Tehotenstvo, nevera a rozvod

4. máj 2024

Ženy milé, som na pokraji zúfalstva. Mám pocit, že sa zbláznim. V 30tt tehotenstva som zistila, že manžel má už dva roky milenku, žije druhý život so slečnou z rovnakého mesta. Sú to dva týždne čo som to zistila, odišla som k svojim 60ročným rodičom, byt je písaný na neho, nadobudol ho pred manželstvom. Vrazila som do neho kopec peňazí, ktoré pravdepodobne už neuvidím. Nemám nič, len dlhy a dieťa na ceste. On sa tvári, že sa nič nestalo, len som im uvoľnila cestu, absolútne ho to netrápi. Posledné čo mi povedal, že po pôrode sa rozvedieme a tým to hasne. Nič neoľutoval, spokojne si žije svoj život s ňou. Pár krát som ich aj stretla. Ja sa z toho zbláznim, 8 rokov života som žila v klamstve, je veľa detailov, ktoré som postupne zistila o tom ako klamal, podvádzal, ja som nemala ani tušenia… nedokážem sa na nič sústrediť, nechce sa mi ani umyť, vstať z postele, nie to ešte chystať pre dieťa a tešiť sa naň. Ako sa mám cez toto preniesť? Ako mám ďalej žiť? Čo mám robiť? Prosím vás dajte mi nejakú radu, podporu, čokoľvek, lebo nemám chuť žiť

vyrovnanaosoba
4. máj 2024

Podaj na rozvod, daj si platiť alimenty, na dieťa, na seba. Plus polovicu výbavy pre dieťa. A všetky mimoriadne náklady na dieťa hradiť polovicu.

pribinak
4. máj 2024

No nič, už len počkať kým sa narodí dieťa a potom rieisit výživné pre teba a dieťa

A časom dať šancu inému mužovi, ktorý ti bude dobrý manžel a otec prw tvoje dieťa

Nedaruj mu ani cent. Odkladaj úcty za všetko. A daj si poradu s právnikom.

januska12323
4. máj 2024

Z bytu si zober všetko čo je tvoje a vieš to zobrať, potom podaj rozvod a výživné na tehotnú manželku, po narodení aj na dieťa. Všetky bločky si odkladaj, na postieľku, kočík, vitamíny pre tehotné proste všetko a nech platí. Máš kde bývať a rodičia sú tí oporou, to je veľké plus. Len vydrž, bábätko ti vráti chuť do života.

daniela2202
4. máj 2024

Ako radia dievčatá .... ja som to prekonala s práškama a potom novým chlapom .... veľa šťastia prajem, drž sa ... dieťatko bude tvoja nová laska v živote - bude dobre, neboj 👍♥️

koniarova
4. máj 2024

Súhlasím s babami vyššie. Len dodám, že dobre, že si to zistila teraz. Čím menšie dieťa, tým to bude pre teba ľahšie. Držím palce.

tiezjedna
4. máj 2024

Je mi to veľmi ľúto:/ To musí byť strašná studená sprcha, keď sa život takto rozpadne... Ale - hoci viem, že je to ťažké. Vzchop sa. Začni myslieť pragmaticky. Z bytu si vezmi všetko, čo je tvoje a drzo nadhoď aj to, že chceš časť peňazí, ktoré si do bytu vrazila. Aspoň to skúsiš, možno sa v ňom svedomie pohne. Vezmi si na pomoc otca alebo niekoho z rodiny, sama tam nechoď. Odkladaj si každú jednu účtenku za veci týkajúce sa tehotenstva a bábätka. A požiadaj hneď o rozvod. Aj keď sa rozvediete pred pôrodom, tak ako otec bude automaticky uvedený on. Potom rieš výživné pre teba aj dieťa. Pevné nervy ti prajem. A neboj, zase vyjde slnko❤

