Nechali by ste ísť dieťa samé?

25. mar 2023

Baby, mám chlapca ,aj kamarátka ma chlapca, bývame na dedine , kde bohuzial auta lietajú aj napriek 50tke..ale tak to asi všade sa nájdu ..
Kamarátka mi dohovárala nech pustím malého samého s jej malým na bicykloch po dedine(celej) dosť veľkej , že veď my môžme zostať doma , alebo spolu môžme byť na káve, jedna u druhej .alebo teda aj bez bicyklov , niekde na ihrisko ,alebo korčule .
Nie som s tým stotožnená , viem že stat sa môže aj keď budú mať 15 niečo ,ale podľa mňa su malí ,vraj preháňam .
Majú 5 a 6 rokov ,pričom ten môj je starší .
Aký máte na to názor ?
Že veď za našich čias , sme chodili sami , ale tak neviem bola iná doba , menej áut všade a ja som mohla byť maximálne pred bytovkou,aby mama na mňa videla a nie sa túlať kade tade v 5 rokoch .

byť maximálne pred bytovkou, aby ma mala mama na očiach

veronikaszabova
25. mar 2023

Nie, nepustila

hviera81
25. mar 2023

asi nie

anjelok
25. mar 2023

V tomto veku urcite nie, ved to su skolkari

jarmila2010
25. mar 2023

este su mali nato,aby ste ich nemali pod dohladom..a nepustila by som ich po dedine sa vozit,kde su casto cesty bez chodnikov...

mamelka
25. mar 2023

Ďakujem za takú kávu 😁 nie ďakujem, radšej pôjdem s dieťaťom ako sedieť niekde na káve. Keď ona s tým nemá problém nech nechá tak. Ja ani nepustím na cyklotrasu ktorá ide blízko jam kde bagrovali a ľudia sa tam napriek zakazu chodia kúpať a už sa tam utopili ľudia, dokonca som to mala vytknute😅 ale mne je jedno kto si co hovorí

kaktusik007
25. mar 2023

dieta do cca 10tich rokov nema odhad a zodpovednost, neudomuje si dosledky svojho konania.

takze nie, 6 rocneho by som nepustila

diamondsspaces
25. mar 2023

Na dedine často chodia auta ešte rýchlejšie ako v meste. Síce deti nemám ale 5-6 ročne podľa mňa ešte nevie úplne vyhodnotiť riziko a nebezpečenstvo. Keby je to ulica vedľajšia možno porozmýšľam ale na hlavnú cestu by som určite neposlala dieťa sa bicyklovať. Vysoké riziko úrazu a ďalšia vec auta vypúšťajú hnusne splodiny . Sama sa dusím po hlavnej ceste z výfukov áut nie to dieťa zadychčané.

beata_k
25. mar 2023

Skolkarov? Nie.

nykkushka
25. mar 2023

Ja mám 33r a bojím sa chodiť na bicykli po našich cestách.. Takže nie, dieťa by som samé nepustila...

autor
25. mar 2023

@jarmila2010 áno museli by ísť aj cez cestu , a vieš niektori vodiči sa necítia ,

nikpa
25. mar 2023

5 a 6 ročne deti samé na bajku?? Tak jedine v uzavretom dvore, inak neexistuje. Mám doma 5 ročného a on je dosť oplašeny keď sa bicykluje. 100x mu musím povedať sleduj autá, nechoď zo strany na stranu a aj tak ide širinu marinu

babulkomale
25. mar 2023

5 a 6 je malo. To mozu rovno chodit sami do skolky teda.

marca12
25. mar 2023

Urcite nie,este nemaju taku pozornost,ze by si davali pozor. Ved su to este deti. A milujem tie dristy ako sme za nasich cias chodili. Ano,bicyklovali sme sa po ceste,cele dni sa prehrali na ceste,ale preslo mozno 5 aut za cely den.

mamelka
25. mar 2023

@marca12 ak aj to, ved u nas v dedine pár ľudí čo mali auta, teraz? Aj dve...a s prepacenim aj do sprostej jednoty je im veľa ísť peši, deti do školy len autom, čiže ako píšeš, ta premávka je hrozna.

jarmila2010
25. mar 2023

jazdim prevazne po meste a teda,casto som v soku z bezohladnosti a arogancie podakt.vodicov...

mikadooo
25. mar 2023

Nepustila by som, bála by som sa. Podľa mňa sú ešte malí. U mňa je hraničný vek 10 rokov, neviem, či je to dobré alebo zlé (áno, ja sama som sa túlala po škole v Petržalke už od 7 rokov, ale holt, bola iná doba, teraz by som svoju 7ročnú ešte samu nepustila).

lauriik
25. mar 2023

Ja mam 6 rocnu dceru a nepustila by som ju ani omylom. Ona je este oplasena, niekde sa zahladi a uz je na strede cesty. Ved to su este male deti. 🤦🏼‍♀️

januska12323
25. mar 2023

Samých jedine tak na dvor alebo ak máte uzavreté dopravné ihrisko. Určite nie do premávky, maximálne na vašej ulici po chodníku.

mimikarol
25. mar 2023

Určite nie. Ja som v takom veku nechala malú samu maximálne na dvore, aj to som mala dvere zatvorené len na sieťku a mala prísny zákaz chodiť na schody

simca06022011
25. mar 2023

5-6r po dedine samých nie, ešte tak na nasej ulici hore dole a my sme vonku ok.

autor
25. mar 2023

Tak som rada , že nie som divná, lebo už mi hovorila že nie som normálna ,že už môžu sami chodiť

gab
25. mar 2023

nie, nepustila, su prilis mali. Keby to bola slepa ulica, kde nechodia auta, alebo odlahle parkovisko, tak ano, ale aj tak by som bola niekde nablizku.

zijem v AT a tu na to, aby dieta mohlo ist same na bicykli bez doprovodu dospeleho, sa môze dobrovolne prihlasit na skusky na bicykel, pisomne a nasledne prakticke v pritomnosti policajtov, ak to zvladne, dostane "vodicky preukaz - alebo osvedcenie na bicykel", ktory nosi pri sebe pokial ide sam, plati to od 10 r-12r. roku zivota. (skusky robia v spolupraci so skolou)
V opacnom pripade len v doprovode dospeleho.

tosomja
25. mar 2023

Nepustila.

tomika
25. mar 2023

Moji po celej dedine keď mali 12-13 r,po našej ulici keď mali cca 10r..

henka123123
25. mar 2023

Ja qni na dvor nepustim osamote

zooeynka
25. mar 2023

Jasne ze nie, kamaratku mas nejaku prilis"pohodovu", nechcem napisat ze jednoduchsiu ked si neuvedomuje co vsetko sa moze 5 a 6 rocnym detom stat. By ma vykotilo u nej kavovat a mysliet na to kde su a co robia deti :/ Ju normalne zrus, ze neexistuje.

portret7
25. mar 2023

My sme začali samého púšťať až od prvého ročníka aj ostatní susedia, škôlkarov bez dozoru by som ešte nepustila.

sunshine_18
25. mar 2023

Kým som sa dočítala po vek 5 a 6 som súhlasila s kamoškou 😃ale po prečítaní veku deti som zostala zhrozená určite nie! Sami po celej dedine kde lietajú auta.. Preboha

diewcatqoo
25. mar 2023

Moj ma 6 rokov a nepustam ho sameho po dedine ani pesi, nie to este na bicykli

simsalabim
25. mar 2023

V dnesnej dobe a pri rusnej ceste urcite nie. Viem si to predstavit pred domom v tichej slepej ulici, ale inak nie.