Partner stále pracuje a nič iné ho nezaujíma

1. máj 2024

Ahojte, asi tu dostanem len hate ale aj tak asi skúsim.
S Partnerom som druhý rok, obaja sme pomerne mladí, ja mám 26 on má 27. Máme ale problém, partner proste stále pracuje. Robí na živnosť programátora a nič iné ho nezaujíma len aby mal viac peňazí. Finančne sme na tom dobre obaja máme veľmi slušné platy ale aj tak to nestačí. Mám pocit, že mu nikdy stačiť nebude. Absolútne všetko sa prispôsobuje jeho práci. Ani si nepamätám kedy sme boli naposledy niekde spolu tak že nepracoval. Dnes je sviatok. Ja som chcela niekde vybehnúť ale on musí pracovať. Nerozumiem tomu. Viackrát som sa snažila sa s ním porozprávať, že sa cítim zle lebo mám pocit, že keď aj máme čas pre seba tak rieši iba prácu. Nič sa nezmenilo. Preto rozmýšľam, či mi to za to stojí.

kvietok2012
1. máj 2024

Zbal sa a odíd, možno si to ani nevšimne ze tam nie si.

drago12587
1. máj 2024

Nechaj ho druhej :D potom ti zatrubi ked okolo teba prejde na porsche s 3ma krajšimi :D ...

haley7897
1. máj 2024

Dobre. Ako reagoval keď si sa s ním o tom rozprávala. Čo bol jeho argument. A aký je spoločný plán do budúcna. Ak nejaký je. Vieš, tak ako my máme biologické hodiny, väčšina ľudí, detto mužov má "finančné" hodiny. Mnohí sa snažia predtým ako založia rodiny zabezpečiť dostatočnú hotovosť ci už je to na bývanie, rozbehnutie podnikania a pod.

gribka1
1. máj 2024

Spýtaj sa ho, kedy už bude mať dosť. Možno má nejakú hranicu, že dovtedy budem makať a potom .... Koľko sa ti venuje denne?

autor
1. máj 2024

@drago12587 Ďakujem za komentár, pomohlo. 🙂

@haley7897 Povedal, že pre neho sú peniaze dôležité a že veď spolu sme. Úplne ignoroval to, že aj keď máme byť spolu tak rieši prácu. Nehovoril nič o zakladaní rodiny.

@gribka1 Budem citovať "Ja to beriem tak, že vždy sa môžem mať lepšie"

gribka1
1. máj 2024

Aha, ale to asi len v číselkách na účte, ak si ich nevie užiť. Bývate spolu, či zvlášť?

autor
1. máj 2024

@gribka1 Bývame spolu

gribka1
1. máj 2024

Tak skús niekam odísť, by ma zaujímalo, kedy si to všimne. Ak s ním troška nezatrasieš, že môže o teba prísť, asi si to neuvedomí.

haley7897
1. máj 2024

Ok, ste spolu druhý rok, osobne by ma zaujímalo do akého vzťahu investujem svoje najlepšie roky, takže temu "kam smerujeme" a teda či tam smerujeme spoločne by som otvorila asap. Odpoveď "Ja to beriem tak, že vždy sa môžem mať lepšie" znie hodne ako jednotné číslo, a teda by ma zaujímalo či má to bude zahŕňať. Ak áno, úprimne, je v najideálnejšom veku naozaj pracovne zabrať a kariérne aj finančne sa posunúť bližšie k tomu kde chce byť.

majlo1234
1. máj 2024

A naco potrebuje mat viac penazi, ked len sedi doma? Na co ich mina?

autor
1. máj 2024

@haley7897 Ako okej ale pracovať nonstop je podľa mňa dosť cez čiaru.

@majlo1234 Úprimne povedané na nič.

haley7897
1. máj 2024

Pozri, ak ti to nevyhovuje a máš inú predstavu o vzťahu a on ťa nieje ochotný stretnúť aspoň na pol ceste... Vieš čo robiť...

januska12323
1. máj 2024

Na ten výlet choď sama a rob to vždy keď chceš ísť na rande, len bez neho, potom rozprávaj ako super bolo. Buď sa zobudí a zistí, že o teba musí aj bojovať alebo si to ani nevšimne.

stanulienkat
1. máj 2024

@drago12587 co komentar, to perla. Ona bude mozno sediet v skodovke s milovanym muzom a bude aj ona milovana. Co je viac? Porsche?

dorottka
1. máj 2024

Osobne nepoznam ziadneho freelance programatora, ktory by nepracoval defacto nonstop… a to niektorych poznam aj 20 rokov a nic sa nezmenilo, ani ked prisli deti atd., tam je
potom dovod vysoka hypoteka, zatiahnutie za manzelku na RD, uz celkovo vyssie naklady. Nehovorim, ze kazdy je taky a vynimky neexistuju, len charakter tej prace je proste taky, nikdy nie je hotovo a ked je clovek plateny od hodin, tak je velmi tazke povedat nie. Work life balance je umenie, ktore tieto volnonozne profesia zvladaju len velmi tazko.