adabise683
4. máj 2024

Je mi velmi luto co sa ti stalo 😥 musis ale hlavne mysliet na to dietatko, ktore ta bude moc potrebovat a kvoli nemu sa musis vschopit ... niektore veci v zivote clovek nezmeni, ale dolezite je ako sa k tomu postavi ... viem ze su to pre teba asi len take slova teraz ale treba to mat na pamati ... chvalabohu tu mas este rodicov a nie si v tom uplne sama ... co sa tyka rozvodu, ak sa ti da , najdi si dobreho pravnika aby vedel zabezpecit aspon ako tak spravodlive rozdelenie majetku a vysku vyzivneho ... bude to iste tazke obdobie pre teba ale drzim palce aby si to zvladla .
Ja nie som sice v takej tazkej situacii ako ty, ale tiez budem dieta sama vychovavat (vlastne rozhodnutie sice) a viem ze to nebude lahke ale to dieta mi za to stoji...ja som bola vo vztahu takmer 12 rokov, no rozisli sme sa z roznych dovodov no snazim sa nelutovat/nerozmyslat nad tym ... a kedze mam uz nejaky vek, rozhodla som sa mat dieta sama ...tym padom ani ziadne vyzivne nebudem mat a vsetko musim zabezpecit sama, ani rodicov co by mi pomohli nemam ...nic nam chybat nebude, ale ratam s tym ze na materkej asi cele 3 roky nebudem ... je to iste tazke teraz ale snaz sa hladat hlavne riesenia, ten chlap pravdepodobne za to nestoji aby sa sa tym trapila...vela síl prajem

lily246
4. máj 2024

Ten chlap je dno. Baby ti tu dobre poradili ohľadom tých finančných vecí, nedaruj mu ani cent. V tom buď silno racionálna.
Ťažšia vec bude poriešiť citové a psychické rany, čo ti ten hajzel napáchal. To bude chcieť čas a dobrých ľudí okolo teba. Drž sa. ❤️

anketkarka
4. máj 2024

Je mi to ľúto, ale pre dieťa by bolo najlepšie, aby len platil a vôbec mu nechodil do života aspoň. Takto máš šancu žiť nový život s dieťatkom a po čase s niekým normálnym. Toto nie je chlap za ktorým je hodné smútiť. Je len dobre, že čím skôr a dieťa sa na neho nestihlo naviazať. Ničil by vám len život podvodmi a klamstvom. Veľa síl želám.

vyrovnanaosoba
4. máj 2024

@anketkarka a potom keď muž nechce platiť dobre ze nie 300e výživné, tak ho ideme zožrať, ôk, stalo sa, podviedol, odišiel, ale otcom zostane, tak jej nepíš, že by bolo dobre pre dieťa nemať otca, lebo aj keď on odišiel, má inú ženu, otcom zostane aj s právami, nie len povinnosťami. V tom sa zastsnem každého muža, či hajzla, či dobrého, len si nerozumeli v manželstve.

anketkarka
4. máj 2024

@vyrovnanaosoba ja mám rovnaký názor ako Ty, ak už má dieťa k tomu človeku puto. Toto našťastie ešte nemá. Keď niekto chce dieťa a urobí si ho, tak by sa mal k tomu aj postaviť. Ak zdrhol skôr ako sa narodilo a dva roky už podvádzal, tak to dieťa chcela asi len autorka, ktorá si žila v nejakej ilúzii. Tak radšej nech sa o neho otec nezaujíma a autorka a dieťa majú šancu na pokojný život bez neho. A možno partner, ktorého si nájde bude aj 100x lepším otcom ako tento bio. Keď si autorka dobre vyberie a bude opatrná.

kitycat
4. máj 2024

Ja viem, ze je to strasne, ale uˇy si hlavu, chod von a daj si velku zmrzlinu. Pride male a nebudes mat cas mysliet na muza.
Jemu to raz dojde, ze zahodil vztah s dietatom.

