Problematická svokra

majkkkaaa
9. sep 2023

Ako by ste reagovali,keby vaša "svokra" s ktorou mate problémy vás chcela opäť navštíviť (bývame 400 km od seba) a naposledy ste mali hádku, sa opýta môjho muža (jej syna) ci môže prísť na návštevu a on sa vzápätí nato opýta mňa ci môže prísť...a ona mu potom napíše správu ze "ty sa musíš pýtať ci môžem prist?"

amonet
9. sep 2023

ze riesis zbytocnosti.

otvorena
9. sep 2023

Ach prečo všetko riešia cez synov 🙈to poznám a je to akoby dosť nepríjemne

cacianka
9. sep 2023

Záleží od všetkých okolností.
Prečo tá tú hádka bola a hlavne aké sú vzťahy všeobecne.
Ako by sme reagovali my, je irelevantné, len ty vieš pozadie, nevieme ti poradiť= nevieme fakty

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@cacianka Vlastne je to na dlhšie a nechcem to tu vypisovať všetko ale príde mi ze je to z jej strany psychické "týranie" takáto otázka,ved za ten byt platíme obaja na pol tak snáď sa ma môže priateľ opýtať ci môžeme mať návštevu.

mikadooo
9. sep 2023

@majkkkaaa nijak. Veď teba sa svokra nič nepýtala, či? A - áno, my sa ohľadom návštev jeden druhého pýtame, je to základná slušnosť medzi nami. Takisto sa ho opýtam či "môžem ísť von", aj keď ma nedrží na retiazke. To isté robí aj on. Nevidím na tom nič zlé, keď je to s jeho (v tvojom prípade s tvojím) súhlasom.

mondolina
9. sep 2023

@mikadooo
ty sa pýtaš muža či môžeš ísť von? 🙈
tak hádam oznamuješ....

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@mondolina Tak o tomto by som tiež pomlčala keďže nie každá žena má takého ustretoveho chlapa ako vy...ale otázka bola smerovana na niečo úplne iné tak sa prosím vyjadrite k tomu a ak nemáte co tak radšej nepíšte,ďakujem

ckocka
9. sep 2023

@majkkkaaa A akú reakciu by si od svokry s ktorou sa hádaš a máš s ňou problém očakávala?

nikinikiniki8
9. sep 2023

Neviem či máte deti a aká bola hádka atd ale ja to vnímam trošku inak keďže máme polročného syna, svokra býva tiež od nás asi 350 km a vôbec sa nezaujima a teda napriek tomu že ja som s nou neni úplne ok keďže sa chová ako chová ale ja by som bola práveže veľmi rada keby aspoň občas bola schopná k nám a zaujímať sa o syna a o vnúča 🙂

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@otvorena môžme si napísať cez súkromnú správu?

mikadooo
9. sep 2023

@mondolina nie, pýtam sa ho, či môžem. Takisto on mňa. Neznášala som, keď mi len tak oznámil, že ide von a ja s vyplazeným jazykom 3 krpaté decká doma a on si ide chlastať. Tak som si vydupala, že nech sa najskôr opýta, či mi to vôbec vyhovuje. Dohodli sme kompromis a teraz nevidím dôvod, prečo by sa oň mňa mal pýtať a ja mu len oznamovať. Čiže pýtame sa obaja či môžeme ísť von.

majkkkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
9. sep 2023

Tvoj muž sa zachoval dobre, keď sa Ťa spýtal, či môže prísť, ste predsa spolu, ste rodina, mne to príde úplne normálne, keď sa nám ohlási návšteva z mužovej strany, tiež sa ma opýta, ja detto ... a u nej mi to príde, ako keby bola urazená za to, že už pre svojho syna nie je "kráľovná", že jej nedrží stranu, že si proste niekto, kto je "viac ako ona".
@majkkkaaa

ckocka
9. sep 2023

@majkkkaaa Ja som to pochopila, nemožete sa so svokrou vystáť.

