Som strašný introvert

4. máj 2024

Prosim vas, ma niekto podobnu skusenost a ak ano, poradili ste si same? Niekedy mam naladu, ze sa mi nechce ist ani do obchodu, na postu - kde su ludia. Niekedy to vzdam a idem iny den. Uz od rana velakrat myslim na to, ze budem niekam musiet ist sama a realne sa toho obavam. Alebo ked som medzi ludmi, tak mi sialene bucha srdce a potom sa musi upokojit, co tiez trva dlhsi cas. 🫣

vanilkovazmrzka
4. máj 2024

To je uz skor nejaka socialna fobia takze radim minimalne konzultaciu s psychologom

taynee
4. máj 2024

Toto nie je introvercia, ale socialna fobia pripadne agorafobia.

michaela789
4. máj 2024

Áno, som introvert. Ale v tom zmysle, že nemám rada hluk, oslavy, kde sa musím socializovať s 15 ľuďmi naraz,.. . Dokážem to bez náznaku odporu ale stojí ma to oveľa viac energie ako nejakého extroverta a potom sa musím rehabilitovať knihami, tichom a samotou. Ale fyzické prejavy (búšenie srdca alebo návaly úzkosti) nemám. Proste sú situácie , ktoré sú mi nepríjemné ale som schopná a ochotná ich stráviť v mene sociálneho života mojich detí a rodiny. To, čo máš ty mi pripomína skôr panický záchvat a asi by som to konzultovala.

blunka
4. máj 2024

Som introvert a taketo stavy nemávam.
Mala by som nechuť isť do obchodu a na postu až s prelozenim na iný deň, len ak by tam robila ukecaná známa 😁😁😁.
Pokiaĺ mám stretnúť vela cudzích ĺudí to mi nevadí nemusim s nimi prehovoriť.
Tiež mi pride že máš skor socialnu fobiu.

verikat
4. máj 2024

Ahoj ,aj ja som taká ,,,ale nieje to nič s čím by si nevedela pracovať ,,,každý sme nejaký a niekomu vyhovuje stále klebetiť a niekomu zyse byť ticho a premýšľať o veciach,o živote ,,,ja sa ráno budím už 20 rokov s pocitom že nepatrím na tento svet a s obavou čo mi prinesie deň,,nedá sa toho zbaviť s našou hlavou iba bojovať a prijať seba samého také aké sme ...obdivujem ľudí ktorý vidia život ako niečo jednoduché keď ja to tak nemám ...zakaždým s niečím zápasim vo svojej hlave a namyslam si že to prejde ...a pritom naoko vediem normálny život ale vo vnútri s niečím každý deň zápasim ...neboj sa toho a choď tam kde sa cítiš dobre ..ja napríklad chodím do lesa hlavne sa tam vyplakať pretože nieje komu a keď tak spravím ,vyventiluiem sa a načerpam silu z prírody ...som vďačná za stromy,vtáky ,slnko to mi dáva silu žiť

luciaruz
4. máj 2024

Vy si mýlite sociálnu fobiu s introvertom. Obráťte sa na odbornika v zmysle psycholog, alebo proste tento smer.

bebemonika
4. máj 2024

Som introvert, mám mega úzkosti všade, ale vieš čo mi pomohlo? Mať sluchátka a hudbu v nich. Musíš len trénovať.