Priateľstvo muža so ženou v práci - zrelý vek

10. okt 2021

Aky mate nazor na priatelstvo muza (nepriamy nadriadeny, starsi, zdravotnicke povolanie) so zenou v praci? Obaja mame svoje rodiny a fungujuce manzelstva, on uz dospele deti. Postupne sme sa stali jeden druhemu oporou, zverujeme sa, chodime na obedy, kupujeme darceky k sviatku a pod. Ale len v praci, v sukromnom case sa nikdy nekontaktujeme, je to bez akehokolvek ineho umyslu. Len ma tesi, ze si rozumieme. Moj manzel sa s nim pozna a nema s tym problem. On ma velmi milu manzelku, ovela lrajsiu a sikovnejsiu odo mna. Pracujem tam 9 rokov. Sokovalo ma, ked pri konflikte v piatok mi kolega vykrical, ze aj tak cela nemocnica vie, ze spolu spavame a roky to spolu tahame. Po mojom udive sa pridali aj kolegyne, ze to zapieranie je zbytocne a trapne. Aky mate na to nazor? To naozaj podla vacsiny nemoze existovat priatelstvo medzi muzom a zenom? Zvazujem odchod z prace, dost sa ma to dotklo…

dskjhfdlkdjhl
10. okt 2021

Mnohi ludia si kadeco myslia a pravda to nie je. preco by si mala odist? Aby si mysleli, ze trafili klinec po hlavicke a vystvali ta?

syslik81
10. okt 2021

vychadzas s jeho zenou a on s tvojimmuzom ... sadni te si na obed vsetci 4 a povedz co sa riesi za vasim chrbtom uistite partnerov ze ste len kamaradi a nic viac a ze nechcete aby sa drby dostali ku nim a nepochopili pravdu .. mate svedomie ciste nemusite sa inym co ospravedlnovat ... mam vela kamaratov viac si rozumiem s muzmi ako zenamia uprimne je mi jedno kto si co mysli ... ludi su proste drbny a budu taky ci si tam alebo nie

dievcacitajucelist
10. okt 2021

Ja osobne nie som zástancom priateľstva muža a ženy, keď už majú vlastné rodiny...jasne, že kolegovci si myslia čo chcú...pravdu viete len vy dvaja...ťažko radiť...u nás v robote...bol "srdečný" vzťah medzi manažérom výroby a jeho asistentkou...neviem či niečo medzi nimi bolo ale všetci si to mysleli a aj tak o nich rozprávali...keď ti takéto reči nevadia a vieš sa odosobnit tak sa na nich vy..r a vychutnávaj si vaše kamarátstvo...

tatisna
10. okt 2021

Choď za tým kolegom a oznam mu,že zvazujes žalobu na finančné odškodnenie a že by sa To mohol pred kolegynami ospravedlniť. Jedna vec je že si to myslia,druhá vec že to niekto šíri medzi ďalšími a nahlas to povie a Tebe to môže fakt uškodiť v súkromnom ale aj pracovnom živote.

zuzanaam
10. okt 2021

podľa seba súdim Teba...

malicka_mysicka
10. okt 2021

Roky pracujem v muzskom kolektive. Ked som nastupila, dost sme sa kamaratili s jednym veducim. Nebol to moj nadriadeny. Cela firma si myslela ze spolu spime. On casom presiel do inej firmy. V praci mi ostali dvaja priatelia, obaja muzi. Z jedneho sa casom stal moj priamy nadriadeny. Ked som chodila do prace, kazdy den sme spolu chodili ci uz na kavu alebo na obed. Momentalne som na RD, som vo svojom vztahu stastna. Ale rada chodim aj do prace, lebo tam mam priatelov, ktori su mi oporou. Skutocnych priatelov clovek nestretne v zivote vela a ci to, ze si mam s niekym co povedat, riesia klebetnice vo firme, to nie je moj problem. Som pohladna zena, viem o tom, a keby riesim co o mne kto povedal, asi by som polku zivota preplakala. Ak si spokojna v praci, urcite to nie je dovod na odchod z prace.

