Musíte chlapa prosiť, aby niečo urobil?

14. aug 2023

Robí váš chlap prace v domacnosti sám od seba alebo stačí že to poviete a urobí to alebo ho požiadate 100x a možno potom to urobí? Nemám na mysli domáce prace typu umyť riady vyhodiť smetie ale take že zavesiť poličku, namontovať niečo a pod. Ten môj hoci vie urobiť všetko tak nikdy na to nie je správny čas. Potešilo by ma keby to urobil sam od seba v štýle že aj on tu býva aj pre seba to robí a nie pre mna.. jasne väčšine chlapov je asi jedno či doma budú 2 Police alebo 5 niektorým stačí mat sa kde vyspať a umyť ale prosím ho o niečo už pól roka a len samé potom potom. Keby si to viem urobiť sama tak to už dávno mám. Je mi ľúto ako obchádzan doma veci ktoré sú pripravené na to aby trebárs len klinec navrtal do steny a nemá sa ku tomu. Buď nie je cas lebo je dlho v práci a keď príde chce si aj on oddýchnuť a keď ten cas je tak radsej ho vyuzije inak či už pre seba alebo pre nás a toto nemá konca. Presťahovali sme sa inam tešila som sa ako čo bude nové pekne a mám pocit že tu radosť mám len ja jeho toto vôbec nezaujíma. Ja to tu zutulnujem pokúpim doplnky somarinky poteším sa ale na niektoré veci potrebujem jeho a nikdy nie je správny cas aby povedal okej idem na to. Väčšinou len po hádke alebo keď už ide do tuhého ale presne takto to nechcem. Urobila som v mobile zdieľanú poznámku čo treba všetko porobiť tam to krásne vidí hocikedy si môže povedať okej dnes urobim aspoň toto. Veci ktoré ani nezaberú veľa času. A napriek tomu mám pocit že žiadam nemozne. Inak je to super chlap nie je to žiadny neschopak ale jemu aj keby ráno dám vrece so smetim tak aj keď pôjde okolo kosa povie mi že nemá cas potom to urobi. Ale potom to nie je čiže to urobím radsej sama😃tak ma zaujíma ako to máte inde či tiež musíte rok prosiť o totálnu banalitu alebo to vas chlap berie že to robí aj pre seba a spraví to sam rovnako ako vy urobíte sama nejakú ženskú vec

jaass
14. aug 2023

Sme s manželom spolu 8 rokov, z toho rok manželia. Nikdy som mu nič nepovedala aby urobil. Všetko robí automaticky sám a čo najskôr. Ale on je taká povaha, že chce mať všetko porobené 🙂 a čo sa týka domácnosti tak funguje úplne na 1000%. Každému by som priala takeho muža, ozaj som za neho veľmi vďačná ☺️

melanta
14. aug 2023

Povedz 2x a ak neurobí, tak si proste niekoho zavolaj. Môj prvý muž doma také manuálne "mužské" veci nerobil, otec ho k tomu neviedol, jeho to nebavilo, on sám zavolal službu alebo niekoho. Domáce práce robil. Ja si teda toto neviem predstaviť, mať niečo doma neurobené. Proste buď to urobí chlap, vtedy keď to treba, nie za pol roka, alebo si na toho niekoho najmem. Druhý muž urobí všetko, on sám nemá rád, ak je niečo nedokončené.

anna393
14. aug 2023

Ahoj tak môj manžel mal obedňajšiu prestávku a tiez mi prišli veci ktore trebalo navŕtať do plafonu tak sa smial ze radšej to spraví teraz lebo ja by som bola schopna navŕtať to aj sama a mal len 45 minut prestavku a v pohode bez kedrania to stihol urobit a v ten den ked prisiel vecer sam prisiel za mnou a sa ma spytal kam chvem policky ze to najskor urobi a az tak si da sprchu a veceru ... chvalabohu s tym nemam problem nonstop nieco robi a ked nema co tak mi pomoze v domacnosti sam od seba ... ale nepoviem tiez sa mi stane ze ho mozem prosit a sa mu nechce ale nakoniec to urobi 😉 vsetci chlapi su iny

liv1
14. aug 2023

A to este nemate deti.. predpokladam. Predstav si, ze takto to bude navzdy a este horsie 🫣. A odpoved na otazku, moj spravi bud sam alebo ked ho poprosim tak hned ako moze.

