Muž mi vôbec nepomáha

15. máj 2020

Ženy,chcem vediet vás názor na moju situáciu...
Mame doma mesačne bábätko a 6rocnu slečnu.Zazivam celkom náročné obdobie,však to pri miminku poznáme asi všetky...Ide o môjho muža..Teraz je na OČR,kvôli situácii.Ale on nieje od rana do noci doma.Beha po kamosoch,vyváža sa v aute,chodí domov ozaj v noci.Raz za čas sa stane,že príde ešte pred deviatou,ľahne a spi,lebo že on je unavený...Chceli sme druhé obaja,prečo má byt všetka starostlivosť na mne?On príde,vypusinkuje malého,a koniec.Tym to uňho skončí...Staršia je odstavená má druhu koľaj,lebo nestíham jednoducho sama sa venovať aj bábätku aj jej..Tak si zahrá Playstation,pozrie telku,YouTube..Ja sa idem zblázniť od zúfalstva kvôli nej,je mi jej strašne ľúto....A on?len nasľubuje,ako bude doma,ako ju vezme von,a nič....Ona už si zvykla,že keď niečo tato povie,tak to neplatí...Ja s nimi chodím von sama,cítim sa ako idiot,keď vidím druhé pary,ako kocikuju,ako majú ti otcovia záujem..Včera bol u nás mužov bratranec,a jeho žena sa má pýta,prečo môj muž neberie von dcéru,že nemusí sa venovať bábätku,ale aspoň jej,nevedela som,čo povedať,cítila som sa hrozné,čo som jej mala povedať,že lebo sere na svoje deti?Na svoju ženu?Vsetko je na mne.Domacnost,deti,jedlo...Nejako som si zvykla už poriadit,teraz sa skôr zamýšľam nad tým,načo mi je taký chlap,keď vlastne všetko zvládam sama?Okrem nákupov,tie robí on..Keby nebola korona,aj to by som robila sama.Nejsom nervózna z deti,ale z neho,neplacem z vycerpanosti,ale kvôli nemu,ako má dokáže priviest do šialenstva tým jeho nezaujimom...Vadí mi už...Jedine čo urobí je mlieko v noci,aj to si už robím sama väčšinou...Čím ďalej tým viac rozmýšľam nad tým,či je vlastne toto to,čo od života chcem..Doprosovať sa o väčší záujem o deti,ktoré sám splodil...A áno,veľa krát som mu to povedala,aj normálne,aj som kričala...Podľa neho preháňam...Tak?Prehanam? 😒🤷🏼‍♀️🤦🏽‍♀️

iviacik
15. máj 2020

A ked ste mali jedno dieťa a nebola korona, pomahal?

leuchtturm
15. máj 2020

nuz, co si si zobrala, to mas...

retatka
15. máj 2020

Fláka sa ?Vsak to určite je jeho povahová črta ,nestalo sa to teraz.Chyba bola s takým si urobiť dve decká .Nieje rodinne založený.

fokuska
15. máj 2020

Tiez si myslim, ze to sa asi neotocil o 180 stupnov teraz pocas korony. Predpokladam ze od zaciatku bol taky - alebo ti s prvou "pomahal"? "Pomahal" v domacnosti? Neznasam inak tu formulaciu ze pomaha - to akoby bola domacnost a deti a vsetko len tvoje, takze ty to mas vsetko robit a on teda velkodusne POMOZE - cize urobi nieco naviac co nemusi.

Bohuzial, ak ste od zaciatku spolocneho fungovania nemali vydiskutovane ako to bude fungovat, kto ma ake predstavy a kto co ocakava, tak to nejako islo a on si na to samozrejme zvykol a teraz vobec nerozumie preco by sa malo nieco menit, ved doteraz bolo vsetko "v poriadku".

Takze si si ista ze taky nebol od zaciatku? Ak naozaj nie a teraz zrazu sa tak otocil, tak trebapatrat po pricine. Ak taky bol vzdy, tak ani neviem co dodat... asi si to len prehliadala a sama nejako zvladala ale teraz s 2 detmi si asi precitla.

laguna28
15. máj 2020

Myslím že nepreháňas, len tvoj muž ukázal svoju pravú tvár. Je teraz na tebe ako to s ním zvládneš. Charakter sa ťažko mení, ak sa to vôbec dá. Pokiaľ on nepochopí že by mal mať iný prístup k svojej rodine, tak proste máš smolu. Aj takí sú chlapi

autor
15. máj 2020

@iviacik keď bola mala,tak pomáhal,ale to som inak vnímala,lebo aj chodil do prace.A ozaj bol v práci od rana do večera,a večer sa venoval malej,lebo bola náročné dieťa a ja som padala na papuľu..Teraz je doma,nepracuje,a má čas sa venovať a nerobí to...Pritom sa tak veľmi tešil na bábätko.Na syna!!!Neviem,kde je chyba,či sa mu zunoval rodinný život,zachutilo flakanie...Nebaví má to..Mysli si že žartujem,ale mám sto chuti zbaliť veci a vypadnúť....