majlo1234
1. máj 2024

Tak potom zbytocna namaha. To by bol moj ciel, zistit, co teda planuje so zivotom a s tolkymi peniazmi, ako si predstavuje buducnost a podla toho by som s azariadía

nikpa
1. máj 2024

Sama si si v poslednej vete položila otázku na ktorú si musíš odpovedať. Len ti poviem, ze toto keď sa aj zmení tak len k horšiemu. Lebo keď prídu deti, ty zostaneš doma, prídete o jeden príjem a on bude mať pocit, že to samozrejme musí dohnať. A teda čas pre teba a dieťa nezostane...

luciaruz
1. máj 2024

Rob si program bez neho, chod na vylety, s priateľmi, uzivaj si život. Ja som presvedcena, ze casom začne žiarlit. A necakaj ho doma po kazdy krát s otvorenou náručou. Ak sa mu oci neotvoria, tak odid. Lebo zamysli sa: istotne je toto clovek, s ktorym si chceš budovať budúcnosť? Tento človek ta berie ako samozrejmosť moja zlata. A tak aj s tebou jedná. A tak aj jednat vždy bude. Bude ta prehliadať, a zároveň spoliehať, ze ho vzdy budes doma cakat ako slepica. S peniazmi na účte, ale sama večne sama. To je uchvatny zivot teda, gratulujem 🫤

egonsk
1. máj 2024

Ako by zareagoval, keby si mu rozopla jatku a nasadla si na neho a na jeho prekvapeny vyraz by si len kludne povedala - prepac, ja sa len obsluzim, nenechaj sa rusit. ... myslis, ze by mu docvaklo? 😉😋

domkakvet
1. máj 2024

Utekaj prec, na co ti je taky ignorant.

milanm12
1. máj 2024

Hej.. ja som tiež pracoval nonstop a polovička to chápala. od 18.. mám 29 a môžeme si s prepáčením kokot váľať. K niečomu to bolo😉.

thoughtfulweirdo
1. máj 2024

@milanm12 Určite si ale vedel zo seba vykoktať, s akým cieľom to robíš a kde je finiš 🙂

thoughtfulweirdo
1. máj 2024

Ja by som sa ho spýtala, aký je jeho plán do ďalšieho života. Bude takto makať dokedy? Do 40? Do 50? Do smrti? Chce mať niekedy viac než frajerku? Chce mať deti? Čo chce v živote dosiahnuť, okrem čísel na účte?

personality
1. máj 2024

Rovnakého som mala. Za 15 rokov som iné počula, len "pracovat" skloňované vo všetkých časoch. Pracoval som, pracujem, idem pracovať, budem pracovať. Z domu nevychádza, sedí nonstop za pc, ak teda v noci nespí. Niekedy aj do noci je na pc. Z domu doslova nevychádza, len keď mu kuriér z restiky donesie jedlo. Vďaka covidu bol roky doma, mali 100%ny home Office.

alexis617
3. máj 2024

Tvoj priateľ je vorkoholik ,ako ja okrem toho na jeho obhajobu snaží sa len Vás zaistiť do budúcna ak myslí na to ,že raz si stebou spraví dieťatko budete tie peniaze potrebovať a snaží sa zabezpečiť podmienky keď nastane tato situácia mimochodom veľa ľudi pracuje aj cez sviatok ja som ťahala 11hodinovku a to mám doma 4 deti a muža tiež mi vyčíta ,že stále som v robote ,ale peniaze sa nezarobia same a mám náš štandart na ktorý som zvyknutá

chrissssss2727
3. máj 2024

Hahaha vždy keď si pozriem tieto témy od žien tak som nesmierne vďačný že už dlhé roky nemám žiadnu ženu hahah svalmi sa nedá ani tak ani tak 🤣🤣 pracuje veľa máte peniaze rozchod nepracuje veľa nemáte toľké peniaze plačkanie ,rozchod 🤣🤣

gribka1
3. máj 2024

@chrissssss2727 A to musí byť vždy len extrém? Nájsť rovnováhu medzi zarábaním a následným užívaním sa nedá? Či načo mu je v tomto prípade žena? A veľa šťastia v pokojnom živote bez ženy.

chrissssss2727
3. máj 2024

@gribka1 vidíš vidíš,výbornú otázku si dala že načo mu je v tomto prípade žena 🤣🤣 to netusim ani všeobecné ,nieto ešte v tomto prípade 🤣 a ďakujem pekne,najpokojnejši od môjho narodenia 😆