janetinka27
14. aug 2023

ahoj, mozno by pomohlo, keby si mu na stene vyznacila presne dierky, pripadne doniesla vrtacku napriklad z pivnice atd.

betulinka1
14. aug 2023

Odporúčam ti neporovnávať, iba ťa to bude trápiť. Pracuj s tým čo máš doma. Každý chlap je iný. Môj doma spraví všetko sám od seba, hlavne čo sa týka mužských prác. Kamarátkin ani nevymení žiarovky v podhľade. Môjmu otcovi sa musí hovoriť všetko 100x. Jeho priateľka to vymyslela tak, že mu píše zoznam, ktorý je na chladničke a každý týždeň ho aktualizuje.

melanta
14. aug 2023

Ešte doplním jednu podstatnú vec v tvojom prípade. Vidíš a vieš, že tvoj muž tieto veci nechce robiť. Prečo sa s ním kvôli tomu hádaš? Čo pozitívneho tým dosiahneš? A čo dosiahneš tým, že budeš vedieť, ako to funguje inak? To ho nezmení. Proste ak niečo treba, zavolaj si na to niekoho. Budeš to mať hneď. A buď bude rád, že to nemusí robiť a nebudeš na neho tlačiť, alebo ho to možno do budúcna motivuje. Ale hádky ho motivovať asi nebudú.

zmrzlinka2021
14. aug 2023

Môj muž vela vecí urobí aj sám od seba, ale hlavne na neho netlačím, tak ako ani ja nemám rada, ked niekto na mna tlačí.
Poviem to tak - nie kazdy je taký kutil a má k tomu aj reálny vztah. Napr. ja som asi v zivote nekúpila ziadne "doplnky" do domácnosti, po mojom "haraburdy", lebo to nepovazuje za potrebné a mám rada cisté priestory.
Jedna vec sú nase predstavy, druhá vec je realita. Ja chápem aj tvojho manzela. clovek pride z prace vycerpany a fakt vo volnom case sa mu nechce robit taketo veci.
My sme radi, ze povysavame, upraceme, povarime... je toho dost.

lindous
14. aug 2023

Takéto veci ako novú policu napr. vždy kupujeme a vyberáme spolu, takže väčšinou to namontuje rovno, niekedy keď mu to musím pripomenúť, niekedy to odkladá 😅 nejak to neprežívam..

zmrzlinka2021
14. aug 2023

Otazka je preco tu policku nenamontujes ty? Nevies alebo nechces? Lebo zas ty mozes ju montovat a manzel zatial zmyje podlahy, povysava...

nikha2809
14. aug 2023

Akože také domáce práce a o deti sa stará už aj bez toho aby som mu musela hovoriť.Ale napr.prechodove listy robí už tri roky 😂

liv1
14. aug 2023

A v domacnosti ti s niecim pomoze? Lebo ak je to chlap ze ani chlapske prace, ani prace v domacnosti, popremyslala by som ci je to material na rodicovstvo 😁. Ci ti tiez potom nepovie, ze prebalim zajtra 😁. Alebo dnes som unaveny z prace, chod sama kocikovat. A milioooon dalsich situacii. Som sa od pratania dostala k detom 😁, ale presne to vidim, teba o 5-10 rokov ako sa tu pytas, ci nam manzelia pomahaju s detmi 😁

anna393
14. aug 2023

@betulinka1 presne tak neporovnavaj moja kamoska porovnava svojho s mojim ale ten nic nerobi je hladny ju pyta nalozit jedlo a to ona pride unavena s prace obskakuje ho jak male decko ... raz sa nam stalo ze sme boli na navsteve vedla seba sedeli a ju popytal nech mu naleje vodu ja som zakrocila a mu hovorim mas ruky? Nalej si mas ju pred sebou nerob s nej sluzku lenivy si jak voš ...ale to ty mas este dobre on jej nic nepomoze a on je kamos s mojim manzelom od detstva ...vidis su aj horsi lenivci ... kamos by vyhral nobelovku

mooonika1975
14. aug 2023

@jaass mňa len zaujima, doma jeho otec bol rovnaký ?

