Nevládzem žiť s manželom

technulka
25. dec 2013

Ahojte poprosila by som radu.....Mam manzela ktory ma 33 rok.a 2krasnych synov a staviame si domcek..byvame u rodicov ..respektivne u mojich rodicov je to tu uz na zblaznenie....na mojom manzelovi mi uz vsetko vadi uplne vsetko..viem ja som si ho brala ..ale bola som mlada a brali sme sa po roku chodenie je to malo nato aby clovek cloveka spoznal ....ale bola som mlada naivna zalaskovana..vtedy to bolo ine ale dne s je toho namna moc..nic nerobi len pri pocitaci sedi alebo u svojich rodicoch sedi a to kazdy bozi den musi ist na aute knim lebo inak nevie ....o detoch ani nehorim deti si zoberie iba vtedy ak sa ma spyta ci ich ma zobrat vzdy mi ich necha doma ja musim snimi vsade chodit ale to nevadi...nikde ma nezavola a ked niekde ma zavola musime sa najprv pohadat a az potom sa ma spyta ci chcem ist..a este vela ineho...dufam ze ked postavime ten dom v tej dedine kde ma rodicov tak si piste ze ked sa nastahujeme vsetko mu to chodenie vratim bude somnou chodit ako psicek na retiazke..najradsej by som sa rozviedla ale je mi luto mojich deti a toho naseho domku proste uz si nerozumieme stale sa hadame nevladzem uz....

mimasimi
25. dec 2013

Moja, to je normálne, to pocíti v manželstve po rokoch každá jedna. Teraz máš dve malé deti, staváte dom, tak on je nervózny, Ty tiež. Ale počkaj, deti podrastú, budeš mať nádherný domček a potom si budeš aj Ty užívať. Všetko prejde, len aby si potom mala Ty čas na neho ... 😉 .

lili_mia
25. dec 2013

@technulka Pekné od Teba, že sa o ňom vyjadruješ, že mu to všetko zrátaš a bude ako psíček na retiazke. Ja sa mu nečudujem, že od Teba uteká. Možno sa až tak správaš, že je radšej u svojich rodičov.
Čo tak vlastná iniciatíva? Miláčik, ideš k rodičom? Zober aj deti, ja v kľude upracem.
To musíš furt čakať na všetko až sa ozve on?
Tak čakaj a dúfaj, že nepodá žiadosť o rozvod. S takou negativisticky a pomstichovou ženou by som tiež nechcela nič mať.
Doma ho nečaká žiadne útulné miesto, ale hašterivá ženská.

sabina1975
25. dec 2013

@technulka je blbost ze za rok cloveka nespoznas ak nechces nespoznas ani za cely zivot s mojim muzom sme spolu chodili 11 mesiacov z toho som bola 5 tehotna mala som 17 rokov on 24 a sme spolu uz 22 rokov vsetko je o tolerancii povedz mu co od neho chces a necakaj az to uhadne a ak ho neznasas ta sa rozved a nenic zivot jemu sebe a ani detom nie je nic horsie pre deti ak rodicia ziju spolu kvoli detom bez lasky a porozumenia

skvelemanzelstvo
25. dec 2013

Teraz, keď už máte deti, treba si k sebe hľadať cestu. To každý na začiatku má ružové okuliare a keď prídu deti, tak si uvedomí, že veď ten môj muž je iný ako predtým. Rozvod nikdy nie je spávne riešenie. Rozvod je to najmenej. Ale čo potom? Treba sa snažiť nájsť si k sebe cestu. Trpezlivosť, čas všetko vyrieši. Netreba mať na manžela veľké nároky. Zo skúsenosti viem, že muž má rád aj voľnosť, tak mu ju dopraj. Netlač na neho, nech si sedí za PC, časom pochopí, že život je o inom. Ale nato musí prísť sám.

