Obsluhovanie muža

3. máj 2024

Je tu niekto to je lenivý čo sa týka muža ? Milujeme sa aj všetko v pohode,sme zasnúbení ,ale vôbec nemám chuť ani sa mi nechce mu niečo variť alebo ho nejakým spôsobom obsluhovať,väčšinou on vari ,ja upratujem byt a starám sa o poriadok,nakupujeme spolu ,ale čo sa týka varenia v Tom som lenivá ,samozrejme keď som sama doma ,keďže pracuje v zahraničí tak si navarim aj všetko ,lenže absolútne sa mi nechce starať jak niektoré ženy ,že stále vyvarajú ,peču a tak a ešte kým nie sme manželia ..my to príde trošku prehnane ,zas na druhej strane živím sa sama ,čiže nevidím dôvod keď sa každý živý sám aby sme nemohli mať rozdelené práce aj keď niektorým mojim kamarátkam to príde divne,ale akože obsluhovať vkuse chlapa ? Podľa mňa kým žena není živelná mužom alebo je nezamestnaná tak si myslím že sa nemusím tiež prispôsobovať 😀 ako to vnímate vy ?

thoughtfulweirdo
3. máj 2024

Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom obsluhovať, ale odkedy spolu bývame, my si normálne jeden druhému uvaríme kávu, podáme jedlo na stôl, operieme oblečenie aj ustelieme posteľ, tak neviem, obsluhujeme sa? 😄

dskjhfdlkdjhl
3. máj 2024

Nemyslim si, ze ked zena vari, ze obsluhuje muza, lebo snad aj ona to navarene zje. Obsluhovat by u mna znamenalo, ze robis v domacnosti naozaj vsetko len Ty, este mu to jedlo aj na tanier nalozis a pred neho polozis a ked zje, tak zase odnesies a vsetko upraces. Pokial jeden vari, druhy napr. upratuje, tak je to v poriadku.
A neda mi, ale douc sa slovencinu, strasne to trha oci. Ked on bude varit, Ty sa mozes ucit😉

simca06022011
3. máj 2024

kazdy sme iny, a nie vsetky zeny vyvaraju a vypekaju :D absolutne nie :D

marianarem
3. máj 2024

Tak napriklad ja mam vyvaranie a pecenie ako hobby, plus to jedlo.je aj pre mna, takze neberiem to ako obsluhovanie. Obsluhovanie chlapa je ine a niekore zeny to veru robia - nalozia chlapovi a donesu k telke alebo pocitacu, dojedene odnesu, umyju, spravia kavu a donesu zase k tej telke, chlap pozera telku.do noci, zatial.co zena uprace domacnost, ulozi deti. Potom sa ide ulozit chlap, vyzlecene veci necha na zemi, zena pozbiera. Tak toto.potrebu robit nemam.

bessie12
3. máj 2024

U nás taktiež jeden druhému urobí kávu/ čaj. Jeden druhému tiež naložíme na tanier, ale väčšinou to urobim sama. Ja napríklad rada varím a pečiem. Je to pre mňa určitý druh relaxu. To, ze mu občas naložím na tanier, tak si nemyslím, že to je obsluhovanie. Vie si aj sam navariť ci nabrať jedlo / koláč. Dokonca si vie aj sám dať vyprať oblečenie aj so zapnutim práčky 😁 Upratujeme spoločne, ale najradšej mám, ked je v praci a ja si sama mozem upratovať, ale aj čo sa týka varenia a hlavne pečenia 😁 taktiež jeden druhemu prinesieme /podáme nejakú vec ak nieco potrebujeme. Tiež sme "len" zasnúbení, ale žijeme spolu, tak si navzájom aj pomáhame. Svadbou sa nič nezmení. Jedine status zo slobodná na vydatá 🤷‍♀️

maxalla
3. máj 2024

Ako si to zariadite, tak to budete mat. Co viac k tomu...

thirstymonk
3. máj 2024

Manželstvo je tá najkrajšia a najťažšia vec na svete. Prečo? Lebo na manželstvo treba dvoch. Tým nemyslím len sexovanie, ale celé spolužitie. Zvykne to byť ťažké, to áno, otázne je, nakoľko chcete obaja o to spolužitie bojovať, prekonávať sa, obetovať sa jeden pre druhého a pod. Lebo o tomto je manželstvo a spolužitie.

