Nevieme sa dohodnúť, že ako často sa stretávať s rodinou

dkl
14. jan 2024

Ahojte, zaujímal by ma váš názor. S partnerom sa nevieme dohodnúť na frekvencii stretávania s jeho rodinou. Bývajú v tom istom meste ako my (moja rodina žije skoro 1000km ďaleko, vidíme sa iba párkrát ročne). Než sa nám narodila dcérka (teraz má 5m), vídali sme sa s jeho súrodencami a rodičmi 1-2x mesačne. Všetci sme pracovne zaneprázdnení, cestujeme, máme vlastné záľuby, aktivity s priateľmi atď., preto nebol čas sa stretávať častejšie. Ale keď sme sa videli, návštevy trvali vždy celé popoludnie. Avšak odkedy sa nám narodila malá, partner tlačí na to, aby sme sa s jeho rodinou navštevovali každý víkend, samozrejme vždy na celé popoludnie, oni sa totiž inak stretávať "nevedia"... Partner je od pondelka do piatku od rána do večera v práci, tj. cez týždeň spolu trávime minimum času. Jeden deň z víkendu strávime domácimi prácami, dokončovaním bytu a ďalšími povinnosťami. Takže logicky neskáčem od radosti z toho, že polovicu druhého víkendového dňa by sme mali tráviť s jeho rodinou, keď poriadne nemáme čas užiť si sami seba. S partnerom sme sa dohodli, že sa s jeho rodinou môžeme vídať 3x do mesiaca, jeden víkend v mesiaci budeme mať vyhradený iba pre nás troch. Ale v praxi tá dohoda vyzerá tak, že sa ma partner počas každého "voľného" víkendu pýta, či by sme sa nemohli s niekým z jeho rodiny vidieť. Keď ho konfrontujem s tým, že dohoda znela inak, tak povie, že s tým síce súhlasil, ale že mu to nevyhovuje. Nechápem, že takúto banalitu stále dookola riešime, vždy sa na všetkom zvládneme skvelo dohodnúť, a na tomto sa točíme už skoro pol roka...

baboobchod
14. jan 2024

@dkl no mňa by drblo 🙈už tých 1-2x mesačne sa mi zdá priveľa 🤣 neviem ti poradiť, iba držím palce

alexas56
14. jan 2024

Možno nie každý bude s mojím názorom súhlasiť a určite máte právo aj Vy ako rodina byť spolu a tráviť osamote..Ty ho možno až tak nechápeš, keďže ty vidíš svoju rodinu pár x do roka, čiže snimi nemáš taký vzťah ako on..Nemaj mu to určite za zlé.. Ja a moja rodina máme vzťah ako tvoj partner s rodinou a poviem ti, nemenila by som za nič, som veľmi rada, že držíme spolu a udržujeme si vzťahy a taktiež aj deti so svojími bratrancami, sesternicami, babkami.. Ja som za toto veľmi rada, taktiež aj Vaša dcérka, keď bude väčšia bude veľmi rada...Skús mu možno navrhnúť návštevu na 2 hodinky a poobede si urobte deň/výlet pre seba 🙂

maranta_leuconeura
14. jan 2024

Podla mna chcu vidiet hlavne dieta (nic v zlom voci tebe). Nebolo by pre vas riesenim, keby isiel s dietatom bez teba? Ty nepojdes kam nechces, on stravi cas ako otec a ty si oddychnes sama doma.

pribinak
14. jan 2024

Každý víkend? Urvalo by mi dekel ….

annamivo
14. jan 2024

@dkl alebo ti urob tak, že naplanuj výlet a keď sa budete vracať tak na hodinku sa stavte u rodiny. Potom zahlas, že dcérka ide spať, je nervózna atď... A odchod domov.

tykat
14. jan 2024

@dkl akej je partner narodnosti?

kaktusik007
14. jan 2024

akoze, 1-2x mesacne s dietatom bolo max, co som dala 🤣🤣🤣

u mojho ex pomohlo - mesiac ma styri tyzdne, 2x do mesiaca sa bude chodit k tvojej matke, 2x mesacne mojim rodicom. a ze moji rodicia su blizko a jeho mama 150km? a co? ma pravo rovnako casto si vidiet vnuca.

