O čom sa najčastejšie hádate so svojím partnerom?

lexilaracroft
6. dec 2016

Nechcrm od vas vyzvedat len som prisla na jednu podstatnu vec a chcem dokazat ci to v praxi funguje aj u vas. Bolo to tak u mojich rodicov u nas aj u sestry s partnerom ktory tiez maju babo. Ked ostane zena doma s dietatom a muz pracuje dolahne na rodinu tlak. Na znizeny prijem sa tasko zvika. Muz vela pracuje aby utiahol vsetko co si mohli normalne dovolit. Ale je unaveny a preto sa hadaju. Zacarovany kruh. Toto je moha teoria... Sestra mi hovorila ze sa hadali o tom kto umije rad az do takej miery ze chcela na par dni prespat u mna... To bol len uvedeny priklad...

ella2015
6. dec 2016

@lexilaracroft My sa doma nehádame, ja sa možem pohádať tak maximálne sama so sebou. Sme síce len dvaja a partnerov príjem je podstatný ale nevieme sa pohádať. On má istú zodpovednosť a ja tiež. V predošlom vztahu bolo dieťa, mojho ex a tiež sme sa pohádali raz, on zarábal viac a ja som mala na starosti domácnosť, dieťa. Je síce pravda, že sme si mohli dovoliť pani čo prišla raz do mesiaca robiť veľké upratovanie ale nikdy sme sa nevadili. Myslím si, že ak sa nevedia dohodnúť kto umyje riad je dobré si kúpiť umývačku 😉
Pre mňa je život príliš krátky na to aby som si ho kazila hádkami

timea7
7. dec 2016

@lexilaracroft o tom, že bude počas MD znížený príjem sa vie popredu, či? Rozumní rodičia na toto obdobie čo to odložia, dieťa neplánujú v období, keď ledva prežívajú od výplaty k výplate. Keď sa tehotenstvo pritrafí, je to zložitejšie, ale stále je dostatok času niečo zmeniť - muž môže zmeniť zamestnanie, žena začať si niečím privyrábať, v čom môže na MD pokračovať, aj keď to nie je veľa, aj 50-150 eur mesačne pomôže. Pre dieťa netreba mať všetko nové, jemu je to fuk, väčšina reklamovaných somarín pre kojencov sú zbytočnosti, bez ktorých sa dá prežiť. A najmä nemusí doma čušať tri roky, ale môže ísť do práce. Hádať sa, kto umyje riad...nehnevaj sa, ale to je na úrovni detí v základnej škole. Ak je žena doma s jedným dieťaťom, mala ten riad umyť, tá hádka o takúto kravinu nestojí za to, aby bolo v rodine napätie, muža nechať oddýchnuť z práce, pospať si, cez víkend si s ním sadnúť a dohodnúť pravidlá fungovania domácnosti tak, aby vyhovovali obom. Hľadať možnosť privyrobenia, brigády aj počas MD. A uvažovať o tom, že prespí u teba? To je riešenie? To len prehĺbi priepasť medzi nimi.
Nehádame sa vôbec, sme už vo veku, keď si veľmi dobre uvedomujeme, čo znamená vzťah, ktorý nás napĺňa (lebo sme obaja prešli aj vzťahom iným), dokážeme spolu komunikovať bez zvyšovania hlasu, argumentovať bez toho, aby sme toho druhého ranili. Zo vzťahu nesmie zmiznúť úcta. To, že som aj ja na MD unavená, nevyspatá a potrebujem pomôcť od muža, sa dá povedať viacerými spôsobmi. Ale najmä si treba uvedomiť, že unavený je aj ten druhý. Dieťa je záťaž, veľká záťaž, ale obrovská radosť a nebude maličké stále. Je to prechodné obdobie, treba hľadať riešenia, ako čo najlepšie situáciu zvládnuť, no hádka všetko len zhorší. Dá sa naučiť tomu, že sa do hádky nedám vtiahnuť, dá sa naučiť komunikácii na úrovni. Je tu malé dieťa, sú tu dvaja ľudia, ktorí sa hádam ľúbia, prečo si ničiť toto krásne obdobie hádkami?
Možno je to u mňa aj tým, že som nikdy nepočula hádať sa svojich rodičov, vždy len komunikovať, argumentovať, ani starých rodičov, s ktorými sme bývali. Keď som bola ja na MD, neboli ani náhodou také možnosti privyrobenia si na MD, ale o tom, že budeme mať oklieštený príjem sme vedeli, do pol roka som mala MD, po pol roku už len smiešnu sumu a od roka nič. To sme vedeli, že nezvládneme, bývali sme sami, bolo treba všetko poplatiť. Tak dieťa do jasieľ, ja do práce. Keď sme sa trocha finančne spamätali, rozhodli sme sa stavať dom, tak mal muž okrem zamestnania (pracoval duševne) ešte vlastnú firmu, ktorú vybudoval na kolene. Ja som začala popri zamestnaní robiť ešte jedno, na pár hodín denne. Dá sa to, len treba chcieť, hádky by nič nevyriešili.

