Dary pre hostí na svadbe

1. máj 2024

Ahojte pordte prosim co sa hodi dat hostom na svadbu. Mame 45ludi a na nicom sme sice nesetrili ale nevieme ci sa oplati im davat este nieco drahe ak ich dobre pohostime a zabezpecime dost kvalitneho jedla a programu. Niesme zgrlosi a samozrejme dostanu dost kolacikov aj v krabicke no nic ako dar nas nenapada, kedze alkohol sa ani na jednej zo stran moc nedaruva a veci typu magnetky a ine kravinky hosti zo skusenosti tiez nechytaju. Co originalne ste hostom davali vy? 😅😊

zuzinka888
1. máj 2024

Raz sme boli ba svadbe kde sne dostali jednorazove papucky ako davsju v hoteloch. Myslim ze vsetky damy pouzili- aj tam boli datum a mena. Chvilu som este nosila aj na doma a ked dosluzili vyhodili sme. Fakt nezbieram magnetky ani dakovne srdiecka, ci lapace prachu. Bud co zjedia alebo pouziju. A nech sa svadba podari podla predstav- Vela lasky do spolocneho zivota.

lucia7933
1. máj 2024

my sme davali male medovnikove srdiecka so zac. pismenami nasich mien ..piekla nam to z rodiny teta ktora sa tomu venuje...aspon si to kazdy zobral :D lebo je to nieco co sa da zjest :D nechceli sme blbosti ako pera, magnetky a pod...to je kazdemu na dve veci
Fakt odporucam nieco co sa bud zje/vypije lebo naco je niekomu vec ktora len zabera miesto..napr. nedavno mala aj moja sesternica svadbu a tá nedavala vobec nic ako darcek, proste len vysluzku

thereisabear
1. máj 2024

Podľa mňa je ideálne nič a ak už to musí byť, tak niečo, čo sa dá zjesť a vytvára čo najmenej odpadu.

rozculena
1. máj 2024

ja som pre dve kamošky robila na ich svadby mydlá v tvare srdiečok....

autor
1. máj 2024

@zuzinka888 dakujem za zelanie, aj tebe vsetko dobre🍀🩷

autor
1. máj 2024

Dakujem zatial za rady 🙂

bolarazjedna
1. máj 2024

My sme na poslednej svadbe dostali fľaštičku medu, asi 0,5 dl, neviem presne, tiež s dátumom a menami mladomanželov.... a mňa to veľmi potešilo, že konečne niečo využiteľné ☺️
OK, diabetika tým nepotešíš, ale môže to dat niekomu z rodiny...

Podľa mňa darček nie je vôbec nutnosť, my sme nedávali hosťom nič okrem vysluzky a ani z pozície hosťa nikdy nič neočakávam....

mimka1402
1. máj 2024

@bolarazjedna Diabetik smie všetko, každé sladké len musí vedieť kedy a koľko môže zjesť. Takže práveže med je tiež vítaný. 🙂

ovaaa
2. máj 2024

My sme dostali magnetku s menom nevesty, ženícha dátumom svadby s poďakovaním.

fairyy
2. máj 2024

my sme naposledy dostali zachranny balicek pre hosti bolo to super, 90% hosti pricestovalo, a teda ak niekto nieco zabudol.mal to tam 😊 zubne kefky, mini deodoranty, vyprostovak na rano aj ibalgin 😀, ponozky, fatru atd kopec toho bolo a davali to parom/rodinam nie po jednom a mali sme to uz na izbach ...mozno takyto balicek vyskladat a upravit na vas 😊

osky
2. máj 2024

Vibec nic...
Maximalne ozaj dake medovnikove alebo mydlove malinke srdiecko....
Treba dat vysluzku-zakusky /a nejaku flasu.../
Inak neries.
Take blbosti,co ludom zapadnu prachom...na co?

minesasubu
2. máj 2024

My sme dávali mini medík, tic tac (tie sa vyuzili hned na svadbe ) a mini srdiečko plnené levandulou - všetko s našimi menami a dátumom svadby najviac ludia ocenili tic tac na osvieženie dychu to bolo fajn
mne osobne sa vôbec nepáčia veci ktoré sa nedajú využiť ale iba zaberajú miesto zbytočne

zorkahorka
2. máj 2024

Zvlastna moda prisla. Za kazdu cenu vsetkych naokolo obdaruvavat. Kedysi stacili vysluzky 🤔

ibrunova
2. máj 2024

My sme dostali mini šampus so svadobnou etiketou. A namiesto menoviek sme mali rumba čokoládky s etiketou, kde mal každý napísané meno, potom sme si to vzali, zjedli, vypili a bolo. Nejaké magnetky s dátumom ich svadby, to by som asi aj tak hodila do koša.