ladywitch26
25. dec 2013

@technulka moja zlata, a vie on vobec o tom,ze tebe cosi vadi? vies, ty sa mozes ofucat, lebo nespravil toto alebo hento a jemu to netrkne. chlap proste zene nedokaze citat myslienky. ak mu narovinu nepovies, co chces, tak budes cakat aj roky a nedockas sa. kym nepochopis tuto jednu zasadnu vec, tak sa kludne mozes aj rozviest, najst si dalsieho a po case tu budes vypisovat to iste aj o druhom.
teraz ale nemam na mysli, ze nanho nahucis svoje poziadavky, ono sa treba normalne porozpravat. a rozpravat sa denne. toto ste zrejme zanedbali, tak to nedas dokopy zo dna na den. vie on vobec, ze ti vadi, ze chodi kazdy den k rodicom? vie, preco ti to vadi? zrejme nie, lebo pises, ze zoberie deti, len ked mu to ty povies. no vidis, ono to takto funguje so vsetkym. ked nepovies, tak on nespravi.
a este jedna zasadna otazka. vies aj ty, co chce on?

technulka
autor
25. dec 2013

@ladywitch26
@skvelemanzelstvo
@sabina1975
@mimasimi
@lili_mia joj dakujem vam kocky skusime toale uvidime co a ako je to predca chlap uz tomu chapem a viem ze to mate nieco podobne aj vy doma ... 🙂

luci78p
25. dec 2013

Ja som s mojim priatelom 10 mesiacov, predtym sme sa poznali asi 3 roky a ano mas pravdu az teraz som ho uplne spoznala ale je pravda ze chlapovi musis vsetko povedat co ti vadi ... ja som si teraz cez vikend po dlhom case trochu viac vypila, moc si teda nepametam ale podla jeho slov som mu riadne vycistila zaludok a div sa svete uz 4 den do krcmy ani nepachol - aj ked chodi len na kofolu a zacal mi pomahat a upratovat !!! A nefajci uz v aute ...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katasa
25. dec 2013

všetko je o komunikácii 😉

1katkas
25. dec 2013

@technulka kebyze byvate u jeho rodicov tak by si nechodila pozriet svojich?? a ja som sa tiez brala po roku chodenia, naco chodit s niekym xy rokov

1katkas
25. dec 2013

.. a kazdy mame svoje chyby nikto nie je dokonaly

jajussska
25. dec 2013

@1katkas jj jasne ze by sme chodili ale nie tak casto on ked pride sprace 3tyzdne je v praci a pride a uz musi ist ich pozriet nieze by sa venoval nam ale musi ist...

jajussska
25. dec 2013

@luci78p sami zda ze aj ja sa opijem do nemoty tak si dam asi do tela... :D
😀 y vycistime zaludok a bude vsetko oka uvidime zajtra je stefana

1katkas
25. dec 2013

@jajussska tak raz za mesiac ked ide pozriet rodicov tak v tom nevidim nic zle 😉 ty si so svojimi kazdy den

dzana78
25. dec 2013

ja som to vyriesila rozvodom ak nieco neklape netreba to silit som spokojna vyrovnanejsia aj deti su kludnejsie akoby mali pocuvat stale hadky.. 🙂 nerobi to dobre hlavne detom,, 🙂 drzim ti palce
@technulka