emilia25
7. dec 2016

Vcera som tu to otazku polozila muzovy lebo ja fakt neviem o riad a veci v domacnosti nie o peniazoch nie o deti tiez nie.tak sme prisli na to ze mi sa doma nehadame.ale povedat si povieme a vzdy sa vieme dohodnut ved sa lubime jak pred 11rokmi aj ked su uz 4 deti.sme stastny.

alaguema
7. dec 2016

@lexilaracroft Teória, ktorú chceš dokázať, nie je náš prípad. Manželov príjem nás v čase mojej MD a RD v pohode zabezpečil, ale na Slovensku je dosť možné, že veľa mladých párov stratu jedného príjmu pocíti oveľa tvrdšie. Môže a nemusí to byť zdroj konfliktov, alebo aj navonok neprejavenej nespokojnosti, ktorá sa premietne do napätia a vo vzťahu to začne vŕzgať. Ale hádať sa o tom kto umyje riad, to je prejav nezrelosti. Taký pár by asi nebol v pohode ani pri dobrom finančnom zabezpečení. Asi by sa hádali na niečom inom.

zuzkat1
7. dec 2016

No blbost podla mna..kazdy zodpovedny rodic sa rozhodne mat dieta az ked si to moze dovolit..takze ja ked viem ze muzov prijem stacit nebude tak nebudem mat dieta!!!.my sme dieta odkladali lebo som chcela mat istotu ze mu budem vediet poskytnut vsetko co potrebuje

danielahamar
7. dec 2016

nie je to o peniazoch, je to o stereotype ženy

natalym
7. dec 2016

Únava a nedostatok peňazí, resp. menej peňazí je vždy dôvod na hádku.

obsadenemeno
7. dec 2016

hadame sa o blbostiach. To je tak, ze sa pary vacsinou hadaju o blbostiach. Lebo ked je to nieco vazne, tak si kazdy sadne a dokaze sa rozumne porozpravat.

Ale u nas je to taka 10sekundova hadka, dalsich 10 sekund ticho a potom sa vzdy zasmejeme a obimeme a povieme si sorry.........
paradoxom je, ze sme sa viac hadali v zaciatkoch vztahu...... a to sme spolu este ani nebyvali..... 😲

xstelinka
7. dec 2016

Myslim,ze u kazdeho je to nieco ine.U nas je to vacsinou vychova a rozmaznavanie starsieho syna a svokrovci.Ale nenazvala by som to hadkou.A co sa tyka penazi,zijeme z vyplaty do vyplaty teraz lebo som na MD,ale mame rezervu na sporiacom ucte.Neminame z tade,ale vieme,ze keby daco je to tam.Obom je nam jasne,ze sa musime teraz uskromnit.

motovidlo
7. dec 2016

Prečo nikdy nie je doma, prečo stále sedí doma, prečo ma nikdy neobjíme, prečo ma nenechá dýchať, prečo viac doma nepomôže, prečo musí stále behať s vysávačom 😀 Keď je ten správny týždeň v mesiaci, vždy si dôvod nájdem 😀

lussyka
7. dec 2016

@lexilaracroft väčšinou ja žiarlim a somariny riešim a obviňujem ho 😀 😀 alebo keď povysávam a on po hodine berie vysávač a vysáva po mne či utiera prach 😀

lila69
7. dec 2016

Za mna jednoznacne sa mi potvrdzuje teoria,ze dieta preveri KAZDY vztah. A vynoria sa problemy o ktorych clovek ani netusil. Vela zien zacne pocitovat socialnu izolaciu, ak boli pred narodenim dietata pracovne a spolocensky aktivne... Teraz zatvorena doma, v horsom pripade aj "mimo civilizacie", dieta narocne, placlive, casto chore...muz stale v praci. Da to zobrat. A pri vacsej chorobnosti deti, sa velmi skor do prace medzi ludi neda ist.
U nas riesime obcas rozne nazory na vychovu deciek a malo casu ktory tatinko travi s rodinou. Ale v inych rodinach to su aj peniaze.