daganov
15. máj 2020

asi nebol iný ani pri prvom dieťati, a nebol iný ani keď ste spolu začali žiť, či? Len ty si viac stíhala. Ťažko ho teraz prerobíš, inak nechápem, kde je celý deň, ty to vieš? Celý deň pri kamošoch? Veď zajtra ráno, keď sa zobudí buď ty nachystaná a odíď na celý deň ty. Keď zvládol urobiť mlieko v noci, zvládne ho aj cez deň.

daganov
15. máj 2020

inak je divné, že počas korony, keď sa všetci snažíme čušať čo najviac doma, tak on sa fláka kade tade po kamošoch. Tiež neverím tomu, že keď ste mali len dcéru, tak prišiel z práce a venoval sa len rodine, víkendy tiež a raz za týždeň, za dva vybehol s kamarátmi na futbal.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. máj 2020

@daganov cely deň je v štúdiu a nahrávajú...Má totiž hobby hudbu,hra na nástrojoch...Doteraz to zanedbával a teraz má čas,tak si drnka v studiu🤦🏽‍♀️ Namiesto toho,aby bol s deťmi si ide plniť sen na staré kolena v 40tke..Aj ja mám sny a nemám čas ich realizovať,lebo rodina je u mna na prvom mieste...Okrem toho studia mu volám raz večer kde urodzený je a on že u kamosa hra Playstation 👀 ide má drbnut s prepacenim

hederamonstera
15. máj 2020

mozu ta tu zienky kritizovat, taka fajna zenska podpora. 🙂 ale nie. Mrzi ma to, ale neviem, ci sa da zmenit, ked vravis, ze si mu to uz velakrat povedala. Odist od neho ti asi nepomoze, kedze ho potrebujes kvoli financiam. Mozno teraz ti vnimanie este zhorsuju poporodne hormony, druhe dietatko a celkova unava. Ked vravis, ze ti pomahal, ked videl, ze uz nevladzes? keby si skusila namiesto vycitiek a prikazov, ist na neho cez emocie - chudatko dcera, kasle na nu, ty si unavena, potrebujes sa teraz prioritne starat o maleho a pod.

autor
15. máj 2020

@retatka máš pravdu.....Ono,keď som mala iba dcéru,bolo to iné,keď bola malinká,pomohol,keď bola väčšia,mali sme svoju prácu,ona škôlku,proste zabehnutý systém...Tak som to nejako neriešila,nemala som ani kedy...No pri bábätku proste ten čas zastal a mám samozrejme viac povinnosti ako pri jednom dietati a rozmýšľam,kde sa stala chyba.....Ono viem,že zvládnem,že to prejde,že maly vyrastie,že budem znova mat lepší spánok,no ide mi hlavne o to,že teraz,keď ho najviac potrebujem(muža myslím) tak pri mne nieje...A či ho budem časom ešte vôbec potrebovať???Naco mi je taký chlap?
A áno,viem,že som si to uvedomila dosť neskoro...Ale doteraz som sa nejako nemala čas pozastavovať nad tým....

sasa1310
15. máj 2020

to je super. Má sta starať o dieťa, lebo poberá OČR a dieťa ani nevidí. A štát nech platí

autor
15. máj 2020

@hederamonstera aj to som skúšala,a povedal,že sa moc lutujem👀👀👀 že dcéra má všetko,je najedena,má hračky a on nechápe,prečo revem...Skoro som odpadla,keď toto zo seba vypustil

daganov
15. máj 2020

odchodom nič nevyriešiš, iba to zhoršíš. Ako som ti písala, zajtra ráno sa nachystaj a vypadni z domu na celý deň, neboj sa, prežijú to. Dohováranie je myslím teraz zbytočné, liečba šokom by mohla pomôcť. Potom rozhovor, najlepšie na neutrálnej pôde - kaviareň, kde by ste si mali stanoviť pravidlá. tento stav nepotrvá večne, zrejme pôjde čoskoro do práce, ale to na veci nič nemení. Takže odísť áno, ale deti mu nechať. Kým to neurobíš, nikdy nepochopí, aký veget je starať sa o dve deti celý deň sama.

ovaaa
15. máj 2020

Na MK asi nic nevyriesis, ak mas aj ty sen zacni si ho plnit. Par krat do tyzdna mu nechaj deti na par hodin a trav ten cas podla seba. Deti su jedna vec a robit otroka vo vlastnej domacnosti druha. Treba sa s nim porozpravat ako fungujete. Ak takto zit nechces bud to zmeni alebo pride o rodinu. Moja skusenist je, ze pokial chlapovi neurobis to, co on tebe tak nepochopi.

