Rovnaký pracovný čas s manželom

morandia
7. nov 2022

Dobrý deň, ako to riešite ak vám 2x do mesiaca, čiže 2 týždne z manželom vychádza rovnaký pracovný čas a nema vám kto odniesť deti do školy a škôlky, manžel prišiel o prácu, momentálne hľadá inú a našiel lenže, on ma len ranné od 6tej do 14tej, ja mam rannú a poobednú od 6 do 14 a od 14 do 22hej.problem je ak budeme mať obaja ranku, kto odnesie deti. Zvažujem, że požiadam zamestnávateľa, či nemôžem prísť o cca pol hodinu do prace neskôr... Inak neviem co robit😕

andrejkaadrian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
7. nov 2022

@morandia len piziadat zamestnavarela, ty, alebo manzel.

nerya
7. nov 2022

Komunikovať so zamestnávateľom, môj priateľ odchádza 16.30, vezme malého domov a a keď prídem ja z prace (končím o piatej) tak sa vymenime a ide si dokončiť smenu, myslím, ze vždy sa nejaké riešenie dá najst

h2
7. nov 2022

@morandia Mám známu, ktorá po rozvode (jej manžel sa odsťahoval niekam ďaleko) fungovala tak, že k nej ráno chodila jedna pani, dôchodkyňa. Prišla skoro ráno, keď matka odchádzala do práce. Deti ešte spali, ale mali už všetko nachystané, tá pani len ráno dozrela na to, aby včas vstali, umyli sa, obliekli, najedli. Potom ich odviedla do školy a išla domov. Možno máš aj ty v okolí nejakú vitálnu pani, ktorá by si rada privyrobila niečo málo k dôchodku a zároveň by sa cítila užitočná.

bluka2
7. nov 2022

Staršie dieťa zoberie mladšie - to by sa v tom veku už nedalo?

morandia
autor
8. nov 2022

@bluka2 ani nie

morandia
autor
8. nov 2022

@h2 bohužiaľ u nas v dedine nemám nikoho, koho by som poprosila a ďalšia vec je ze nechodia do školy v dedine, ale nosím ich do mesta

elanor
8. nov 2022

@morandia ofialnu ziadost o upravu pracovneho casu, napr. od 7.00, alebo 8.00, ako by ti viac vyhovovalo, a odvolat sa na starostlivost o malolete deti, len si uz nepamatam presny paragraf.