kikus7
10. okt 2021

Môže existovať také kamarátstvo. Tiež mám takých kamarátov (nie však nadriadených/podriadených, ale to je jedno). Všetci sme zásadoví a vieme, čo je to morálka. Takže kašlite na tých, ktorí tvrdia niečo iné. Len závidia, lebo tí ľudia musia byť neskutočne nešťastní, keď nedoprajú úžasné kamarátstvo. Držte sa a nerobte si z toho vrásky. 🍀

selu11
10. okt 2021

Kamarátsky vzťah medzi mužom a ženou určite môže existovať, sama taký vzťah mám už 11 rokov. Teraz som na materskej, s kolegom si píšeme, voláme ale všetko v rámci kamarátstva. Ja poznám jeho dlhoročnú priateľku, on môjho manžela a nie je žiaden problém. Samozrejme že v práci som si vypočula, ako spolu chodíme po kubláloch, robili sme spolu aj nočné, kedy vo firme nikto iný nebol, takže tých rečí bolo neúrekom. Ani ma ale nenapadlo kvôli tomu odchádzať, skôr sme sa na tom bavili a bavíme dodnes 😉

siska53
10. okt 2021

Priatelatvo medzi muzom a zenou bez ohladu na vek existuje aj bez toho, ze by ti dvaja medzi sebou nieco mali.

nely1704
10. okt 2021

Môžeš ich osr.... Ľudia ak chcú klebetiť, tak budú.
Ak máš svedomie čisté, vôbec nad odchodom neuvažuj. Ak odídeš, len dáš najavo, že mali pravdu ... Kúp si niečo na seba a veselo pokračuj ďalej tam, kde si.
Hoď to za hlavu. Ich to prejde

kkovacovak
10. okt 2021

U nás bol rovnaký problém. Kolegyňa nastúpila do práce už ako kamarátka daného kolegu. Navštevujú sa aj s rodinami, ich deti spolu trávia čas, manželky si spolu volajú a chlapi si pomáhajú. No aj napriek tomu sa začalo šuškať že spolu spávajú a neviem čo všetko 🤦‍♀️ Najskôr bola z toho kolegyňa nešťastná a kolegu to strašne štvalo. My ostatní (tí ktorí vedeli kde je pravda) sme to začali otáčať na srandu aby tí ktorí šírili tieto reči pochopili že sú nám len na smiech. Časom to už nikto nerieši len občas to tak zo srandy niekto šplechne do éteru. Takže z toho vyplýva že to nerieš. Reči vždy boli, sú, aj budú. Časom ich to prestane baviť a nájdu si idú oblasť záujmu.

anita6666
10. okt 2021

Nie,nemoze...resp.moze,ale až po tom keď prebehne sex a zistite,že tudy cesta nevede,mozu byť žena a muž už len kamaráti,inak nie....tak si rýchlo vrznite,nech ma vaše kamarátstvo zmysel,inak je to smiešne a kolegom sa nečudujem

siska53
10. okt 2021

@anita6666 vacsiu blbost som hadam asi ani necitala.

nely1704
10. okt 2021

@anita6666 ja sa čudujem , aj keby náhodou mali spolu dobry sex, čo koho do toho 😄 nech sa stará každý o svoju robotu, no ale podľa seba súdom teba..

mabenn
10. okt 2021

Ten kolega co ti to vykrical je cisty? Lebo ak by aj, co ho do toho...a preco by si mala odist? Neblazni...

anita6666
10. okt 2021

@nely1704 však nech majú radšej sex,ako takúto traposinu,čo autorka opísala v príspevku a ešte je ochotná aj z práce odísť...wtf? Chore...pravda však bude taká,ze autorka sa zase namotala ako typická žena a namiesto mavnutia rukou by radšej zdrhla....prečo asi? Niečo tu nevychádza a áno,je na smiech

nely1704
10. okt 2021

@anita6666 no keď to hovoríš Ty, asi by ho mali mať

luccija
10. okt 2021

Existuje také priateľstvo...skôr by ma zaujímalo prečo bol konflikt v práci a prečo si dovolili zrelej žene niečo také povedať?Výpoveď by som určite nedavala

autor
10. okt 2021

@anita6666 nie som namotana. Odchod ma napadol, lebo sa hanbim a momentalne ma sklamalo doterajsie pretvarovanie ostatnych. A mrzi ma, ze nieco podobne si mozno myslia aj jeho blizki a tak..

anita6666
10. okt 2021

A kvôli čomu cudziemu chlapovi kupujes darčeky? Keď od neho nič nechceš? Čo ti pere? Buď si s ním vrzni alebo sa vys.r na to a tie peniaze Minaj radšej na deti. Ani sa nečudujem,že sa hanbíš,veď je to smiešne a že zrelý vek

zuzanka.zuzu
10. okt 2021

@anita6666 a čo keď ten sex bude dobrý? lebo písala si len o zlom...