eliska13
15. máj 2020

Ktovie ako to vidí on, že maly cely deň spi žiadne starosti, dcéra už veľká ....ak naozaj nebol taký aj predtym tak s ním pohovor teraz si našiel svoje nové hobby, keď ho najviac potrebujes.Ked to fakt nie je nejaký tvrdohlavý protivny chlap, ktorý sa tak správa roky povedz mu, že teraz má ideál venovať sa deťom, dcére... dievčatá veľmi potrebujú otcov.Alebo vidí, že všetko stíhaš už si zvykol, že ste mali väčšie dieťa a potrebuje to počuť na plnú hubu, že má byť doma nepoviem nech skočí za kamošom večer...

simuskaaa123
15. máj 2020

Neviem no skus počkať kým skončí 6stonedelie, či nie si teraz len precitlivena.. Ak sa to nezmení tak radšej chvíľu sama s deťmi a nájdeš niekoho, kto bude ľúbiť ak teba aj tvoje deti.. Síce s 2 deťmi to bude ťažšie, ale ak máš rodinu ktorá ti pomôže tak to dáš. Muž ti bude musieť platiť výživné a to sa odvíja aj od toho ako si na tom ty finančné aj s bývaním takže možno ti dajú vyššie aj 200e podľa jeho príjmu.. A je smutné že muž si neuvedomuje že aj keď ho možno žena nepotrebuje tak deti áno..

janinah
15. máj 2020

Každý večer sa dohodnite resp. ho požiadaj,ž ezajtra potrebuješ ,aby urobil pre rodinu to a to,začni s málom,napr. daj mu zoznam,nech nakúpi,určite si presný čas,kedy zoberie staršiu dcéru von....nech navarí večeru aspon raz v týždni...ak to takto nebude,tak si ži,akoby ani nebol,nevar mu,neper,však načo aj? tretie decko ti ozaj netreba...a nástup do práce sa nečrtá? mňa b ypiclo mať toto doma,už by letel,v tom svojom štúdiu by aj spal,načo periny zapotiť kdesi,kde slamku nepreloží...

eliska13
15. máj 2020

@simuskaaa123 teba ospravedlňuje len vek za to, co si napísala prepáč😀

janinah
15. máj 2020

môj má zlomenú nohu a práve riad umýva.....

daganov
15. máj 2020

@simuskaaa123 nemyslím si, že toto je na rozvod, sú tu dve maličké deti!!!

daganov
15. máj 2020

ja som trúba čítala, že 6 mesačné, asi dobre nevidím takto po ránu....potom odísť na celý deň, asi nie, ale ak je drobča na umelom mlieku, pol dňa dajú

retatka
15. máj 2020

A kvôli takýmto vzorcom v rodinách ,budú mat naše deti taktiež neschopných partnerov ,bo pomaly už máloktoré dieťa vyrastá v rodine plnej lásky a usporiadanej .Takze už bude ,,senzácia,, o desaťročia nájsť pre naše deti normálneho partnera ,keď vidím v akých rodinách decká vyrastajú ,na zaplakanie .Myslis ,že toto bude vhodny vzor pre deti?!Ved z nich vyrastie to iste ako Tvoj muž a raz bude ďalšia žena nešťastná tak ako si ty teraz ..

hettinka
15. máj 2020

A to mu dovolíš, chodiť po kamosoch? Veď ešte prinesie domov vírus.
To asi nezačal robiť len teraz, len si si to až teraz všimla.

janinah
15. máj 2020

@retatka tých dnešných mužov ktosi vychoval....začiatok je vo výchove doma,ak je chlapec doma obskakovaným princom bez povinností,tak inak to ani dopadnúť nemôže...takže toto je na nás,mamách,aby z našich synov nevyrástli neschopní egoisti,síce vzdelaní,s dobrou prácou,ale neschopní byť manželmi a otcami rodín ako treba

hettinka
15. máj 2020

@janinah môj je toez štyridsiatnik, k jeho výchove sa nevyjadrujem, ale on z roboty domov a venuje sa deťom. Žiadne pivo, kamosi, koníčky pre pubertiakov...

janinah
15. máj 2020

@hettinka ale ako by asi dospelého človeka zadržala doma?

retatka
15. máj 2020

Samozrejme ,že nezačal sa teraz flakat ,buď to má v sebe alebo nie .Len veľa žien to akceptuje .Nepoviem raz za týždeň ,no poznám co chodia každý deň a domov sa chodia vyspať iba ..

janinah
15. máj 2020

Každá budúca nevesta by mala povinne odžiť jeden týžden v snúbencovej rodine,lebo toto čo tam uvidí ju veľmi pravdepodobne čaká aj v rodine vlastnej,kto si myslí,že chlapa prerobí je na omyle.