u teba by som na to sla rovnako - 2x mesacne, viac ani nahodou. A druhe dva vikendy v mesiaci maj pre svoju rodinu ---- a co ze su 1000 km, raz mesacne mozes ty tam, raz mesacne oni sem, mozno pride surodenec, mozete sa stretnut na polceste.....

si suhlasila s prilis castym stretavanim - a kedze on nie je cez tyzden doma --- obavam sa ze si neuvedomuje, ako vas vztah moze velmi rychlo vdaka tomuto aj skoncit

dkl
autor
14. jan 2024

@baboobchod @pribinak ďakujem, ja už som si fakt nebola istá, či nie som náhodou vadná ja, keď s tým mám problém...

kaktusik007
14. jan 2024

@dkl nie, nie si vadna.... On musi pochopit ze to takto nejde, je to prilis zatazujuce a obmedzujuce.

dkl
autor
14. jan 2024

@alexas56 áno, je pravda, že on má vrúcnejšie vzťahy s jeho rodinou než ja so svojou. Aj keby moji rodičia bývali bližšie, stačilo by mi vidieť ich raz do mesiaca... Podľa mňa je super, že sa takto majú radi, aj som rada, že malá má okolo seba takúto milujúcu širšiu rodinu. Iba mi vadí, že to má byť na úkor času, ktorý by sme spolu mali tráviť v prvom rade my traja ako rodina.

pribinak
14. jan 2024

@dkl kde je nejaký priestor tráviť čas vy 3ja ako rodina, pestovať si vzťah a puto s dcérkou keď ste furt natlačení u svokri ? A vy dvaja? Však nemáte na seba žiadny čas a priestor? Či jemu stačí ten čas keď príde z prace?

dkl
autor
14. jan 2024

@maranta_leuconeura však jasné, že chcú vidieť vnučku, nie mňa, to ja zase nežijem v žiadnej ilúzii 😀 Popravde, ja si nepotrebujem od manžela a dcéry oddýchnuť, ja s nimi naopak chcem tráviť čas, ktorého máme na seba strašne málo. Pre mňa nie je riešením to, že oni pôjdu preč a ja ostanem doma sama...

lindous
14. jan 2024

@dkl ja by som asi naplánovala na ten voľný víkend dostatočne v predstihu nejaký výlet alebo zaujímavú aktivitu, aby ste nezostali sedieť len tak doma pri telke s tým, že "čo teraz, poďme na návštevu".. a aj na tie víkendy s rodinou by ste možno mohli občas niečo takéto naplánovať a možno to bude pre teba znesiteľnejšie ako celé poobedie iba sedieť niekde u rodiny

dkl
autor
14. jan 2024

@tykat slovenskej, prečo? 😀

kaktusik007
14. jan 2024

@dkl a co keby si k svokre chodila ukazat malu ty pocas toho, ako je priatel v praci???

odpadol by argument ze mamicka vnucku nevidela --- ved milacik, s dceruskou som tam bola vcera!!!!

maranta_leuconeura
14. jan 2024

@dkl ja si myslim ze tvoj muz nema prestrihnutu pupocnu snuru... Urcite sa to prejavovalo uz skor, akurat teraz si si to uvedomila a zoziera ta to. Akokolvek je pekne, ze s nimi udrziava vztahy, v prvom rade by mal pestovat vztahy v svojej ,,novej rodine", teda s tebou a dcerou. OSAMOTE len vy traja a aj len vy dvaja muz-ty a aj len oni dvaja muz-dcera. A poviem uprimne, ak chodi do prace, nemoze mat tolko cadu, aby naplnil potreby vas a rovnako ten cas venoval svojej ,,povodnej rodine".

timing
14. jan 2024

Mala som takeho frajera. Nedokazala som pochopit vidat rodicov kazdy vikend. Pracovne vystavena na minďar a davaj v piatok k jeho rodine, v nedelu ani pocut,ze podme prec rano,nie az vecer. Kompromis ziadny. Ustupovala som lebo proste sme nieco spolu planovali,buducnost. A potom mi trklo do hlavy, ze toto sa nikdy nezmeni. Ked uz na mna nebral ohlad,ze som bola unavena z roboty, tak urcite by nebral ohlad ak by som bola unavena pri detoch. A takto som zit veru nechcela. Takze uz je ex.

