Rivalita, neprajnosť a závisť medzi kamarátkami

10. máj 2021

Ahojte, je mozna rivalita medzi kamaratkami? Alebo to potom nie je kamaratstvo?
Obcas mam pocit, ze v ramci skupiny dlhoročných siedmich kamarátok jedna z nich akokeby nedopraje, zavidi mne i ostatnym... Pricom ona bola vzdy ta, ktora mala dobru rodinu, stastie v laske, múdra, dobre sa ucila, vyštudovala bez problémov... Nuz a teraz ked ma taky vaznejsi problém, tak sa uz stalo aj to, ze nahlas povedala veci, z ktorych bolo zrejme, ze nedopraje a zavidi...

dazdovka
10. máj 2021

To su take povahy neprijemne, skoda reci, ked jej nepomozete bude sipiet siru este viac, ale ked jej vyhoviete, mozete byt len radi, ze ste v jej priazni, inak nic, ziadne ludske city, prajnost, empatia... Ja si drzim od takych ludi odstup, inak by ma to trapilo co taka osoba robi, hovori...

titla
10. máj 2021

Ak je to dobra kamaratka, s ktorou ta spaja minulost, dala by som jej este sancu. Nemusi to byt rivalita a neprajnost z jej strany. Pises, ze ona akoby bola vzdy ta co ma v zivote stastie a teraz riesi zavazny problem. Moze byt, ze len doteraz nemusela v zivote celit problemom a nevie sa s nimi vyrovnat. A teraz stratena vo vlastnom zufalstve sa so situaciou nevie vysporiadat a tak v bezmocnosti kope okolo seba v marnej snahe si ulavit. A vy ste terc.
Ale to je len domienka a mozno je to fakt zavistliva mrcha... skus jej najskor podat pomocnu ruku a ked to nepomoze, zbytocne si nedaj ublizovat a odstav si ju zo zivota.

monka105
11. máj 2021

Sú také povahy. Najlepšie ignorovať a ak je toho už príliš, narovinu povedať, že ti vadí, aká je stále negatívna a nikomu nič nepraje, nech sa vyrovná so svojimi problémami a nevyvršuje si ich na druhých.

luccija
11. máj 2021

Ja si myslim, že tieto povahové črty sú práve medzi kamarátkami😉ženy si závidia veľa veci mužov, dobre deti, peniaze, pomoc od rodičov...

vilma7
11. máj 2021

Aj ja som zažila, takže áno,existuje aj medzi kamarátkami. Žiaľ

autor
12. máj 2021

Ďakujem za názory, ono asi je tou jej povahou, taky ten vysavac energie, lebo ked si spatne premietnem roky nasho kamarátstva, tak vlastne mala take sklony vzdy... Budem to brat tak, ze ma horšie obdobie, ale keď uz sa mi bude zdat, ze to okato prehana, tak jej to poviem narovinu, aby mala troska zrkadlo, rady jej vsetky kamarátky pomozeme, ale chceme sa isto aj tešiť z našich úspechov a nie nechať si ich znechutit a mat za ne nebodaj vycitky.