ichbinich
7. dec 2016

Hadky ako take nie. Ale nezhodnosti: manzel chodi neskoro domov. A kedze v jeho oddeleni su vlastne dvaja, ktori to vedia spravit, neda sa inak, iba aby on tam sedel ☹
A to uz chodim do roboty, takze mne ani nepada plafon na hlavu ako na materskej...
Teda co mne lezie na nervy je, ze denny stres a chaos je vylucne na mne, on si pride domov "na hotove"...
Naopak on mne niekedy vycita, ze som vecer uz iba zombie a zrela do postele... No nie, no 🙄 Alebo ze mam nervy v kybli vecer. No tak sedim v robote cely den, bezim pre deti, na nakup, varit, domacnost, hadajuce deti oddelovat a ine "radosti"... On tot nepozna, lebo chodi domov tak neskoro, ze uz len vecera->kupelka->knizka->postel.
Ale typicke hadky, kriky a podobne u nas neexistuje.

girlnextdoor
7. dec 2016

Hádame sa o blbotiach, nič vážne čoby ohrozovalo vzťah. Aj keď susedia si určite myslia že sa tu ideme pozabíjať 😁 ale neznamená že dobrý vzťah - bez hádok, dôležité je tie problémy vyriešiť.
O financiách sme sa nehádali nikdy, tobôž nie keď som ostala na RD... 'Nastastie' som robila v štátnej správe, takže až taký veľký rozdiel v príjme to nie je 😅
Domáce práce robíme spolu, mm určite nechápe že on zarába a živí rodinu a ja sa staram o domácnosť a dieťa... Nemá problém vysávať, umyt riady, urobiť čo treba...
Čo sa týka výchovy sme za jedno, voľný čas primárne trávime spolu ako rodina s tým že mm chodí pravidelne si zahrať futbal a ja na jogu alebo s kamoškami na pokec a o malú asa stará on. Aj keď sme obaja doma tak robíme okolo malej všetko spolu, kým okupem, on uprace hračky, pripraví mlieko, spolu uspavame... Až vtedy si môže max sadnúť k futbalu alebo hokeju a ja ku knižke...

sweetyna
7. dec 2016

Myslim ze ked zena zacne vykrikovat chlapovi nejake veci, tak to nie je o peniazoch ale o tom ze ta zena jednoducho je len stale doma a stale ma ten isty stereotyp. Preto sa treba snazit aby aj zena mala chvilku cas na seba a potom aby aspon nejaky cas travili spolu. Viem ze vacsinou hadky byvaju v tych domacnostiach kde proste chlap len cely den pracuje a vsetko je na tej zene

lenkaemka
7. dec 2016

Že vela miňam😀 čil pred vianocami si aj vlasi vytrha chudáčik môj 😅

lenkaemka
7. dec 2016

@zuzkat1 človek mieni pan Boh menii ...

simculllka
7. dec 2016

Ahoj, ani my sa nejako nehadame, skor by som povedala, ze ja hundrem a muz to znasa bez slov 😀 ale v kazdom pripade, ak sa pre nieco chytime, skor je to o detoch, lebo u nas som ja ta, co je ta "horsia", co aj pokrici, aj da po riti, moj muz sa s babami len furt blazni, proste niekedy si pripadam v tejto domacnosti len ja ako vychovny clanok a tatino je tu na zabavu, na co moj muz reaguje, ze on je s detmi omnoho menej a preto nechce po nich kricat a tak,ale niekedy im fakt prehrava a nechcem byt jedina, co je na ne "zla". Inak, u nas neplati, ze manzel je cele dni v praci a potom pride domov a ma fajront. Muz to berie ako automatiku, ze si po sebe umyva riad(jasne, ze nie vzdy), spratuje veci(jasne, ze nie vzdy), ale celkovo sa stara o chod domacnosti, dokonca moj muz strasne rad vari, takze tak 50 percent v tyzdni on vari a cez vikendy sa stara o jedenie on, ja zase upratujem viac, takze u nas v tomto smere spory nie su. Ja vlastne ani neviem, ci sme sa niekedy naozaj vazne pohadali..sem tam sa vieme s manzelom dotahovat o peniazoch v tom zmysle, ze muz chce co najviac usetrit a ja casto kupujem nejake blbosti, co by som aj nemusela, tak hovori, ze mi da na penazenku zamok a zoberie si klucik, ale je to v skor takom zartovnom duchu. Inak neviem...ale co ja osobne poznam pary, tak najviac sa hadaju ohladom nedostatku casu, ze zena je na vsetko sama, cely den je s detmi, vecer je unavena a muz nema nejak zaujem sa starat o chod domacnosti alebo o deti, takze toto ja poznam z mojho okolia. Som vsak stastna, ze taketo veci neriesime s mojim a dufam, ze ani nebudeme.