anna393
14. aug 2023

@zmrzlinka2021 moj mi minule montoval a pekne dal do lejzru navrtal diery atd. Toto uz je praca pre chlapa ... ja sa chlapskych prac nebojim ale toto uz nech robia oni nemyslis? On by si potom zvykol a ona by uz robila uplne ze vsetko

lubka261
14. aug 2023

moj porobi co treba, ale tebe by som poradila dve veci. Bud sa to nauc (aspon take zakladne veci nehovorim ze mas postavit dom) a mozno sa zahanbi ze to zena musi robit namiesto neho, pripadne sa ho opytaj ako to mas spravit ked sa jemu nechce, alebo si zavolaj "hodinoveho manzela" ten ti pomoze, porobi doma co potrebujes, su to sikovni chlapi.. aj vtedy sa mozno zahanbi ked zaplatis inemu aby doma spravil co treba..

januska12323
14. aug 2023

Zavolaj hodinového manžela a nehadaj sa zbytočne s mužom.

zmrzlinka2021
14. aug 2023

@anna393 Prečo by to mala byt praca pre chlapa? Nevies navrtat tie diery alebo nechces?
Vsak ty mozes vrtat a manzel zatial pre rodinu navari.. je to vec dohody

mooonika1975
14. aug 2023

@anna393 tak muž, ak by som vyvrtala sama, by sa nasral, potom by bol rad. A tak dookola

autor
14. aug 2023

@zmrzlinka2021 zrejme preto že to neviem. Viem perfektne variť a neviem robiť ,,kutilske,, prace. Niektoré ženy nevedia variť a neposielame ich hneď na kurz varenia. Nevie každý robiť všetko.

simca06022011
14. aug 2023

moj toto robi, presne aj s tymi smetami ma totalne ide vychytit... najlepsie je, ze poslal prec majstrov, on si dokoncai nieco sam a potom sa to taha nekonecne dlho. Napr. kupelne, tak nakoniec sme umyvadla nainstalovali svojpomocne, a hovorim, ale treba to zasilikonovat, nech nikde nic netecie (mame haklive obklady).. no jasne, samozrejme, znicili sa obklady a zle je :DDD silikonovala som nakoniec sama, a pocuvam, ako je to tam a hentam potecene, a co jehorsie, musim sa na to pozerat :DDD a takto caka strop na zavretie, garniza na namontovanie... :D
Osobne si myslim, ze kazdy menej lenivy chlap, dokaze bezne udrzbove veci doma robit. Ze nie je vyhovorka a lenivost. A je to uplne potvrdene tym, ze aj ked treba len smeti vysypat, tanier odlozit tak je na to lemravy. Ked nieco chce, tak to urobi. Moj "itckar" nebude silikonovat, nebude dokoncovat veci, neviem, nespravi... ale fakt je ze spravi, postavi, zmontuje (kopu veci ked chce si urobi, dokonca sam staval pivnicu, sam stavia zahradny dom - lebo to ON chce, zrazu si to vie nastudovat pozriet, aj cas je aj vladze)... popravde aj ja by som vedela navrtat garnizu ale proste z principu sa do toho nebudem pustat (ved aj silikon som zvladla) :DDD Ano vedela by som to, nezahanbi ho to ale vobec, len ho to prave "potesi", ze no vidis, rob si to sama :DD

jamimo
14. aug 2023

nie, nemusím ho prosiť. Prichádza to automaticky a plynule. Ak treba urobiť niečo čo ešte nerobil, pozrie návody a blogy, videá na internete, recenzie, rozmýšľa nad tým. Čo ale neurobí, sú práce vo výške=rebrík. Nevadí, zavoláme niekoho na pomoc komu to nevadí. Ostatné práce robíme spolu. Napr. On kosí, ja hrabem, on vyváža ťažký fúrik. On okná z hrubej špiny, rámy spolu, leštím ja. Ja vyzliekam periny, dávam na balkón, perie sa. Idem na chôdzu. Vytiahne z práčky, vešia. Potom spolu obliekame matrace, plachty, periny... A tak je to u nás zo všetkým. Nedokázala by som žiť s chlapom kt. sa nepodieľa...v domácnosti nežijem sama 😉
Ok, odborné práce, elektrika, plyn, toho sa nechytá, pochopiteľne...

