ma už prekvapila otázka, ako malé bábetko vládze odniesť všetky darčeky a rozdať ich za jednu noc. a tak sme s Ježiška spravili superbábo. 😉

parvitas
30. nov 2011

ja som to nedávno skúsila malej (2 ročnej) vysvetliť, že kto je Ježiško, ale keď zistila, že je to malinké bábätko, tak povedala len, že dostane dudu, ak bude plakať a bude ležkať, papať a spinkať. takž asi to skúsime s Dedom Mrázom... aj keď sama neviem... Svokrovci majú Ježiška, naši deda Mráza... ja som to chcela aj spojiť nejakou nenásilnou formou - napr. že stromček je od DM, z lesa... atď a darčeky že posiela pod stromček Ježiško za to, že boli detičky také dobré po celý rok... ale keď ma takto zrušila... tak musím vymyslieť asi niečo iné 🙂