Nechapem preco sa nerozviedol ked s nou zacal a ta zenska, este ked sa dozvedela, ze si tehotna a nadalej spavala s nim... no velmi zaujimave vediet, co sa takym ludom v hlave odohrava. Pober aspon hmotny majwtok a vyber ucet kym sa da, vsak z neho financoval aj tu slecnu

vyrovnanaosoba
4. máj 2024

@anketkarka tak potom ani výživné nech nechce od neho. To je také, prečo by som mala chcieť od niekoho kto ma len nabuchal peniaze, keď s ním nechcem nič a chcem ukrývať dieťa. Potom v 18tke mu poviem, nech si pýta zvýšenie na vyzivnom. A to dieťa ani nevie od koho to vlastne pýta, lebo ho nepozná a nevidelo. Tak zase keď podľa toho vzorca ako ty myslíš, nech si ho vychováva sama, s novým partnerom, nech si ho živia a uzivia. A otec bio nech nemá žiadne "starosti" ani ho neuvidí, ani neživí. Vlastne ani neexistuje.

cacianka
4. máj 2024

Neviem ako by som ti mohla vyjadriť podporu, pochopenie. Ako ti pomôcť. Veľmi ma mrzí, a štve , ako vie zradiť človek čo ti mal byť najbližší , prežívať s tebou najväčšiu radosť v živote.
Teraz ti môžu najviac pomôcť tvoji blízki priatelia, rodina, a tak trochu aj my ženy z koníka.
Keďže ťa neviem objať, poplakat si s tebou, zanadávať, tak ti aspoň poradím. Z bytu si odísť hneď nemusela, kľudne sa môžeš vrátiť. Chápem že je to divná rada, a asi nerealizovateľná. Ale má svoje opodstatnenie.
Ste manželia, takže máš zakonny nárok v tom byte žiť, až do rozvodu. Má to svoj dôvod aj v tom praktickom - dôkladne prejdes celým bytom, zbalis si svoje veci, a hlavne kompletne prejdes všetky papiere. Svoje vezmeš, mužove pretriedis, aby si získala všetky dôkazy, ak by chcel robiť problémy. Zoberieš, prefotis, to je jedno. Pracovné zmluvy, platové dekréty, výpisy z účtov, doklady k nákupom, faktúry, skrátka všetko čo sa dá. Aby si mohla využiť jeho mimomanželský odrb, vyzrieskat z neho kým je v opojení a nadhlade že to konecne prasklo, a že sa ta zbavi, kým na neho slečna tlači a je mimo. Kým je v takomto rozpoložení, v čerstvom prasknutí, pýtaj peniaze čo si vrazila do jeho bytu, odstupné aby si odišla,.
Viem že je to divné, netlačim, iba dávam návrh - typ.
Papiere radím kvôli tomu, aby si mala dôkazy o vašich úsporách a pýtala svoju polovicu, alebo vybrala z účtu čo najviac, môžeš. Nemaj zábrany, on z vašich spoločnych peňazí vydrzoval aj tu slečnu, tak vybiel aspoň účet čo sa dá.
Skús sa pozviechať, nabrať silu, požiadaj o pomoc komu dôverujes, zajdi aj psycholgičke, využi všetko čo sa dá. Potrebuješ to, aby si sa postavila za seba a aby aj dieťa bolo v poriadku.
Veľmi ti držím palce.

anketkarka
4. máj 2024

@vyrovnanaosoba ale výživné nie je vstupenka do otcovstva akoby do cirkusu. Je to suma, ktorá má zabezpečiť potreby vyživovanej osoby. V našom štáte má len málo matiek taký príjem, aby samostatne zabezpečili finančné potreby detí a už vôbec nie na materskej dovolenke. A počítať s tým, že budúci partner bude schopný a ochotný zabezpečiť finančne cudzie záväzky je scestné. Vedel splodiť, tak nech financuje. Mám za to, že človek ktorého životná priorita sa určuje orgánom umiestneným v jeho rozkroku a nemal ešte možnosť si vytvoriť s dieťaťom puto v živote toho dieťaťa môže byť osožný jedine financiami. Je to iné keď deti svojho otca poznajú a on je neverný, tak jasné že je lepšie im v styku nebrániť aj keby nebol bohvie akým otcom, ale pre identitu a psychiku dieťaťa je povačšine potrebný. Ale v tomto prípade by som naozaj zvážila prínos kontaktu s otcom.

