Problémy s ex

1. máj 2024

S ex niesme spolu pol roka. Mame 5 rocne dieta. Chce vyplatit cast z domu, na ktory nema pravne narok. Hypoteka, vsetko je na mna pisane.
Mam priatela, nedovoli aby sa s nim dieta stykalo. Vyhraza sa ublizenim na zdravi v spravach.
Na dieta neplati, pokym ho nevyplatim.
Co dalej? Aby mi dal pokoj a nemusela som sa bat ze niekomu ublizi?

haley7897
1. máj 2024

Nič, normálne, polícia, súd...

pribinak
1. máj 2024

Neplní si vyživovaciu povinnosť? V pi celok ráno by som sedela u exekútora

deti95060810
1. máj 2024

vyhľadať dobrého právnika .
sms správy od ex si nevymazávaj - to máš dôkaz.
inak tvoj ex mieša dokopy dve veci - výživné a nehnuteľnosť.

autor
1. máj 2024

On bude platit dokym ho nevyplatim.
Ale ja ho nemam z coho vyplatit. On nedal velku sumu .. ja som dala z dedictva. Inak som davala tiez peniaze pracovala som okrem materskej

simona92101
1. máj 2024

Mali ste sudom stanovene prispievanie na dieta?akym pravom ziada vyplatenie z domu kt.nieje jeho?treba podat trestne oznamenie za neplnenie vyziv.povinnosti

alickapusinka
1. máj 2024

Tvoj nový priateľ nedovolí aby sa dcéra stretávala s jej otcom.

macatt
1. máj 2024

Aj moj ex si myslel, že má právo na byt a vyhrážal sa tiež, nevšímala som si to, sú to výkriky do tmy, nepomôže si.. ja som od strachu ani nežiadala o výživné🙄 nedaj sa zastrašiť a rieš to, držím palce🫶

bebebi
1. máj 2024

@alickapusinka podľa mna to myslela tak, že ex nedovoli, aby sa dieťa stretávalo s novým priateľom

enmery
1. máj 2024

@alickapusinka Ja som to pochopila tak, že otec nedovolí, aby sa dieťa stýkalo s novým priateľom a otec sa vyhráža ublížením si.🤔

haley7897
1. máj 2024

Úplne by som jeho požiadavky na vyplatenie z domu ignorovala a išla riešiť vyhrážanie na políciu a neplatenie výživného. Ak má pocit ze mu dlzis niečo za dom, nech si to sám rieši súdnou cestou, momentálne to nieje tvoj problém.

syslik81
1. máj 2024

pises ze nieco aj on dal do domu - ak ma na to dokaz tak to ziadat samozrejme moze... kazdopadne vyzivne sa platit musi tak ci onak-takze za pravnikom a na sud ... ine ti neostava

autor
1. máj 2024

@bebebi ano tak som to myslela. Novy nezakazuje nic

autor
1. máj 2024

@syslik81 dal vyplaty zatial co som bola doma 3 roky s dietatom. Inak ziadnu sumu nedal

autor
1. máj 2024

Ja som ho nedala na sud. Mam cakat dokym sa on nepostavi na vlastne nohy. Vsetko platim sama

mk1111111111
1. máj 2024

Nebud hlupa, nemas preco cakat, ziadaj sudne vyzivne, aspon sa vsetko pohne falej, takto Ta len zastrasuje

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

Byt ste si zaobstarali po svadbe, či pred? Hypotéku ste splacali aj počas manželstva?
Čo sa týka vyhrážania, neplatenia výživného, tak na políciu. Vyzivne a vysporiadanie majetku sú dve odlišné veci.

haley7897
1. máj 2024

Kto ti povedal ze máš čakať kým sa nepostaví na vlastné nohy??? Seriózne, smer polícia riešiť vyhrážanie a hneď za tým výživné...

autor
1. máj 2024

@vyrovnanaosoba slobodna som. Neboli sme manzelia.

autor
1. máj 2024

@haley7897 on ma o to poziadal.

sheila121
1. máj 2024

Akosi mi uniká pointa: prečo si ho nedala na súd? Lebo ho nemáš z čoho vyplatiť?

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

Tak hneď večer píš návrh na úpravu styku a vyzivne. Nič iné

autor
1. máj 2024

@sheila121 lebo som hlupa a myslim na to co ked naozaj nema.. pritom pravdepodobne klame

haley7897
1. máj 2024

Ale prosím ťa... On ťa požiadal a hneď za tým sa ti vyhrážal, zakazuje to s kým sa môže dieťa stykat, požaduje vyplatiť z tvojho domu a neprispieva na dieťa... Zabudla som na niečo???

autor
1. máj 2024

@haley7897 nie.. ze potrebuje cas aby si na to zvykol. Ze aspon rok. A rok co? Mam cakat?

haley7897
1. máj 2024

Aby si zvykol na čo? Však nemusí byť zvyknutý, trvalý príkaz a platím výživné. Nie, nemáš čakať lol

som_realistka
1. máj 2024

Nehnevaj sa, si hlúpa, okamžite si požiadaj o výživné, to sú peniaze pre dieťa. A druhá vec, ak ti dával výplatu počas toho co si bola s VASIM dieťaťom doma, tak môže žiadať max polovicu splátok hypotéky, ty si mala aj čosi ušetrené aj dedičstvo. Takze tvoju hypo neplatil, živil svoje dieťa, seba samého a matku svojho dieťaťa. Ty máš čakať kým sa on postaví na nohy, a ty máš skákať ako on píska a nikoho iného si nenajst lebo on nechce aby sa s ním dieťa nestretavalo. Tak to je ďalší adept do dnešnej témy o vymazaných rodícoch.😀😀😀😀

autor
1. máj 2024

@haley7897 na to ze bude mala s niekym inym zit

haley7897
1. máj 2024

No však si môže zvykať a zároveň platiť výživné. Jedno z druhým nemá nič spoločné.

cacianka
1. máj 2024

Upresni výživné - prečo neplatí príspevok na svoje dieťa
Upresni vlastníctvo domu - kto koľko investoval, odkiaľ si mala €, kto je vlastníkom

mogaa
1. máj 2024

nuž riešili ste vysporiadanie majetku? majetok získaný počas manželstva je oboch, rovnako ako aj pohľadávky počas manželstva sú oboch....