Moja manželka mäso neje, smrdí jej, nechce sa ho dotýkať. Tak mäso varím vždy ja. Vždy. Ona uvarí ryžu, polievky, kávu (len sebe, ja nepijem), ale skoro každé ráno ju čaká uvarená káva, ktorú jej uvarím, kým sa ona vyonačí v kupelni, lebo ju milujem. A viem, že jej to spraví radosť.

Takže neviem, čo máš na mysli pod pojmom "obsluhovať" muža, ak si si vybrala nejakého úplne krepy neschopáka, čo pripáli aj čaj, s tým nenarobíme nič. Ak je zvyknutý z mamahotelu, že mu mamka všicko popot nos narichtuje, tak s tým asi nezrobíš nič. Zmeniť muža po svadbe je rovnako ťažké, ako nezmeniť ženu po svadbe :D

titla
3. máj 2024

Rozhodne si doma nezaved system, ze bude kompletne fungovanie domacnosti na tvojich pleciach. Cesta do pekla.
Ale zas navarit muzovi veceru (z ktorej sa najes aj ty) podla mna nepatri do kategorie "obsluhovat".
To ze ty radsej upraces, ako navaris a nechas to na neho je uplne o.k., ak to tak vyhovuje obom.
Ja som vcera poskladala muzove pradlo zo susiaka, ozehlila a nachystala mu na kopky, nech si to odlozi. Nemam pocit, ze by som ho obsluhovala. On natankoval auto s ktorym jazdim prioritne ja a bol v obchode na nakup veci, co som chcela ja. Tiez mi nepride, ze by ma obsluhoval. Obaja robime, co je potrebne, pripadne cim tomu druhemu spravime radost.

Svokor mojej sestry je typ chlapa, ktory sedi na gauci a vola na svoju zenu, aby mu podala salku kavy polozenu na konferencnom stoliku pred nim. Toto je za mna chlap, co sa necha obsluhovat!

luccija
3. máj 2024

@titla ja som zažila u kamarátky, že on išiel do sprchy a kričal nech mu prinesie slipy🙂ale ona ho aj holi ju to baví v tomto sa našli🙂)
Tak Ťa nebaví variť, vari on a ty upratujes.Ste si to rozdelili.Raz príde dieťa a budeš asi musieť variť tak si to užívaj

h2
3. máj 2024

Keď navarím pre rodinu (seba, syna a muža), neberiem to, že im slúžim. Prečo ty áno? Keď u vás varí tvoj partner, to ťa akože obsluhuje? Lebo navaril? 🤔

1ryba
3. máj 2024

Varenie nie je obsluhovanie chlapa. Varím pre nás. Veď aj ja jem. Či ty neješ? Keď on uvarí to je v pohode. Keď máš variť ty, je to obsluhovanie. Zvláštna logika.

katka700
3. máj 2024

Ženy sa radi pretekajú ktorá si toho naloží viac, ktorá toho viac zvládne. Potom majú zrazu 40tku na krku, 2-3 deti, už nevládzu toľko ako za mlada a sťažujú si že chlap s ničím 'nepomôže' . Ako si zavedies tak máš. To že doma nevaris, nenosís chlapovi jedlo rovno pod nos, nebehas mu za r*tou s metličkou a mopom neznamená že si horšia než akčné 'superzeny' čo všetko zvládnu, všetko stíhajú, všetko robia najlepšie a hlavne nikdy o tom nezabudnú informovať každého čo má 1 funkčné ucho.

sidicek
3. máj 2024

Jasne, že ho nemáš obsluhovať,to len niektoré ženy sa zhliadnu v roli rodinnej sluzky.Mate podelene ulohy a tak to ma byť, zjavne si si nenasla lenivca, co od maminej starostlivosti prešiel plynulo do opatery partnerky.

majlo1234
3. máj 2024

Tiez mi je to proti srsti. A su veci, ktore som muzovi urobila a ktore mi on nikdy “nevratil”. Kde mam pyzamo? Najdem mu pyzamo. Mame este mlieko? Podam mlieko. Pod utriet dietatu zadok, ja to nechcem robit. Idem. V opacnom garde by ma nikdy nenapadlo pytat od muza doniest napriklad gatky😃 verim, ze nie vsetky zeny toto maju doma, ale ja mam doma standardneho muza TM, ktory rad vyuziva svoju nekompetentnost

rorino
3. máj 2024

Takže sebe v pohode navaria,ale keď je pri tebe chlap nevaris,lebo ho nemienia obsluhovať?Ani ty vtedy neješ?Ale on tebe navariť môže?Nejak som sa v tom obsluhovani stratila😂.