anita6666
10. okt 2021

@zuzanka.zuzu a čo ja viem,ako to majú v hlavickach nastavené? Keď bude dobrý,môžu si užívať ďalej,ale nie takto traposit preboha

zuzitko74
10. okt 2021

Máš to ťažké, takých tých jednoduchších nemáš šancu presvedčiť, že existuje priateľstvo medzi mužom a ženou, v ktorom nie je sex.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
10. okt 2021

v prípade, že sa priatelíte všetci 4, tak áno, súhlasím, že ti môže byť fajn kamarátom. ak aj tvoj muž pozná jeho ženu, ona tvojho muža a ak sa tiež občas stretnú sami dvaja a výborne si rozumejú. inak ja osobne na takéto kamarátstva neverím. iba ak by bol ten muž gay. alebo žena lesba (čo je menej častý prípad). čo sa týka ostatného personálu - kolegov, je ich do toho veľké hovno, či sa spolu len kamaráti alebo máte techtle-mechtle, pokiaľ ich nemáte v práci a tým pádom nezneužívate pracovnú dobu na radovánky. do všetkého ostatného, čo robíš alebo nerobíš v súkromí, je ich prd. dobrú radu poskytla určite
@syslik81 kde súhlasím. stretnite sa všetci štyria a predebatujte si to. navyše, asi by bolo možno vhodnejšie celkovo, keby ste do spoločnosti (reštaurácia, bary, pivo.... a neviem čo) chodili vo štvorici. párkrát by vás takto videli a tie hlúpe reči by proste vymizli.
@elizabet173 ísť na obed? v tom nevidím problém ani ja. naješ sa a ideš ďalej.... ale autorka píše toto: "Postupne sme sa stali jeden druhemu oporou, zverujeme sa, chodime na obedy, kupujeme darceky k sviatku a pod."
no.........ak je to takto, tak to naozaj určite mnohým bije do očí. ja si teda neviem predstaviť, žeby som sa zdôverovala inému, než môjmu mužovi a žeby mi bol oporou iný chlap. akože fakt nie. inak platí, čo píšem v tomto komentári na začiatku. že nech s ním už robí, čo chce, ostatných do toho figa borová.

arriana29
10. okt 2021

@anita6666 teba chlap podviedol s nejakou jeho kamarátkou alebo čo ti je ? Úplne neprimerane reakcie predstav si že môže priateľstvo môže byť aj medzi mužom a ženou a nemusí byť za tým žiadna namotavka z jednej strany alebo sex.

anita6666
10. okt 2021

@arriana29 na túto tému existuje velmi pekne prirovnanie od red pil ľudí,ktorí sa tým zaoberajú....keby žena a muž (títo super kamaráti) ostali sami na opustenom ostrove....čo myslíš,ako by to vyzeralo?

dskjhfdlkdjhl
10. okt 2021

@anita6666 No, mozno by bolo fajn, keby ludia s primitivnymi nazormi ostali na opustenych ostrovoch😉

oblecenie99
10. okt 2021

Nikoho do toho nič, a ja verím ze z vašej strany ide o úplne nevinne veci, napriek tomu sa dalo očakávať, že ľudia si začnú suskat a klebetit a myslím si, že to nebudú len kolegovia, ale aj iní.. Ja som asi povaha, ktorá nevie mat bližší dôverný vzťah s osobou druhého pohlavia a to som nikdy nikoho okrem môjho muža nemala a nie som žiadna zvodkyna ani povahou 😀 ale vždy mi zasvietila kontrolka a Red alert v hlave, ak nejaké kamarátstvo s mužom už bolo príliš dobre.. Stalo sa mi to za života asi trikrát, z toho jeden je môj muž, bol nezadany samozrejme, ale proste... Ja si neviem predstaviť, že by som bola doverna kamoška s chlapom a po čase nezačala "niečo" cítiť k nemu..lebo pointa je, že ak sa s ním už dovernejsie skamarátim, tak to asi nebude náhoda, nejak ma priťahuje.. Niečo mi na nom imponuje. Len si myslím na začiatku, že to len kamarátstvo.. Ci? Na druhej strane, mne ako partnerke by to sakra vadilo, keby mal muž aj inú spriaznenú dušu. Veľmi. Hoci len nevinne. A co som videla u kamošiek, kde chlapi mali "najlepšiu kamošku" tak vadilo to každej jednej a boli z toho po čase doma problémy.