Aký darček vybrať pre nastávajúcu mamičku?

20. máj 2023

Ahojte. Poradíte prosím, aký darček vybrať mojej dobrej kamarátke, ktorá čaká prvé dieťa? Má sa narodiť už čoskoro. Nemám deti, takže v tomto ohľade sa nevyznám. Kamarátka už nakúpené oblečenie pre bábätko má, aj hračky. Ďakujem za rady, tipy a pekný víkend všetkým!🙂

gejb
20. máj 2023

Keď je dobrá kamoška tak sa jej rovno spýtaj co potrebuje. Mozno ju viac potešia plienky ako nejaké zbytočnosti...

dominidi
20. máj 2023

Ja by som po porode najvuac ocenila jedlo😀 mala som narocnejsie babatko, nemala som pomoc a toto by mi fakt pomohlo… takze asi nejaky dar.poukaz na wolt alebo podobne, aby nemusela stale varit, mohla si oddychnut s babatkom..

autor
20. máj 2023

@llucy_m to vyzerá zaujímavo, niečo také by sa jej mohlo páčiť

autor
20. máj 2023

@dominidi aj to je dobrý nápad

autor
20. máj 2023

@gejb plienky jej určite tiež kúpim, až sa jej bábo narodí, je jasné, že tých nebude nikdy dosť, Ale k "novorodeninám" sa mi to zdá také... vieš, také ako keby som jej kúpila ponožky pod stromček 😀

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikulienkadd
20. máj 2023

Ahoj, určite ju poteší darčeková karta, buď do konkrétneho obchodu alebo do nákupného centra, kde platia vo viacerých (možno aj všetkých) obchodoch.

simca06022011
20. máj 2023

Ako darček k novorodeninam sa nosí kamoškam niečo? Bábätku nieco ok, mamine kvietok? 🙂 ja som dostala body pre dcéru, ktoré inak by som nekúpila od jednej kamošky🙂) od inej kolotoč nad postieľku... od sestry prasiatko rozprávacie ( myslim ze tvary ucilo).. všetko sme skôr či neskôr využili🙂 aj takú chicco kvetiny ktorá keď sa natiahla hrala uspavanku a krútila očami, to mala zboznovala. Dopredu sa nedá vedieť co ktoré dieťa bude potrebovať.. nie, plienky mi nik nenosil :D ona ešte teraz ani nevie conbude nebude potrebovať.
Môžeš jej vyrobiť poukaz na grátis stráženie dieťaťa- tebou:D keď bude mať dosť:D

gejb
20. máj 2023

Tak neviem či plánuje nejakú babyshower alebo tak, ale teda aj poukážka do detského obchodu je fajn 🙂 keď som šla ku kamoške po pôrode 1. Krat ,tak som sa jej spýtala a povedala mi ktoré plienky aj ktorý sunar potrebuje a to dostala 🙂 ešte som pridala takú peknú jemnu detskú osušku s kapuckou 😊

gejb
20. máj 2023

Teda tiež som chcela kúpiť pôvodne niečo cute a cool 😁 ale všetko čo som jej navrhla už mala, niektoré aj 2x a potom musela rozpredavat lebo väčšina ľudí zmysla rovnako a nakupuju rovnaké veci 🤷‍♀️

autor
20. máj 2023

@simca06022011 som ťzp a cestovať na dlhé vzdialenosti, obzvlášť do cudziny nemôžem, ale pobavil ma tvoj koment 😅
Niečo už vymyslím, čo jej poslať.

majlo1234
20. máj 2023

Jedlo alebo nejaka kozmetika/kadernik s ponukou pokocikovania na ten cas

simca06022011
20. máj 2023

Aha, tak vieš ťažko sa radi keď človek nevie :D

majlo1234
20. máj 2023

@simca06022011 praveze na tie mamicky navstevy zabudaju, decko dostane 300 hraciek, co nevyuzije, a mamka dostane navtevu, ktoru treba obsluzit🤪

muchotrafka298
20. máj 2023

Ja by som dala darcekovu poukazku, bud do nejakeho detskeho obchodu (ak je dostupny v mieste kde byva) alebo aj do DMky kludne, tam si kupi co potrebuje, ci uz kozmetiku, plienky, sunare. A nejaku malickost, hrkalku, hryzatko alebo nejakeho toho plysaka na povesenie na kocik, postielku alebo tak.

jabuducanevesta
20. máj 2023

detské obliečky na posteľ, alebo knižky

autor
20. máj 2023

@jabuducanevesta mňa tak napadlo, kontrastné leporelo, alebo nejaké pekné iné obrázkové leporelo, tých nikdy nie je dosť. Obliečky sú tiež dobrý nápad, ďakujem👍

autor
20. máj 2023

@simca06022011 v pohodičke 😊

lucinka12356
21. máj 2023

A to chceš darček akože po pôrode? Ci ako som to nepochopila... Ja by som rozhodne nejakú drobnosť pre dieťa, to leporelo môže byť, využije ho určite a nie je to ani dráha vec. Pre maminku určite niečo sladké čokoláda, dezert,... Co am rada a ta poukážka do Dmky je super lebo tam majú snáď všetko..
A hej tiež som názoru ze odkedy som mala deti návštevy už vždy doniesli niečo len im.. Na mňa sa už zabudlo (nieže by som to vyžadovala, ale poteší to)

katuskamala1
21. máj 2023

Ja ako mama by som velmi rada dostala (samozrejme nik mne nic nedoniesol haha) poukazku na masaž alebo nieco beauty 🙂

A pre babo plienky(vacsie cisla!), montesory drevene hracky pre cca rocne dietatko nech ma na neskor, detsku termosku na prikrmy (kupis napr v dm )

terry658
21. máj 2023

Kupila s9m vždy nejaké krásne oblečko ale väčšie číslo na 3-6mesiacov (treba dávať pozor aké bude vtedy ročne obdobie, šaty s krátkym rukávom v zime nepotešia), poukaz na jedlo je tiež fajn.

thoughtfulweirdo
21. máj 2023

Tak mňa vždy najviac potešilo, keď niekto doniesol niečo, čo súviselo so mnou, nie s dieťaťom 😁 bola som vďačná za každú pozornosť pre bábätko, či plienky, oblečko, hračky, ale oveľa viac ma dojalo, keď mi niekto priniesol hoci len moju obľúbenú čokoládu alebo kávu, dobrú knihu. Že ma ten človek videl nielen ako matku toho bábätka, ale stále tú istú osobu, ktorá má rada stále tie isté veci 🙂

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabuducanevesta
5. dec 2023

Ja kupujem babatku vždy tie prvé malé koníčky do rúčky...drevené kocky napr alebo tí čo do neho vkladas geometrické tvary a učí sa neskôr aj farby pomocou toho

2006_1211
5. dec 2023

Plienky, vlhčené, sudocrem, vibrovacie kreslo pre bábätko

jabuducanevesta
5. dec 2023

Chalanovi tatrovku