Rutina = nezaujímavý život

4. máj 2024

Ahojte. Teraz možno oslovím tie z Vás, ktoré ešte nemajú manžela a deti. Neviem, či niektorá prežívate to isté, alebo Vám to je známe. Nemáte pocit, že ten život akosi nemá zmysel? Práca, upratovanie, občas sa s niekým stretnúť a dokola. Akoby sa neviem vymaniť z toho začarovaného kruhu. Času je stále menej a vecí na práci akoby viac. Pred nedávnom som zmenila pracovné miesto. Skrátil sa mi tým pracovný čas na klasických 8 hodín, no i tak mám dojem, že nič nestíham. Idem z práce, zastavím sa v obchode, doma mi večne padne do očí, čo by šlo upratať (dokola) a je večer. Stále si hovorím, že si nájdem nejaké aktivity, konečne niečo, čo som celý život chcela robiť, len som,, nemohla "lebo... No každý deň akoby padnem do toho istého začarovaného kruhu. Človek je zo seba sklamaný, lebo roky ubiehajú a on stojí na jednom mieste. Dnes som napríklad popratala, ešte by sa dalo čo to, ale mám ďalší pekný deň prežiť rovnako? Tak si hovorím, že sa idem prejsť, ale v podstate je to zasa to isté. Akoby všetko prestalo dávať zmysel.

ckocka
4. máj 2024

Život má jediný zmysel, rozmnožovanie a udržanie života. Pre našu psychiku je ťažké to stráviť, tak vymýšla nejaký ďalší "hodnotnejší" zmysel života. Žiadny nie je, je to len naša obrana aby sme sa z toho života nezbláznili.

alenka7777
4. máj 2024

Neviem, ale ja som nikdy nemala viac času ako slobodná a bezdetná. Veď v podstate teraz máš len seba a nestíhaš. Predstav si, že k tomu pribudne ešte manžel a deti. Tým pádom viac varenia, prania, žehlenia, .....

anita6666
4. máj 2024

Presne tak. Tvoje pocity sú ok a odrážajú realitu všednosti. Neviem,koľko máš rokov, tipujem cca 30,tak si predstav,že ešte ďalších 30 rokov budeš chodiť stále rovnako do práce a ta rutina tu bude večne. Áno,je to otras 👍suhlasim

emm_i
4. máj 2024

Nemám deti, manžela (len aktuálne priateľa), a chápem ťa. Život sa snažím ozvláštniť tým, že ráno/ poobede z práce idem inou trasou, idem sa prejsť na nové miesta, uvarím si jedlo trochu inak (niečo nové pridám),... Mám aj svoje rutiny, ale keď sa dá, niečo sa snažím zmeniť. 🙂 Keď mám dlho rutinu, tak s priateľom ideme na nejaký výlet, nové miesto a som spokojná. Mne toto pomáha zbaviť sa pocity, že každý deň je ten istý.

majlo1234
4. máj 2024

Zivot je vsedny a krasny. Ked sa obzvlastni, nejakou tragediou, chorobkou alebo pruserom, uvedomime si stale, ake je super zit v tej vsednosti

mikadooo
4. máj 2024

No vieš čo ja mám deti a tiež stále to isté...🤔. Práve rozmýšľam, že posledná zmena bola keď som zmenila prácu, že som mala taký pocit oživenia, to bolo 2 roku dozadu a teraz zas idem psychicky dole lebo už rutina, ale tak tá robota je dobrá, nechcem dávať výpoveď 😂. Ale presne, prídem domov, bordel, upracem čosi, navarím, zas ráno, robota, domov, atď atp... A presne rozmýšľam, že je mi príliš dobre, tak vymýšľa mozog glupociny, len aby som si niečo neprivodila, potom si budem hlavu trieskať. Ale tak teraz som začala neupratovať, že nechám to na víkend 🤪. A je tu víkend a reku že nechám to na nedeľu 🤪. Tak bude nejaká zmena aspoň. Prečítala som jednu knihu cez týždeň 🤭. Skús zmeniť tú rutinu takto nejak? 🤷. Daj si týždenný príjemný záväzok (ja som si dala tú knihu, už ju mám dva mesiace doma, ale môže to byť kľudne, že trebárs s kamoškou na kávu a tá podlaha alebo žehlenie alebo práčka alebo čo počkajú do nedele 😁).