mili2016
2. máj 2024

My sme si nakúpili fľaštičky naplnili domácou+ nálepky (naše mená+ dátum svadby v rovnakom štýle ako boli pozvánky). Viem že niektorí z hostí mi spomínali že podnes to majú na pamiatku

lasona
2. máj 2024

My sme žiadne darčeky nedávali. Však majú vysluzku

stanulienkat
2. máj 2024

Idealne nic. Kazdy ma doma dostatok haraburd.

mirkam3
2. máj 2024

My sme dávali klasiku - dobre vinko (s vlastnou etiketou) a zákusky. Podobné aj väčšinou dostávame, vzdy to poteší, tie zákusky doma v nedeľu vždy chutia viac 🤭😜. Žiadne “trvácne darčeky” našťastie nedostavame, akurat 2x sme dostali drevenú magnetku s menami novomanzelov, ta ale doma putovala hneď do kosa, lebo ved co s tým…

1ryba
2. máj 2024

Ako hosť neznášam tieto darčeky. Nechávam to na stole.

blondinka95
2. máj 2024

Tiež sa mi páčil med na jednej svadbe.

jomarch
2. máj 2024

my sme do malych 2dcl flasiek dali domacu, ktora sa pila aj na svadbe, na flaskach sme mali nalepky s nasimi menami a datumom svadby, ale pises, ze vy alkohol nezvyknete davat. najlepsie je ak je to nieco co sa da spotrebovat, lebo inak tie peniaze za to idu vacsinou do kosa. Spominam si ze na jednej svadbe sme dostali male lyzicky s mini srdieckom vykrojenym, to sa mi pacilo, dodnes tie lyzicky mam a pouzivam (ta mini dierka neprekaza)

adrianap83
2. máj 2024

My sme dávali čokoládku na paličke, ktorú vložíš do tekutiny rozpustí sa na horúcu čokoládu. Dnes by som už nedávala nič. Koláče búdy iste fajne.
Alemozno , ak budete mat klasickú tancovačku do noci, by som zavolala maséra na ubolené nôžky. Kdesi som to čítala, už po vlastnej svadbe a teda toto by som si iste zaplatila

bobinko06
2. máj 2024

My sme davali makronky s inicialmi masimi. Ale to bolo v case ked makronky neboli take popularne. Robila som ich sama. Na jednej svadbe sme dostali sukulenty v malickych crepnikoch. To sa mi pacilo.

tiezjedna
2. máj 2024

kamoška mala svadbu na farme a pre všetkých hostí boli pripravené deky (na večer, keď sa ochladilo), tie boli ako dar. Boli to obyč s Ikea, ale boli tam vyšité iniciálky a dátum. Milé a praktické👍

beata_k
2. máj 2024

Nic. Strasne somariny to su. Netreba si mylit zdvorilost hosti, ze slusne podakuju a realitu, ze to skonci v kosi. Komu 2 dl vina, maly medik, mydielko? Mne, muzovi, detom?

vikus17489
2. máj 2024

Vsak dostanu vysluzku, tak naco este nieco dalsie davat. Mne to pride zbytocne davat este nejaku drobnost na stol. My si to ani nebravame, ked ideme na nejaku akciu a taketo nieco tam pri menovke caka.

tamitamitami
2. máj 2024

Tiež mi príde takýto darček zbytočný, ak ich chceš potešiť tak na dámske a pánske wc daj kozmetické balíčky kde budú hygienické potreby.

simca06022011
2. máj 2024

podla mna nic netreba, treba zabezpecit dobre jedlo a zabavu. Bola som na svadbe klde sme dostali kopu somarin, kde bolo vsetko na mieru novomanzelom, mali sme noviny, darceky, magnetky, vsetko s ich logom a domov som brala tasku ... a isli sme tam od nudy umriet a hladni sme boli tak, ze sme si objednavali jest vecer normalne vo vedlajsej restike a isli sme sa na tajnasa najest :DDD
Male vinka, mediky, mydielka su somariny, vela ludi nepije, vela ludi neznasa mydielka, a medik.. je zlaty (my sme na jednej akici mali) ale uz to vsetci maju... dostali sme vysluzku, kolace a flasu pol litrovu/litrovu - podla toho kto co daval (2dcl a co s tym?!) a stacilo to :DD

tana85
2. máj 2024

este som nebola na svadbe kde by okrem vysluzky (flasa vina.sektu a krabica kolacov) bolo este nieco extra. ved hostia chodia oslavit sobas svojich blizkych. ale ako chces - mna by ako hosta potesilo opat nieco jedle (mandle v cokolade v organzovom vrecku, cokolada s vasim origo obalom, urcite nie nieco na pamiatku zo skla, sviecky, mydielka, to by som si asi ani domov nevzala)

naily
2. máj 2024

My sme dávali semienka kvetov, byliniek a zeleniny. Kto chcel si vzal čo využil a si zasadil. Dosť sa im to páčilo a tešili sa. Ale my sme taká rodina ak ste skôr mestský typ tak to nepoteší. 😄