vikiki29
4. máj 2024

@vyrovnanaosoba ja nemyslím, že autorka ho bude chcieť od dietaťa odstrihnúť. Tento sa už odstrihol sám, určite sa nebude hrať na otecka. Možno ho osvieti keď ho milenka kopne do zadku, aj keď pochybujem. V konečnom dôsledku je to jedno, nech pekne platí výživné, keď si užíval kade-tade. To sa nerobí, tak to v živote skrátka nefunguje.

lily246
4. máj 2024

Inak autorka, ako sa to jeho klamstvo prevalilo? Ako to dokázal 2 roky tajiť?

stanulienkat
4. máj 2024

Prajem ti vela sil. Hrozne po tolkych rokoch. Esteze mas rodicov, co ti pomozu.

janickacrazy
4. máj 2024

Tvoj muž aj tá jeho milenka musia byť teda riadne "charaktery" obaja. Možno preto sa k sebe hodia. Ty sa na nich vykašli, sustred sa na dieťa. Peniaze pýtaj , čo si investovala do bytu hneď. Ako aj baby radili, všetko odkladaj bločky, keď kúpiš pre seba, pre dieťa. Máš kde bývať, budeš mať bábo, výživné dostaneš, nebude to také zle, neboj. Možno neskôr stretneš dobrého chlapa. Držím palce.

autor
4. máj 2024

Ďakujem Vám všetkým, čítam vaše komentáre, plačem od hnevu. Zistila som to tak, že mi to povedala jedna známa, že už sa na to ďalej nemohla pozerať. Ja som ho nikdy nekontrolovala, čo robí, kde je, ale zároveň som mala pocit, že nemusím, že vždy aj povedal, keď mal prísť neskôr, nestavalo sa, že by sme mali nejaké konflikty ohľadom toho, kde je, kde som ja, atd. Toto by bolo to posledné, čo by ma napadlo. Preto je to taký obrovský sok.

cacianka
4. máj 2024

@janickacrazy ja som mierumilovná, ale v tomto prípade by som ako píše autorka " plačem od hnevu" , využila ten hnev a úplne s mrazivym rozhodnutím by som s nimi riadne zatočila, pomstila sa. Ale pozor nie debilne, s rozvahou. Vybielila účty , zobrala čo sa dá, a všetko na čo mám nárok by som riešila zákonne natvrdo a pragmaticky. Také 2 hovada si nezaslúžia ústupky.

sheila121
4. máj 2024

Ani neviem, čo napísať, je to hnusna špina, bud rada, že si sa ho zbavila.

barborachors
4. máj 2024

Uz teraz ľutujem tu jeho milenku, urobí decko aj jej a dá jej zbohom ako tebe. Takze mozes byt v klude. Samozrejme nech sa stara aj on, bude dieta aj jeho takze pekne by som ho zapojila do starostlivosti. A ty si hľadaj rychlo chlapa nieže tu budes ako 40 ročná pisat ze si ides hladat muza. Hľadaj teraz kym si mlada, moja rada. Potrebuješ oporu a dieta tiez.

pusinka_1
5. máj 2024

Je mi to veľmi ľúto, čo sa stalo. Hlavné to nevzdávaj. Dieta ti dá chuť do života. Držím palce♥️

sasa1310
5. máj 2024

škoda, že ti to nepovedali skôr, mohla si sa inak zariadiť a nerekonštruovať cudzí byt a možno by si s ním ani dieťa nečakala. Preto presne vždy tvrdím, že to treba povedať.

minenkak
5. máj 2024

Toto len vydržať,príde dieťa budú iné problémy a pomaly zabudneš,výbav výživné na seba a aj dieťa,nič viac aj tak nemôžeš a buď rada,že si na to prišla a nežila s ním celý život