veltraud
4. máj 2024

Ja si v poslednej dobe uvedomujem, aka som vdacna za moj vsedny, "nudny", zivot. Za vsetko. Ze mozem. Som slobodna, bezdetna, po styridsiatke, ale teda v dlhodobom vztahu. Chodim do prace. Mam byt. Ten udrziavam, ale nie som jeho otrokom. A aj ked stale hovorim, ze nemam cas, viem sa kvalitne zadrbkavat. Uz len citanie MK vie zhltnut dost casu :D. Milujem tu slobodu, ze mozem cokolvek a nemusim v podstate nic. Vela citam, cvicim, ucim sa nove veci. A ked sa mi nechce, viem byt cely den v pyzame na gauci pri seriali. Uplne bez vycitiek 🙂

vilma7
4. máj 2024

A čo tak začať napríklad niečo študovať? Tiež som po 30.tke nabehla na to, že dookola len práca, sem tam vylet a nič.viac. tak som si spravila VS prvý a druhý stupeň, hneď som mala na 5 rokov aj iný zmysel života a potom som si založila rodinu a bola by som veľmi rada, keby mam čas aj na seba;). Ale to zas príde, keď deti porastu.
Koľko máš rokov? Len ty sa.musis postarať o zmenu, ak po nej túžiš. Ináč to bude dookola to isté.

zena666
4. máj 2024

Chápem 🙂 prežívam dni

mabenn
4. máj 2024

kolko mas rokov?

laurita285
4. máj 2024

Však život nemá zmysel 😀 teda ak nejdeme po tých pudoch že nakotiť sa a prežiť :D

januska12323
4. máj 2024

Nechápem čo sa dá každý deň upratovať keď si tam len ty. Stačí zmeniť myslenie a hneď budeš mať kopec času.

babulkomale
4. máj 2024

Asi tu dostanes dobre nalozene od bab, co maju manzela, deti, dom, zahradu, pracu, rodicov alebo starych rodicov, ktorym treba pomahat, po nociach studuju dalsiu skolu, pecu torty, siju...
Do toho balia na dovolenky, opatruju deti ked su chore, neustále ziju v strese ktore dieta dostane kiahne, piatu, siestu, tridsiatu osmu chorobu, ci kvoli OČR nepridu o pracu, kalkuluju ako si dovolit lyzovacky, dovolenku, aby bolo aj na servis auta aoebo novu pracku, keby cosi...proste maju dospelacke starosti a zivot.
Ty mas.vsetok cas sveta, nechapem preco pises ze si cely zivot nieco chcela robit, ale....ale co? Co ti brani? Pasivita a lenivost.
Bola som slobodna a bez deti vyse 30 rokov, mala som zaluby, priatelov, vylety, dobrovolnicila som, pomahala ludom, venovala sa psikom, vela citala, studovala, den mi bol kratky...
To co pises ty, si nedokazem predstavit a dakujem za moju povahu, ze som takto nemusela zabijat cas.

babulkomale
4. máj 2024

@majlo1234 presne toto je moja prupovidka, ze ako sa mam a co mam nove, mam sa super, a nove nic a niekedy je to aj dobre 🙂

orangeblue
4. máj 2024

Vykašli sa na upratovanie a kúp si motorku 😘🏍️. Cestuj, spoznávaj, užívaj si život

marca12
4. máj 2024

Co pises su len vyhovorky. Co by si naozaj chcela robit? A inak cim viacej toho mas na praci,tym viacej stihnes a lepsie si zariadis cas. Poznam to na sebe. A vsetko o prioritach. Ked chcem ist cvicit,tak si ten den naplanujem tak,aby som podvecer mohla ist cvicit. Upratat mozem v iny den,nakupit viem takisto v iny den. Pridem domov uvarim rychle jedlo

petronelag
4. máj 2024

@orangeblue Pre začiatok by možno stačil bicykel alebo ísť niekde na dlhšiu prechádzku, na kúpalisko alebo niečo iné, čo zaujíma a nie len upratovať.

liusa82
4. máj 2024

@veltraud len nepíš že si takto šťastná lebo ťa tu zožerú poniektoré😀 ja som tiež zadaná ale deti nemáme lebo nechceme a už mi to tu minule bolo spomenuté že to píšem do každej diskusie tu na mk čo sa týka bezdetnosti že aká som šťastná a spokojná bez detí😀 a kde mám teda písať,ved len do takej témy s ktorou mám skusenosti😀 no ale čo mám robiť ked ozaj aj som takto spokojná🙂 presne ten pocit slobody a pohodlia že nič nemusíš ohladne rodiny teda sa nedá ničím nahradiť

kika193
4. máj 2024

podla mna je za tou pasivitou nieco viac... nekomanduju ta rodicia? necakas na priatelov, ze pojdete spolu? Musis sa rozhybat, lebo zivot bezi a ty len sedis zrutena medzi styrmi stenami. Priroda, wellness, ist do kina, na vikendovy pobyt, na zajazd do indie... kup auto a chod hocikam hocikedy, nikomu sa prrdsa nezodpovedas, uzivaj si zivot, peniaze, mladost a zdravie

marcellka32
4. máj 2024

Sadni si a nerob nič, vôbec nič, len čum na bielu stenu asi hodinu, bez zvuku a na nič nemysli..ono sa to zdá jednoduché ale nie je.
A potom pomaly rob to čo máš rada, hlavne denne neupratuj, hovor si som zdravá, mám čo jesť a kde bývať ..totižto nie všetci majú tento základ...mám už odrastené deti a času na seba kopec, cestujem po svete, baví ma to, a hneď ako cestujem domov plánujem si ďalši výlet/dovolenku