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@dzulli1980 Presne o toto ide ďakujem že to konečne niekto pochopil 🙏 aj keď môj muž to stále nechápe

mondolina
9. sep 2023

@majkkkaaa
nepísala som tebe. buď pozornejšia.

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@mondolina Ja som napísala niečo niekde ze si to písala mne? Prosím ťa bud pozornejšia ty...a nevytvarajme tu zbytočne hádky prosím 🙏

mondolina
9. sep 2023

@majkkkaaa
reagovala som na niekoho iného, to tu nie je zakázané 😉
či sa ti to páči, alebo nie. a ak takto riešiš aj iné veci tak sa nečudujem, že máš napäté vzťahy 👍

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@mondolina tak keď si taka múdra prosím ta reaguj aj na môj príspevok a pomôž mi ďakujem 😁😊

mondolina
9. sep 2023

@majkkkaaa
no nič ty musíš teda vedieť či tam svokru chceš či nie. a dôležité je aj ako sa tvoj muž k tomu stavia.

cacianka
9. sep 2023

@majkkkaaa tvoje príspevky sa uberajú trochu čudným smerom, ako reagujes na diskutujuce.
aké máte medzi sebou problemy však netušíme a to čo si spomenula obchody , je odrobinka. Stačilo odpovedať že potrebujem tam ísť, a môžem, tak ako ste išli vy svokra do svojich
Vlastne ti ani svokra nie je....

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@mondolina
@mondolina ďakujem🙂

domiklik
9. sep 2023

@majkkkaaa tvoj muž reagoval veľmi dobre, keď sa ta spýtal... Zdieľajte spoločnú domácnosť, je to elementárna slušnosť... Na tvojom mieste by som mu povedala, že áno, jeho mamička môže prísť na návštevu, ale nech si ju vyvenčí bez teba 🙂

evita_g
9. sep 2023

@majkkkaaa Žabomyšie spory. Tvoja "svokra" býva 400 km ďaleko, predpokladám, že nechodí každý víkend. Či sa ti to páči alebo nie, je to matka tvojho "muža", tak keď príde na návštevu, zakopala by som zbrane a správala sa normálne. Nemusíte byť kamošky, ale s rešpektom sa dokážeme správať aj k cudzím ľuďom, nieto k blízkym osobám našich blízkych osôb 🙂

mondolina
9. sep 2023

@majkkkaaa
uvedom si že svokru nezmeníš ( ani ja tú svoju🙈)
a ani moc mužov vzťah k matke 🙏
čo z toho vyplýva?🤔

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@cacianka 🙂 ďakujem za názor

majkkkaaa
autor
9. sep 2023

@evita_g Ver tomu ze som sa o to snažila🙂 ale potom mi povedala niečo v tom zmysle ze ja s nim nie som ani zobrata tak ja nemôžem nič a ona je jeho matka tak ona môže všetko

thoughtfulweirdo
9. sep 2023

My sa s mužom jeden druhého nepýtame, či môže mama prísť, ale oznamujeme si dostatočne vopred, že vtedy a vtedy príde, aby sa ten druhý mohol zariadiť, či toho chce byť súčasťou 😄 takže aj v tvojej situácii by som kľudne mužovi odpovedala, že môže, ale vtedy, keď nebudeš doma 😄 a to, čo sa pýtaš - nereagovala by som na tú jej správu nijak, načo aj? Pokladám za zbytočné aj to, že ťa muž o nej informoval, mal na to mame jasne a stručne odpísať sám, že áno, vy sa dohadujete spolu a bodka, neeskalovať to medzi vami ďalej.

nika11103
9. sep 2023

Nech máte akékoľvek vzťahy , vaša svokra je mama vášho muža , ktorá mu život dala a vychovala ho . Ja sa veľakrát so svokrou nezhodnem . Keď niečo je , poviem priamo jej a neriešim cez muža .

mamina7070
9. sep 2023

@majkkkaaa o pomyslela by som si o ej ze len robi rozbroje a provokuje

muz reagoval dobre na termin navstevy by som yrazne obmedzila pobyt doma