zuzkat1
7. dec 2016

@lenkaemka stat sa moze vselico..ale ja nepisem o dacom co sa stalo,ale o tom ze mam vytvorene podmienky a ked uz mam dieta a daco sa stane tak zial musim to nejak riesit

anjelic
7. dec 2016

Hádame sa o tom, kto koho viac ľúbi...😍
Ale nie, i keď to by by bola dosť divná hádka.
Nehádame sa o peniazoch, pretože sme ich na začiatku nemali veľa a napriek tomu nám deti pribúdali, takže sme sa naučili aj s menším rozpočtom vychádzať.
Nehádame sa nejak zvlášť ani o umývaní riadu... komu viac vadí, ten ho umyje. A v nedeľu keď ja varím a pečiem, on aspoň tie riady pozmýva.
Ak už hádka tak len o aktuálnych problémoch... a tá sa dosť rýchlo vyrieši.
Ale my sme už asi tak dlho spolu a toľko sme spoločne preskákali, že nejaké rozhádanie sa a odísť z domu u nás nehrozí... nie sme už tak malicherní a fakt sa ľúbime, aj keď sme sa pohádali.

sonula
7. dec 2016

No nie vzdy sa podari dieta naplanovat podla stavu na ucte🙂 respektive, ak by mali ludia cakat no to aby mali na ucte dostatok, to by asi porodnost na SR vyzerala horsie.
Hej mas pravdu, najcastejsie sa ludia zacnu hadat ked pride dieta a najcastejsie je to kvoli peniazom. Zacarovany kruh ako spominas. Zene lezie na mozog, ze je stale doma a je na nej cela domacnost vratane dietata, muz chodi domov unaveny z prace, lebo 3 roky tahat prijem domacnosti je zataz. Ci uz psychicka alebo fyzicka. Ak mu este zena po prichode z prace zacne vycitat ze sa im nevenuje a bla bla bla, tak sa hadaju. Na toto sa asi za 9 mesiacov pripravit nestihnu.

pragmaticka
7. dec 2016

wouw baby ja vam tisko zavidim taketo pokojne domacnosti!!my sa hadame najcastejsie koli svokre-jeho matka by tu totiz najradsej bola nasackovana kazdy weekend resp by chcela aby my sme boli u nej!Muz to stale obhajuje tym ze je jedinacik a oni maju iba nas!!No ja mam aj svoj zivot/rodinu/priatelov a nie kazdy volny weekend byt s nimi.Dalsie hadky su ohladom rozdielnych nazorov na vychovu dietata (on je ten prisny pricom by chcel od 3-rocnej nech sa sprava uz ako 10rocna).Dalej sa obcas zvykneme pochytit koli weekendom-on by najradsej sedel iba doma pricom ja som akcna,chcem vylety,sportove aktivity pre deti atd a obcas sa hadame aj koli napr. zariadeniu v domacnosti ked nam treba nieco nove (sedacka atd) a bohuzial kazdemu sa paci nieco ine.Kym najdeme kompromis trva to co to 😉

jana_eyre
7. dec 2016

U nas nie sú hadky, skor sú moje chvilkove vybuchy.. Totiž môj muž je flegmatik a ja som cholerik..najcastejsie ma vytaca, ked muža o nieco poprosim a on ma nepocuva a začne ma pocuvat az ked ma to vytoci..

Prijem mame dostacujuci pokiaľ hospodarime s rozumom, tj zrazu uz nepotrebujeme toho toľko ako ked sme nemali deti.. O tom naše hadky urcite nie sú..

simculllka
7. dec 2016

@jana_eyre Presne aj moj muz je taky, ze pocuva, az ked kricim. Niekedy mam pocit, ze to ide u neho jednym uchom dnu a druhym automaticky von...ale tak zabijes ich, ked su inak normalni ? 😀DD

jana_eyre
7. dec 2016

@obsadenemeno
Presne tak je to aj u nas 😁

jana_eyre
7. dec 2016

@simculllka 😂 veru, tiez sa nestazujem, ale toto ma vytaca 😂

papricka33
7. dec 2016

@lexilaracroft ano je to tak. Hadky zacnu pri hocicom (riad, rozhadzane oblecenie...), ale vzdy skoncia pri peniazoch 🙂 bud niekomu chybaju, alebo niekto vela mina....

simonkaa27
7. dec 2016

@jana_eyre my sme na tom podobne a najviac ma vie nahnevat ked mu nieco rozpravam a o minutu sa ma na to iste opyta a pritom som mu to uz povedala a vysvetlila aj s podrobnostami. Niekedy idem za to az z koze vyletiet.

maxiva
7. dec 2016

Ze nehadame sa😲A to sa vobec da??nemyslim hadky na zivot a na smrt,ale take banalne dotahovacky pre blbosti,to si myslim,ze kazdy ma😉patri to k zivotu

kotatko1232
7. dec 2016

Mi sa hadame len koli tomu ze partner nechce 2 dieta a ja ano.
😠