harrisson
4. máj 2024

Skus si nájsť nejakú záľubu, životnú misiu alebo sa zlepsuj v športe, kariére, sociálnych vzťahoch pripadne pomáhaj iným

akvi
4. máj 2024

Nemáš žiadne koníčky, vášeň pre niečo, sen? Tomuto ja nerozumiem, ja mám milión aktivít, som šťastná, že si môžem plniť sny, učím sa nové veci, úplne každý deň. Keď nič iné, tak si pustím seriál v AJ a zastavujem si ho a učím sa nové slovíčka. Proste neexistuje deň, že by som nespravila niečo, čo ma napĺňa, teší, posúva niekam. Ja sa večer neviem dočkať ďalšieho dňa, keď budem môcť ísť buď do záhrady, tancovať, hrať na nástroj, vyšìvať, prejsť sa, korčuľovať a xy ďalších vecí. Aktuálne premýšľam nad spravenim si nejakého kurzu, len už neviem, kedy ho budem stíhať, že čo obetovať, aby som ho vtesnala do rozvrhu. Veď dnes je toľko možností, že skôr je problém si vybrať.

ktochytavzite
4. máj 2024

No je to tak ale bud rada ze si zdrava.To ze zivot je rutina je klasika,pokial ale zdravie sluzi je to banalny problem.
Mozes skusit s knihou,vikendy si naplanovat-vylety,sport,nieco co ta bavi.Cez tyzden uz moze byt rutina ale vikendy ai akus naplanovat tak aby si aj nieco pekne zazila a ak mas vatsie deti,tak si s muzom chodte sadnut aj na pohr vina.

veltraud
4. máj 2024

@liusa82 my sme deti chceli, ale neprisli. Ale tak nikdy som nemala taky ten utkvely materinsky pud (kazdy sme iny, nikoho nesudim). Vobec nemam problem o tom hovorit. Vacsina ludi reaguje, ze mozno este pridu. Na co im poviem, ze budem sa tesit, ale nemyslim, ze po viac nez 20 rocnom vztahu je vacsia pravdwppdobnost otehotniet, ako pred tridsiatkou 🙂. Tak berieme pozitiva z toho, co mame ;)

jarnajar
4. máj 2024

@ckocka minule som presne nad týmto uvažovala, keď som čakala muža na parkovisku pri Bille :D kam som pozrela, všade rodiny s deťmi a tak som sa zamyslela, že ozaj je rozmnožovací pud silný, koľkí do toho idú... tiež si myslím, že život nemá zmysel okrem toho biologického, ale teda je pre mňa dosť ťažké sa s tým vyrovnať.

autor
4. máj 2024

@januska12323 Vieš, čo ja žijem v podnájme ešte s dvomi babami, a to sú ešte poriadku milované. Však každý má iné návyky napriek tomu a štandardy 😀, tiež si hovorím, či sa na to... ale stále niečo, keď neupratujem tam, tak keď som u kamaráta, lebo on si uprace raz za čas.

autor
4. máj 2024

@mabenn 28

babulkomale
4. máj 2024

@liusa82 to ti nikto neberie, tiez som bola stastna a spokojna bez deti. Toto je ale iny pripad zrejme...nepripada mi stastna ani spokojna, nicomu sa nevenuje, len chodi do prace a upratuje a "zrazu je vecer". Ja viem porovnat zivot v panelaku bez muza a deti a zivot s rodinou, v dome, so zahradou a milionom povinnosti a mozem povedat, ze som stastnejsia a spokojnejsia, je to uplne iny level ako predtym.
A anoz aj s rizikom, ze manzel ma moze opustit, aj ze detom sa nieco stane, bohuzial taky je zivot. Ty zrejme tiez mas koho stratit a bolo by ti to luto.
Zazila som stratu rodica a aj vlastnych deti a teda ta bolest sa neda porovnat. Žiadny rodic by nemal prezit svoje dieta.

mk1111111111
4. máj 2024

A mas konicky? Ja mam stale nejaky zaujimavy program, pre mna by mohol mat den aj 50h. Niekedy mam pocit, ze nestiham, co by som chcela stihnut. Keby ten cas letel pomalsie, co ja by som zato dala, kolko by som tohp mohla stihnut, prezit.... ved neupratuj stale, ved sama sebe ani nemozes bordel narobit, najdi si, co Ta bude bavit a uvidis, aky je svet krasny

autor
4. máj 2024

Rozumiem. Určite je to aj mojimi dlhodobými návykmi alebo zlozvykmi. Musím sa do vecí dokopávať, lebo mi chýba motivácia. Ja aj chodím na prechádzky, lebo ma to upokojuje, alebo keď sa chce stretnúť kamarátka, tak sa rada stretnem. Len som asi zanedbala tie koníčky, teraz sa mi ťažko do niečoho dokopávať a keď len tak nič nerobím, mám výčitky svedomia.