dkl
autor
14. jan 2024

@pribinak to ani ten čas po práci nie je, partner stíha prísť z práce tak max. 30 minút pred tým, než treba malú uložiť na nočný spánok. Ja buď zaspím s ňou (lebo som často hotová po celom dni) a ak nezaspím, tak po večeroch často pracujem, partner tiež dorába večer prácu. Čiže cez týždeň je toho času ozaj úplné minimum.

Jemu to tiež nestačí, preto sa malej snaží venovať cez víkend, resp. sa pri nej striedame, keď ten druhý varí, upratuje, žehlí atď. A keď by sme si konečne mohli v kľude spolu sadnúť a s malou sa obaja zahrať, alebo niekam vyraziť, tak máme ísť k švagrovcom jedným, druhým, alebo ku svokrovcom... 🤷‍♀️

tykat
14. jan 2024

@dkl no ci nie je nejaky talian, pripadne rom a pod. ti su velmi naviazani na seba vramci rodiny. 😁

pribinak
14. jan 2024

@dkl ja by som proste toto celé odmietla, jedniducho by som vybuchla a urobila tomu celému koniec
Ja chcem žiť s muzom a nie s celou jeho rodinou

dkl
autor
14. jan 2024

@kaktusik007 svokrovci aj švagrovci sa cez týždeň vracajú domov po siedmej večer, to ja už malú ukladám spať. Buď dlho pracujú, alebo idú po práci do fitka, na večeru s priateľmi, do divadla... Ako som písala v príspevku, všetci v rodine majú milión aktivít, stretávanie cez týždeň vôbec nefunguje.

dkl
autor
14. jan 2024

@maranta_leuconeura no jasné, že toho času nemá na "obidve rodiny" dosť. To je niečo, čo ho dlhodobo trápi a opakovane sa o tom bavíme, ako to vybalancovať, aby bola spokojnosť na všetkých stranách

dkl
autor
14. jan 2024

@timing chápem. My sme toto pred pôrodom absolútne neriešili, vídali sme sa s jeho rodinou 1-2x mesačne, a to bolo za mňa úplne ideálne. To až po pôrode sa všetci "zbláznili" z malej a chcú spolu tráviť každý boží víkend.

dkl
autor
14. jan 2024

@tykat nie nie, sú to "obyčajní slováci" dlhodobo žijúci v zahraničí. Asi tým, že sa tam celá rodina spolu odsťahovali a nikoho iného nemali, tak k sebe takto prilnuli, neviem... 🤷‍♀️

sally001
14. jan 2024

Úplne stačí 1x do mesiaca...a venujte sa svojej rodine...

dkl
autor
14. jan 2024

@annamivo to znie celkom dobre, skúsim to takto naplánovať. Ďakujem za tip!

dkl
autor
14. jan 2024

@lindous juuj, keby sme my pred tú telku vôbec stihli sadnúť! 😅 Nápad s výletom znie fajn, skúsim naplanovať, ďakujem!

dkl
autor
14. jan 2024

@pribinak to bola moja prvá reakcia, že som to odmietla, no potom sme začali pracovať na nejakom kompromise, lebo partner chce, aby sme aj s malou trávili čas s jeho rodinou. Ja to na jednu stranu chápem a nechcem tomu kontaktu brániť (to je podľa mňa cesta do pekla), no na druhú stranu to predsa musí mať nejaké rozumné hranice.

euka210
14. jan 2024

@dkl tak asi je privelmi zviazany povodnou rodinou a stale nevie, kto je teraz jeho rodina...uplne by stacilo 1x mesiac, ked je to na pol dna, nie na 2h, max. kazdu druhu nedelu...on s tebou a malou akoze nevie ci nechce travit cas ci ako?

ivangeline
15. jan 2024

Trvaj na svojom ale zaroven ako radia...tie spolocne vikendy vyuzite naplno. ;) A nie nuda doma. Neprehodim viac ako par slov a pod.