cimage
3. máj 2024

Ja nerada varim a to mam 3deti, vacsinou ani neviem co a mam pocit, ze stale dokola to iste. Obdivujem ludi co ich to bavi a skusaju rozne nove recepty. Ja radsej napeciem, alebo upracem. Moj muz rad a chutne vari. Vzdy je to prekvapenie, vie dobre nakombinovat chute. Aj vo svojom okoli poznam ludi, kde muz vari castejsie ako zena.
Obskakovat je skor, ked chudak muz si nevie nalozit na tanier, nevie kde je pribor a ocakava, ze mu zena hadam aj nakraja masicko na tanieri.

lakebabe
3. máj 2024

Co je pre teba obsluhovanie. Moj muž robí nakupy potravín bezo mňa nakupuje aj mne , keď je v meste už nakúpi. Každé ráno nám chystá obidvom raňajky, fresh kávy atď. Ja zas každý deň varím obed, pečiem, varím, žehlim, periem pre oboch, upratujeme väčšinou spolu. Neviem tak za mňa o tom je spoločné bývanie, že obidvaja keď niečo robíme robíme to pre oboch

lavender94
3. máj 2024

Tak záleží ako to u vas vyzerá. Ja to neberiem ako obsluhovanie, domáce prace vrátane varenia su nutne zlo, ktoré sa robiť musí a nejak si tu prácu podelíme aby sme sa obaja zapojili rovnako. Neznamená to však, že neurobím niečo len tak pre potešenie. Napríklad donesiem kavu, upeciem koláč. Ale mňa to pečenie baví a rozhodne to nerobím nejak pravidelne ako niektoré , že koláč musí byt vždy.

babulkomale
4. máj 2024

@luccija no pretoze keby si tam nebola, tak vylezie zo sprchy nahy a susi sa po byte, ale kedze si tam bola, tak nechcel. Moj muz si neoblieka boxerky vlhky v kupelni, ale poprechadza sa po dome, uschne a az potom si zo skrine vyberie co treba.

dariaaa
4. máj 2024

Tu nejde o to ci si leniva.Ty proste nie si na vztah a dostatocne nemilujes.Pises,ze pracuje v zahranici.To znamena,ze spolu viacmenejani nezijete.Keby byval s tebou kazdy den,nevydrzali by ste to spolu.Uvarit jedlo nie je obsluhovanie.To by bolo vtedy,keby si ho uvarila,doniesla mu ku tv,ked si to vyzaduje,po zjedeni odniesla tanier,odkladala po nom rozhadzane veci,ktoré su po celom byte,vsetko to,čo si on vyzaduje a neurobi,aj ked moze.Pokial clovek pride z prace a ten druhy ma cas na pripravu jedla,tak je to normalne.Clovek ked lubi,miluje,ma rad,robi veci s radostou.On ked tebe navari,ta neobsluhuje?Vtedy to tak nevidis?Ja nemam problem urobit aj desiatu do prace,ked nieco k partnerovi,manzelovi citim.Robim to z lasky k nemu.Ty si pohodlna a asi leniva.Pravdepodobne by si nemala zit v spolocnej domacnosti s jednym clovekom.Ked raz budete spolu zit naozaj a nie dochadzat raz za čas,skonci vam to.Tebe je najlepsie zit samej

dominikamacakova
4. máj 2024

Asi si bola v minulom živote slúžka a teraz máš pocit, že musíš niekoho obsluhovať inak nie si dostatočne hodnotná ako človek. 😀

tamta
4. máj 2024

@majlo1234 tak ale toto je čisto tvoja chyba, ze tuto sluzku zo seba nechávas robiť. Co on nemá ruky?
Kde ma pyzamo/mlieko? Bud odpovedz, kde je, ak vieš, ak nevieš, tak nevies. Prečo mu ho podavas? Nema ruky a nohy? Ine by bolo, keby ta poprosil, ci mu ho podas, lebo je unavený, zaneprázdneny a je to vzájomne.

majlo1234
4. máj 2024

@tamta ved ja viem😃 ale mna by v zivote nikdy nenapadlo pytat si od neho pyzamo. Uz som mu to milionkrat vycitala, a on ze to je tvoj problem, ja by som ti podal😂 asi ano, lwn hovorim, ze muzi toto bezne robia, nie jedna kamoska ma rovnake skusenosti. Oni su radi neschopni, aby sme im moc nenakladali. Az na svetle vynimky. A samozrejme sikovne zeny, ktore vedia lepsia vycepovat svojich muzov