rebrambora
14. aug 2023

U nas je opacny problem, ze uz stokrat som sa rano zobudila na vrtacku alebo nieco podobne. Nie, ale bol taky od zaciatku, presne ako byvaly, kt nerobil nic. Je sice mozne, ze sa to clovek casom nauci, ale dost nepravdepodobne.

samimami777
14. aug 2023

Čo na prvý pohľad "vidí" spraví sám bez toho aby som mu to povedala a prosila ho. Keď niečo chcem sama od seba pridať napr namontovať nové LED osvetlenie niekam napr osvetliť kuchynskú linku, vymeniť veľký nábytok , novú vodovodnú batériu , umývadlo atď tak stačí mu povedať, vyberiem si aké chcem a väčšinou do 2 dní to má hotové ale zasa ho neotravujem s každou debilinou... Poličky si namontujem sama , ako ty spomínaš "utiahnuť šrúbky" atď tiež spravím sama a nečakám na neho ako buchta, ľahký nábytok tiež viem spraviť (stolíky , jednoduché skrinky napr na knihy alebo stolík pod tv, policu na víno a k tomu osvetlenie, detský nábytok...) navŕtať šrúbky na obrazy mi tiež ešte ruky neutrhlo a chlap pochválil robotu 😁... Snažím sa ho skrátka "otravovať" len s vecami ktoré neviem alebo ktoré sama nespravím nie s každou blbosťou a to aj keď už niečo robí väčšinou pracujeme spolu . sám hovorí že ho to viacej baví keď spolu robíme . Ale áno, mám šťastie že nech si vymyslím akúkoľvek blbosť tak povie že nieje problém , nech sadneme do auta a ideme na to nakúpiť. Minulý týždeň som si napr vymyslela že chcem tapetu na jednu stenu v obývačke (cca 5,5mx3m) lebo tam majú pri tej stene deti jedálenský stôl a občas sa stane že napr od špagiet menšia zaprská alebo docapká aj keď nechce a nechcelo sa mi to furt premalovávať tak som tam chcela umývateľnú tapetu. Ešte v ten deň ma zobral do čiech si ju vybrať , nakúpil všetky veci k tomu čo treba a večer ako sme uložili deti na spánok tak sme sa spolu na to dali. 😅 Trvalo nám to síce cca 3 hodiny s prestávkami na kávičku (tapetovali sme obaja prvý krát v živote 😅😅) ale stálo to za to, veľa sme sa ako vždy nasmiali a boli Happy z výsledku.

autor
14. aug 2023

@simca06022011 pre môjho je toto všetko malina aj jeho práca sa nesie v podobnom duchu čiže on takéto prace má v malíčku nie je nič čo by ho zaskočilo veľakrát sa stalo že niečo robili majstri profici a on si potom všimol že to urobili zle alebo to odflákli a nakoniec to prerobil on, je veľmi inteligentny pozrie sa na niečo a čo by inému trvalo pól dňa on svojou šikovnosťou to má behom chvíľky. Preto ma to vytáča že to nie je o tom žeby si to musel študovať učiť sa alebo robiť niečo čo nevie a nemá ku tomu vzťah 😃nekazem mu piecť koláč keď si to rada spravím sama a prace doma si porobim tiež sama lebo som doma väčšinu času tak necakam že po celom dni príde a bude ešte vesat prádlo len preto aby som si povedala že aj on nech niečo robí. On robí zase iné veci ktoré ja nerobím a podobne ale vyslovene takéto veci trebárs skriňu zložil ale nedorobil jedny dvierka už neviem prečo či na ne niečo chýbalo a povedal že potom to dorobi a bum už 2 mesiace to nie je hotové 😊mimochodom aj ta skrina v návode bolo že ju majú robiť dvaja a približne čas tam bol ale 4 hodiny, on to urobil sám za polovicu ale teda už sa k tomu potom nevratil pritom tie dvierka sú tam opreté a už ich stačí asi len nejak nahodit možno nejaký srob na to chýbal. Nemám v rodine iných chlapov a je mi trapne volať nejakého hodinového manžela na zavesenie zrkadla a takto. Sú to veci čo nezaberú cely deň kľudne počas víkendu pól hodinku- hodinku si môže vyčleniť urobiť to a bude pokoj takto to len stále čaká a ja potom sa musím opakovať a mne sa dostane odpoved potom Alebo nekazme si teraz čas takýmito vecami.