cekankacamomille
25. dec 2013

ako tak citam tie prispevky....vnimam to ako chybu, ze si tu napisala, lebo namiesto povzbudivej rady Ta tu idu slovne ukrizovat pre nic za nic. Len Ty najlepsie vies ako to funguje, kde je jeho chyba, kde je Tvoja chyba a kazda, ktora Tvoj prispevok cita by mala vediet, ze uviest vsetko do podrobna by chcelo zalozit blog a nie vtisnut do par viet... Nam sa tiez prelinaju take chvile aj take, to je jednoducho spoluzitie 🙂 Tiez sme sa brali po roku. Jasne, ze ho uplne za taku dobu nespoznas, to ani on Teba. Utesim Ta, ze ani po piatich rokoch o nom diplomovku nenapises, lebo ludia sa spoznavaju cely zivot a pride nieco, co nas prekvapi po 10tich aj po 20tich rokoch 🙂 Mas to tazke. Ja take chvile neznasam. Vznikali aj hlavne prostrediu, v ktorom sme zili. Ktosi tu spominal, ze vsetko je o komunikacii a to je svata pravda. Mam to odskusane aj vo svojom zivote 🙂 Chce to sadnut si a rozpravat a rozpravat a rozpravat. Na to, aby to klapalo musis poznat do detailov jeho pocity zo vsetkeho a on tie Tvoje. Aj tak niekedy pride burka. Ide o to, po tej burke si sadnut a vypovedat si svoje pocity a zistit, preco ta burka prisla. Ked sme chodili na predmanzelsku nauku, mali sme peckoveho knaza- greckokat- ti su najlepsi, lebo poznaju uskalia manzelskeho zivota. Vravela som, ze nas ludia strasia, ze laska casom pominie a vsetko spadne do akeho si nemeho stereotypu a my sa zmenime na robotov bez citov a predsa s tuzbou po nich. Odpovedal mudro a zo skusenosti. Je cca 20rokov zenaty a nema pocit, zeby sa jeho manzelka s nim nudila, alebo ze by ich manzelstvo bolo stereotypnym utrpenim. Manzelia musia mat cas na samych seba. Aspon raz do mesiaca si vyrazit. Len on a ona - kino, divadlo, vecera, alebo hoci aj prechadzka v prirode....hocico, len aby to bolo o nich a ruka v ruke. To utuzuje lasku. Tu to teraz iniciujes Ty a uz to je prejavom toho, ze to potrebuje akesi zachranne laso....ja vam obom drzim palce, aby ste opat nasli cestu k sebe a uz z nej nevybocili. A ked tu niekto este prida prispevok, ktory Ta skritizuje az pod ciernu zem, uz pri prvej vete prestan citat. To Ti na sile a odhodlani neprida. Dnes vecer, ked vsetko utichne, najdi si miesto, kde sa citis dobre. Premyslaj a urob si osnovu ako zacnes reparovat manzelstvo. Oplati sa. Verim, ze to zistis aj Ty a ze budete obaja opat stastna rodinka 🙂 Ja vam zelam pozehnane sviatky a buduci rok, nech je plnym ozivenej lasky a rodinnej pohody 🙂

ariadna22
25. dec 2013

@technulka
no komment

adkasmolka
26. dec 2013

Komunikovať,komunikovať a komunikovať!!!! Nečítajú nám myšlienkové pochody v hlave...

modra
26. dec 2013

@dzana78 preco vsetko hned riesit rozvodom? Je to sice najjednoduchsia cesta ale manzelstvo nie je len o laske pritakavani si...Ako hovori adkasmolka tak sa treba rozpravat 🙂 a veci vyriesit slovne..

dzana78
26. dec 2013

@modra ale nie vzdy sa daju veci riesit rozhovorom a komunikaciou..niekedy nie je ina moznost ako odyst 😒

modra
26. dec 2013

@dzana78 mozno niekedy nie. Ale o tom co pise zakladatelka by sa hadam dalo vyriesit aj rozhovorom..

dzana78
26. dec 2013

neviem mozno hej ja som to mala tazsie tu sa neda radit..ona musi vediet aspon podla mna ☹

marissenka
26. dec 2013

@technulka toto iste som mala aj ja.byvame u nasich a kazdy bozi den bol u rodicov-vacsinu dna,sice tam mal dielnu a bol v nej...potom som mu par krat vypucovala zaludok,ci on nevie,kde ma rodinu,vsetko som mu vytmavila az sa chlapec uvedomil.mozno sa neciti u vasich dobre,moj mi to tu tiez par krat vyhadzuje na oci.sam-je len sam,uvidis.zacnete byvat,bude lepsie..mozno tam chodi robit na dom,ked je to v tej istej dedine...treba sa hlavne porozpravat a v klude.chlapi su trdla,nevedia sa dovtipit...taktiez nikde deti nebraval.dohodnite sa na urcitych dnoch kedy ich pekne zoberie a moze ist k rodicom a ty si budes moct porobit a oddychnut. 😉