Nevlastný 10 ročný syn

suesana
16. apr 2015

Ahojte žienky,
už nejakú dobu chodím s terajším partnerom. Je rozvedený a z prvého manželstva má 10 ročného syna. V poslednej dobe sa bavíme o tom, že by som sa s ním zoznámila, ale nejako si to neviem predstaviť. Tie, ktoré už nevlastné dieťa/deti máte, ako prebiehalo to prvé stretnutie? Možno nejaká rada, aby som ho od seba hneď neodohnala.
Ďakujem 🙂

mondolina
16. apr 2015

spravaj sa prirodzene, co ine.

malabiba
17. apr 2015

@suesana Je to chlapec a určite majú s otcom nejaké spoločné zvyky, keď ho navštevuje, tak sa im prispôsob. Porozprávaj sa vopred o tom s priateľom, čo zvyknú robiť, čo rád jedáva, aký mávajú program. kľudne aj o svojich obavách. Uvidíš sama ako bude prvý krát reagovať, ako je vychovaný. Má iba 10, je pred pubertou, už nie je malé bábo, to je celkom fajn obdobie. Držím palce 🙂

alena7070
17. apr 2015

ja mam tri decka kes sa priatel snimi zoznamil bol v pohodena vsetko sa ich pytal a druhu prilezitost sme naplanovali tak aby boli deti spokojne a aby si ho oblubili tak sme sa vybrali do aqua parku sa kupat potom trosku po obchodnych centrach na pizzu a uz deti na neho nedaju dopustit

janickacrazy
17. apr 2015

@suesana Ja ked som zoznamovala môjho syna s mojím novým partnerom, tak mal 9 rokov a naplánovali sme to tak, že pôjdeme na klzisko a on tam prišiel za nami. Bolo to v pohode, lebo syn sa rád korčuluje a prebehlo to úplne prirodzene. Moj partner mu pomohol s korčulami a začali sa normálne rozprávať. Podľa mna je dobré ísť niekam, kam to dieťa rado chodí a pojde to. Držím palce. 😉

suesana
autor
17. apr 2015

@malabiba
@alena7070
@janickacrazy Ďakujem žienky. Takto to bude asi najlepšie, naplánovať nejakú aktivitu, aby bolo stále čo robiť a nezostalo to nejakom mŕtvom bode. 🙂 Ešte sa o tom porozprávam s drahým, lebo naozaj mám trošku stres, ale snáď to dobre dopadne. 🙂

dagmar19
17. apr 2015

ja som sa naraz zoznámila aj s priateľovou dcérou a jeho rodičmi na chate, keď dovolenkovali 😵 vtedy mala 2 roky, hanbila sa ma, priateľov otec mi nakázal, že je mám obliecť bundu lebo šla von (resp. utekala predo mnou 😀 ) a potom som jej ešte dala cukríky a od vtedy nedala na mňa dopustiť 😀 ...ale tiež som za to prirodzené správanie a keďže má 10 rokov tak určite sa s ním môžeš porozprávať, čo má rad atď.

delfinka55
19. dec 2018

priatelma tiez 10r syna z prveho manzelstva .prve stretnutie bolo na bowlingu. stres mal z toho chudak on , lebi mu mama narozpravala ze som taka-onaka tak chlapec chudak cakal bosorku s velkou bradavicou na cele co ho hodi na lopatu a sup do pece. rychlo ziatil ze nie som ☺ bowling bol fajn, a hlavne mne to velmi neslo tak to bola sranda.