hanastaruchova
14. aug 2023

žasnem nad odpoveďami.Sú to vžité modely prinesené alebo odpozorované z rodín,z ktorých prišli.Tam asi muž nerobil nič.Slovný zvrat muž mi pomáha neznášam - potom sa dá opačne aplikovať - ja mužovi pomáham ( varím,periem,pratam,žehlím,pečiem,a pod.)Zdieľame domácnosť spolu !Len nie sme na to "naučené" to tak interpretovať.Príde mi potom normálne,dať si nosiť jedlo ,dať oprať prádlo do verejnej práčovne,dať si vyžehliť prádlo,najať pani na upratovanie.A s mužom sa budem iba cukrovať a hrať s deťmi.Len či by príjmy na to vystačili.......

simca06022011
14. aug 2023

autorka, ja presne viem co myslis ;)

autor
14. aug 2023

@samimami777 tak ja poviem otvorene, ja som čisto na ženské veci ( snáď nikoho neurazim v dnešnom ponímaní kde už nič nie je ženské alebo mužské ale ja som asi veľmi tradičná ) a absolútne nie som technicky ani takýto typ ja mám hlavu na iné veci ale nie som vôbec zrucna ani len klinec navŕtať do steny a nehanbím sa za to, robím iné veci ktoré možno zase iné ženy tak dobre nevedia ktoré sú skôr na toto. Je kopa žien ktoré doma chytia kladivo vŕtačku ale v kuchyni trebárs toho veľa nezvládnu a možno ich chlap áno . Tak ja sa tu nebudem teraz hrať na xenu čo nahodí montérky a ide si porobiť sama, su to pre mna veci ktoré vyzadujem od chlapa a naopak necakam že on sa bude zvŕtať v kuchyni alebo pri práčke a podobne. Tv by som chcela mat na stene zavesenú a stále nemám a tiež nejdem kúpiť stojan keď je ich milion typov a robiť to čaká to na neho. Sú to veci ktoré sa urobia raz za čas nie je to niečo každodenne ako varenie a upratovanie

autor
14. aug 2023

@hanastaruchova áno za mna tam kde je rovnocennosť aj v práci a príjmoch ( nehovorím že na cent rovnako ) aj tieto veci sú o tom že nepomáha jeden druhému ale robia to pre seba spoločne. Ale tam kde muž 90% času trávi v práci oproti ženy alebo teda aj príjem je taký ( čo zase nasvedčuje tomu že keď má o toľko väčší príjem od ženy zrejme aj o to náročnejšiu prácu má či už časovo alebo celkovo ) a teda je nefér aby to doma bolo že on má ešte toľko vynakladať úsilia lebo aj on tam býva . Ja sa snažím porobiť všetko čo zvládnem pretože on zase robí iné veci pre mna a pre nás . Ale s niečim si jednoducho neporadím a chcela by som len aby mal taký ten záujem aj on sám od seba

hankab
14. aug 2023

“Zenske prace” robi sam od seba - upratuje, vymeni obliecky, da prat, navari obcas, uprace si zlozene pradlo. Muzske ako kedy, niekedy sa do nich musi velmi nutit, alebo ho musim popohnat. Ked ma montovat nieco nove, co si objedna, tak to urobi hned. Ale napr. pred mesiacom mal 2 tyzdnd dovolenky, dohodli sme sa, ze vymalujeme dom a islo mu to velmi tazko 😅 3 dni to odkladal, ze si chce oddychnut, potom riesil vsetko ine ako prioritu. Nakoniec sme vymalovali polovicu a k zvysku sa bohvie kedy dostaneme.
To ti ale nepomoze, ked ti tu napiseme, ze nasi chlapi robia vsetko, alebo su lenivi. Musis mu to pripominat, najlepsie este pocas tyzdna, ze cez vikend by mohol urobit to a to, lebo ti to uz zavadzia, chyba. Inak netusim ako by si ho k tomu dotlacila.