Aký dar na birmovku, keď nie sme birmovní rodičia?

deginko
2. sep 2022

Ahojte,sme pozvaní na posedenie k birmovke našej neteri a synovcovi..Nie sme birmovni rodičia..aký dar máme dať?alebo peniaze?ak áno kolko?Dakujem

anjelicek26
2. sep 2022

V sobotu ideme na birmovku neteri...berieme jej smart hodinky, 100e do obalky, pohladnicu s osobnym venovanim k tomu, plus velku kyticu bielych kvetov, predpokladam ruze, ale uvidime, co v zahradnictve budu mat... tiez nie sme birmovny rodicia, ale aj tak blizke pribuzenstvo...

pribinak
2. sep 2022

Tak univerzálny dar ktorým nič nepokazis sú peniaze, ale možno by bolo fajn sa opytat co by chceli, co by ich potešili
A určite nejaká luxusná coko

deti95060810
2. sep 2022

mm bol birmovný.... náramkové hodinky cca 80 e , biblia, obálka s 50 e ....celková suma približne 150e ...
naraz bol birm. 2 súrodencom takže *2...

tamarkissova
2. sep 2022

Nový mobil? Alebo niečo čo ma rad ?

andreakotesova
2. sep 2022

Ak nie si birmovna matka, tak daj po 30-50 eur, alebo poukážku do módneho obchodu.

evica17
2. sep 2022

Neviem,osobne by som dala iba peniaze alebo vec do hodnoty 50 eur. Však to nemá byť o darčekovej ale o Bohu. A kúpila by som knižku nejakú ak tak alebo kríž františkánsky na stenu. Boli sme na prijímaní a synovec dostal knižku a to bolo všetko.

katulienocka999
2. sep 2022

@deginko riadila by som sa podla toho ako ste na tom financne 🤷‍♀️ my sme tak nedavno boli velmi blizkej rodine a davali sme 100vku do obalky aj s pohladnicou...dievcatu by som kupila aj nejake kvety,pripadne kvet v crepniku ..mne osobne pride kupovanie elektra za nezmysel kedze kazdi ma iny vkus a chce nieco ine..a si vezmi, ze kebyze obaja zahlasia,ze chcu nejake najnovsie mobily za 500e tak im ich kupis? 😆

kristiii
2. sep 2022

Fúha, keď to tu tak čítam, tak tá birmovka je dobrý biznis, neviem či si ju nedorobím 🤔🙂

kristiii
2. sep 2022

@deginko a k veci, synovcom dám tak do 50 eur, má to byť snáď o duchovne a nie zárobková činnosť mladistvých

anjelicek26
2. sep 2022

@kristiii ved to neni masovka jak svadba zo sto ludmi...najblizsia rodina tety, strykovia, nikto viac... ak dostane desat obalok to bude vela...

kristiii
2. sep 2022

@anjelicek26 no veď ďakujem pekne, 1000 eur a 10x darček typu smarthodinky, ako vravím, dobrý biznis. Ale ja píšem len svoj názor, každý nech sa samozrejme zariadi podľa seba ako uzná za vhodné

dadis
2. sep 2022

@kristiii Ja budem mat buduci mesiac birmovku, ale teda dufam, ze tym ze som 40+, tak si dary pozvani odpustia 😬..som nevedela, ze to az takto sa dava

ninusa221
2. sep 2022

Peniaze a kvety daj .Žiadny telefon , hodinky križiky biblie a podobne sprostosti. Prave som knizky hodila do pivnice a je tam modlitebna knižka daka a krížik so zlatou retiazkou som hadam nikdy nemala.

kristiii
2. sep 2022

@dadis 🙂 to je pekné. Ja nie som veriaca, ale keď si len predstavím, že syn by mal podstupovať všetky tieto sviatosti (krst, prijímanie aj birmovka), tak by sa mi nepáčilo, že blizkych, ktorí to s ním chcú osláviť, to vyjde zakaždým na 150-200 eur. Veď to je dokopy 450-600 eur a to ešte nehovorím, že sa raz možno dožijú aj jeho svadby 🙂. A celkovo by to malo byť za mňa keď tak o inom než o peniazoch a drahých darčekoch. Ale vravím, každý ako uzná za vhodné, v každej rodine sú iné zvyky.

deginko
autor
2. sep 2022

Ďakujem za rady,určite nejdem kupovať hodinky,mobily atď to všetko maju..zbytucne ďalšie a ani knižky to viem,že by zapadlo prachom...určite dám dáky peniaz,Ale tiež nie po 100€. ..to sa mi zdá celkom dosť NATO,že ani ani do kostola sme není pozvaní...a takú sumu by som už dala na svadbu...budem musieť nájsť zlatú strednú cestu koľko € zvolíme a plus dáku cokoladu

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
autor
2. sep 2022

@evamarek77 tak to už mi je jedno...veď dáme podľa toho koľko si budeme môcť dovoliť...a po 100€ to zďaleka nebude ....birmovka je predsa o viere a nie o peniazoch...verím,že ich birmovni rodičia,starí rodičia aj krstni si buchnúť viac po vačku...fakt som nečakala,že až takéto sumy sa dávajú..ja birmovku nemám a priateľ ten dostal myslím hodinky od birmovneho a to bolo všetko... ostatní hostia nedávali žiadne dary ani peniaze..tak som prekvapená,ale očividne to je fakt o biznise....

andreakotesova
2. sep 2022

@evamarek77 no a? Syn aj dcéra na PSP dostali po 50 eur od krstných, ujov a starých rodičov. A nemuseli ani to dávať. Čiže dokopy dostali po 200 eur a teraz co? Nemyslím, že majú z toho moje deti traumu 😅

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinka888
2. sep 2022

@ninusa221 tak ist na birmovku a povedat ze biblia a krizik su sprostosti🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ tak na co si tam potom bola?? Aha tie prachy- uz mi to doslo. Smutne.

blaazi
2. sep 2022

@deginko pred rokmi, keď sa to týkalo mňa, sa u nás na príprave zdôrazňovalo, že ide o dar Ducha Svätého, nie o finančné a iné dary. Som trochu v šoku, keď čítam, ako to chodí, ja by som ani birmovnému dieťaťu také drahé veci a sumy nedala, jednoducho z princípu, lebo podstata sviatosti takto zaniká kvôli mamone..podľa mňa.

ninusa221
2. sep 2022

@zuzinka888 neboj sa nebola mne sa ju už robit nechcelo🙂.

janetinka27
2. sep 2022

@deginko ked nie ste birmovni rodicia, drahe dary ani velke peniaze by som nedavala.darcek daju birmovni rodicia. podla mna staci nieco male, knizka (su aj pekne krestanske knihy pre mladych), pripadne aj dobry dezert alebo tortu.kolegyna napriklad objednala cerstve jahody v roznych typoch cokolady.

riyadh
2. sep 2022

@deginko keby som birmovna 100,ak nie najblizsej rodine rozumej sestry 50 sme dohodnute, ci krst birmovka prijimanie,..

anjelicek26
2. sep 2022

@kristiii potom Su aj kazde narodeniny,kazde vianoce Len a Len biznis ked to takto vidis...

kristiii
2. sep 2022

@anjelicek26 tak my si v rodine ani na tieto sviatky nedávame takéto drahé darčeky, my sa tešíme, že sa vtedy zídeme, oslávime a donesieme nejakú drobnosť. Jediný, komu dávam drahšie dary je môj syn, ktorý ale také drahé veci inak bežne nedostáva.